2 episódios

Podcast o rewolucyjnych akcesoriach rowerowych, stylizacji rowerowej, modzie, kreowaniu własnego stylu.

Madame Velo Madame Velo

  • Moda e beleza

Podcast o rewolucyjnych akcesoriach rowerowych, stylizacji rowerowej, modzie, kreowaniu własnego stylu.

  Catherine Baba, na rowerze w obcasach. Droga do świata mody

  Catherine Baba, na rowerze w obcasach. Droga do świata mody

  • 3 min
  Stylowe rowery, nie tylko gratka dla oka

  Stylowe rowery, nie tylko gratka dla oka

  Na ulicach polskich miast robi się coraz bardziej kolorowo i ciekawie. Zmienia się nie tylko architektura, ale również ludzie. Od pewnego czasu baczniejszą uwagę przykładamy do tego, w jaki sposób się ubieramy, czym jeździmy i jak prezentujemy się w tłumie. To dobry sygnał zwłaszcza dla tych, którzy uwielbiają podkreślać swój niebanalny styl i wyrażać swoją indywidualność w różny sposób.

  Bycie zdrowym jest modne!

  Propagowanie zdrowej formy życia przestało być utożsamiane z fanaberią z Zachodu albo ze Stanów a stało się czymś powszechnie akceptowanym i chętnie praktykowanym. Coraz częściej można spotkać osoby uprawiające jogging, kluby fitness i baseny nie świecą pustkami a na ulicach stale rośnie liczba rowerzystów. Ta ostatnia forma aktywności zyskuje coraz większą popularność nie tylko ze względu na korzyści dla zdrowia, ale również jako ta pozytywnie wpływająca na zawartość portfela i stan środowiska.

  Zamiana auta albo środków komunikacji miejskiej na jednoślad to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim czasu a także mniejsze emitowanie spalin. Sklepy ze sprzętem sportowym proponują osobom chcącym poruszać się po mieście w bardziej ekologiczny sposób stylowe rowery w różnych wariantach. Panowie mogą postawić na niezobowiązującą elegancję i stonowane kolory, panie odnajdą wiele modeli ciekawie i oryginalnie ozdobionych na przykład w motywy roślinne.

  Czym charakteryzują się stylowe rowery

  Stylowe rowery to z reguły takie, które swoim wyglądem przypominają te z lat 20., 30. zeszłego stulecia, imitujące tradycyjne bicykle holenderskie. Wyposażone w równie oldschoolowe akcesoria same w sobie mogą być swego rodzaju dziełem sztuki. Osoby wybierające właśnie tego typu stylowe rowery są z reguły miłośnikami wszystkiego, co da się zakwalifikować pod hasłem „vintage”. Z zazdrością patrzą na fotografie z poprzednich epok, żałując, że tamte czasy już minęły i starają się nieco upodobnić do stylu starszych pokoleń. Pomagają im w tym nie tylko odpowiednio wystylizowane ubrania i dodatki, ale również właśnie takie przedmioty codziennego użytku jak rower, analogowy aparat fotograficzny, akcesoria wyposażenia wnętrz. Wybranie na swój środek transportu właśnie takiego stylowego roweru wiąże się więc nie tylko z aspektami zdrowotnymi i ekonomicznymi, ale jest również swego rodzaju manifestacją filozofii życia, symbolem zamiłowania do określonego stylu i świetnym sposobem do pokazania się z jak najlepszej, modnej strony. 

  • 2 min

Top podcasts em Moda e beleza