300 episodes

Podcast services for Radio RAMPA in Polish for New York area.

Podkasty w Radio RAMPA po polsku.

Radio RAMPA Podcast Radio RAMPA

  • News

Podcast services for Radio RAMPA in Polish for New York area.

Podkasty w Radio RAMPA po polsku.

  Chicago: Polacy na czele gangu zajmującego się prostytucją

  Chicago: Polacy na czele gangu zajmującego się prostytucją

  Na antenie Radio RAMPA gościmy co tydzień Sławomira Budzika z Radio DEON w Chicago - w ostatniej relacji z Wietrznego Miasta o gangu "Norridge Girls" prowadzonym przez Polaków. Gang werbował dziewczyny z Europy, w tym z Polski, a następnie, organizował prostytucję w Chicago. Gang zarabiał kilkadziesiąt tysięcy dolarów miesięcznie. Swoje "usługi" reklamowali w lokalnej prasie, a ich główna siedziba mieściła się przy Belmont Ave. w Chicago.

  O szczegółach aresztowania Polaka - szefa gangu, a także praktykach grupy mówił Sławomir Budzik:

  • 7 min
  Pacjentka opowiada o przebiegu zarażenia koronawirusem

  Pacjentka opowiada o przebiegu zarażenia koronawirusem

  Polka mieszkająca w dzielnicy Queens w Nowym Jorku, Aneta Bloch, opowiada o przebiegu zarażenia koronawirusem. 

  Pani Aneta hospitalizowana była z powodu koronawirusa - dzisiaj ma się już dobrze i opowiada o tym jakie symptomy towarzyszyły przebiegowi choroby - a w jej przypadku, były to nie tylko gorączka czy kaszel, ale również, problemy z widzeniem.

  Pani Aneta opowiada o przyjęciu do szpitala, leczeniu i wyzdrowieniu!

  • 9 min
  Wielkanoc w zaciszu własnego domu

  Wielkanoc w zaciszu własnego domu

  Wielki Post i Święta Wielkanocne przez Internet – rozmowa z o. Tymoteuszem Tarnackim z Amerykańskiej Częstochowy, który przekazuje duchowe wsparcie dla wiernych w czasie koronawirusa – “Pan Bóg widzi w ukryciu” – ważne co robimy szczególnie teraz, w zaciszu własnego domu, a nie tylko na pokaz. “Taki Wielki Post wybrał dla nas Pan Bóg,” mówi Ojciec.

  W audycji o tym w jaki sposób obchodzić możemy Niedzielę Palmową i Triduum Paschalne we własnym domu, jak przystąpić do sakramentu pokuty ale i Eucharystii – również z domu, a także o zaczynających się rekolekcjach, które będziecie mogli oglądać przez Internet.

  WAŻNE! Radio RAMPA transmitować będzie msze święte w Niedzielę Palmową i Wielką Niedzielę po polsku z Amerykańskiej Częstochowy w języku polskim o godz. 9:30 rano. Dodatkowo, zapraszamy na transmisje w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę – szczegóły wkrótce. W sobotnie przedpołudnie, tranismitować będziemy również święcenie pokarmów z Amerykańskiej Częstochowy i Sacred Heart Church w South Amboy, NJ – szczegóły wkrótce.

  Wszystkie transmisje na www.RadioRAMPA.com lub przez Facebook LIVE na fanpage Radio RAMPA.

  • 18 min
  Wewnątrz nowojorskiego szpitala z pacjentami z COVID-19

  Wewnątrz nowojorskiego szpitala z pacjentami z COVID-19

  Wewnątrz nowojorskiego szpitala z pacjentami z COVID-19: relacja pracownika służby zdrowia, z wnętrza jednego z nowojorskich szpitali, który całkowicie przekształcony został w szpital dla pacjentów z COVID-19: o tym, jak wygląda procedura przyjęcia i samej hospitalizacji, o samotnych odejściach i pracownikach służby zdrowia, którzy opiekują się chorymi do śmierci; o braku sprzętu ochronnego i tym, kiedy nadejdzie apogeum. Ale także o tych, którym udaje się wyzdrowieć.

  • 22 min
  4-4-20 Ted Wozniak Unemployment NY

  4-4-20 Ted Wozniak Unemployment NY

  Wszystko co musisz wiedzieć o zasiłku dla bezrobotnych w NY – Tadeusz Woźniak, właściciel A & W Tax Services Associates Ltd przy 125 Nassau Ave. na Greenpoincie, tłumaczy kto i na jaki zasiłek dla bezrobotnych może liczyć w stanie Nowy Jork w czasach koronawirusa. Dlaczego tak wielu nie może złożyć aplikacji? O czym należy pamiętać? W razie pytań, dzwoń: 718-348-1026.

  • 15 min
  Jak działają sądy? Co ze sprawami będącymi w toku czy alimentami?

  Jak działają sądy? Co ze sprawami będącymi w toku czy alimentami?

  Co jeżeli jesteś w trakcie sprawy sądowej? Co jeżeli w trakcie rozprawy rozwodowej czy o opiekę nad dzieckiem? Co jeżeli nie możesz teraz wyegzekwować alimentów i brakuje Ci środków do życia? Co w końcu, jeżeli drugi rodzic Twojego dziecka przebywa z dzieckiem za granicą i nie może lub nie chce, wrócić do kraju?

  • 10 min

Top Podcasts In News

Listeners Also Subscribed To