46 min

#18 Tomáš Matera - Jak odlehčit výbavu Cloudbase Hunters Podcasts

• Sport

Hlavním tématem podcastu je odlehčování výbavy a hostem na slovo povolaným je Tomáš Matera, beskydský paraglidingový gentleman, adventure závodník a účastník extrémních závodů jako XTerra, Dolommiten man, Dolomiti SuperFly a dalších.

Tom je majitelem řady ocenění, za všechny jmenujme například dvojnásobné vítězství v českém akademickém mistrovství v cross triatlonu, třikrát byl oceněný jako atlet roku na brněnském VUT, dvakrát vyhlášen atletem roku moravskoslezského regionu, získal druhé místo na Xterra World Championship a v kategorii pod 23 let získal 2.a 3 míst na ETU Cross triatlonových závodech organizovaných Evropskou triatlonovou asociací.

Na začátku rozhovoru se již tradičně něco málo dozvíte o Tomovi samotném, poté mluvíme o tom, jak odlehčit výbavu a jak ji odlehčuje Tom no a další hlavní téma je pak méně známý paraglidingový hike and fly závod Dolomiti SuperFly. Ten je mmenším bráchou X-alpsu a X-pyru. Závod proběhl letos, tedy v roce 2020 mezi 23. a 29. srpnem a Tom ho zvládnul na krásném 14. místě, přičemž mnozí z vás ho jistě sledovali.