14 Folgen

Українською мовою про німецьку економіку, стартапи, торгівлю на біржах та Німеччину

Щоденник Капіталіст‪а‬ Anton Pavlushko

  • Wirtschaft
  • 5,0 • 2 Bewertungen

Українською мовою про німецьку економіку, стартапи, торгівлю на біржах та Німеччину

  Deutsche Telekom (T-Aktie) - німецька народна акція

  Deutsche Telekom (T-Aktie) - німецька народна акція

  25 років тому була приватизована німецька комунікаційна компанія Deutsche Telekom, акції якої тримали мільйони німецьких інвесторів. У найкращі часи ціна на акцію перевищувала 100 євро, але з часом обвалилась ледь не до 7 євро. 

  Для мільйонів інвесторів ця акція відкрила дорогу у світ інвестицій, але для багатьох вона залишилась інвестиційною травмою на все життя. Історія T-Aktie бере свій початок ще з часів Кайзерівської поштової служби, а сьогодні "магента"-фарби компанії можна побачити по всьому світу, а дочірня компанія T-Mobile US стала другим мобільним оператором США.

  • 16 Min.
  DAX – основний біржовий індекс Німеччини

  DAX – основний біржовий індекс Німеччини

  Ранок фінансових аналітиків починається не з кави, а з перегляду численних біржових індексів зі всього світу: Dow Jones 30, NASDAQ 100, S&P500, Nikkei 225, Russell 2000, FTSE100, CAC40, EuroSTOXX50 та звичайно німецький біржовий індекс DAX40.

  DAX стартував у далекому 1988-му році з позначки у 1000 пунктів, зараз ми пробили позначку у 16000 пунктів. Потрапити до біржового індексу можуть не всі акції, а саме перебування в ньому як членство в елітарному клубі. 

  У вересні 2021-го року упорядники індексу розширили його до 40 компаній, але і цього може виявитись недостатньо.

  Колись біржові індекси дійдуть і до України, а поки можна послухати як рахують свій біржовий індекс німці з DAX.

  • 12 Min.
  HelloFresh: як їжа з коробки від німецького стартапу захоплює світ

  HelloFresh: як їжа з коробки від німецького стартапу захоплює світ

  Kochbox або "їжа з коробки" - це концепт, завдяки якому німецька компанія HelloFresh увійшла до найбільших компаній на німецькій біржі (DAX40). Під час пандемії послугами компанії почали користуватись мільйони людей по всьому світу. На відміну від інших foodtech-стартапів німці з HelloFresh стали прибутковими.

  Запорука їх успіху - дуже зрозуміла ідея, що вирішує логістику вашого харчування. Саме тому акції компанії, що тільки у 2017-му році коштували біля 10 євро, під час пандемії корона-вірусу стрибнули до 100 євро.

  • 13 Min.
  Xetra-Gold та золоті монети – як німецькі приватні інвестори купляють золото

  Xetra-Gold та золоті монети – як німецькі приватні інвестори купляють золото

  Ви колись тримали в руках банківський кілограмовий злиток золота? А платини? А ви колись думали, як інвестують у золото приватні інвестори?

  В останні роки німецький інвестиційний ландшафт переживає золоту лихоманку - все більше приватних інвесторів на всяк випадок купляють золото - в монетах, злитками та сертифікатами на володіння.

  Xetra-Gold - найпопулярніший інвестиційний механізм для купівлі золота в Німеччині, через який купили золота у 9 разів більше ніж має у своїх сховищах НацБанк України. До речі, а ви знали, що Нацбанк України карбує золоті монети?

  Польський Нацбанк так само активно скуповує золото у свої сховища. Чого б це?..

  • 7 Min.
  Фругалізм - як жити, щоб раніше стати фінансово незалежним

  Фругалізм - як жити, щоб раніше стати фінансово незалежним

  Фругалізм - скоріш за все ви мало чули про цей термін в Україні, але на Заході все більше молодих людей починають замислюватись над плануванням своєї кар'єри та фінансового майбутнього, щоб раніше почати відпочивати, досягнувши фінансової свободи.

  Фінансова криза 2008-го змусила багатьох людей замислитись над своїм майбутнім. Чи працювати до пенсії, чи можливо стати прихильником FIRE movement (Financial Independence, Retire Early) - вибір за вами. Правильне рішення скоріш за все у здоровому застосуванні цих ідей до своїх потреб та можливостей.

  • 6 Min.
  UiPath вийшов на біржу та українське ІТ у Forbes

  UiPath вийшов на біржу та українське ІТ у Forbes

  UiPath - компанія зі Східної Європи, що вийшла на біржу та коштує більше 30 мільярдів доларів. Засновник компанії став найбагатшою людиною Румунії.

  Декілька років тому UiPath купили український стартап StepShot, який став основою львівського офісу тепер вже американского ІТ-гіганта.

  Від румунських колег не відстають і українські айтішники - 14 зі 100 найбагатших українців ща версією Forbes представляють ІТ-галузь.

  • 7 Min.

Kundenrezensionen

5,0 von 5
2 Bewertungen

2 Bewertungen

Top‑Podcasts in Wirtschaft

WELT
Finanzfluss
Hans-Jürgen Jakobs, Christian Rickens und die Handelsblatt Redaktion, Handelsblatt
Noah Leidinger, OMR
Janin Ullmann
Mary-Ann Abdelaziz-Ditzow, Lena Jesberg, Anis Mičijević, Maximilian Nowroth