173 episodes

Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyor; Nasıl Olunur?

Nasıl Olunur Storytel

  • Arts
  • 5.0 • 1 Rating

Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyor; Nasıl Olunur?

  1: Serdar Kuzuloğlu

  1: Serdar Kuzuloğlu

  İkizleri yeni dünyaya gelmişti, bir purosu ve 34 TL'si kalmıştı... Sonra neler oldu? Televizyon ve radyo programlarının en çok takip edilen ve aranan konuklarından, başta teknoloji ve değişen dünya olmak üzere birçok konuda ülkemizin en sevilen konuşmacılarından biri olan Serdar Kuzuloğlu, "usta konuşmacılığa"; giden kendi profesyonel macerasını, yaşadığı zorlukları ilk kez anlatıyor.

  • 58 min
  2: Zeynep Atakan

  2: Zeynep Atakan

  Bu bölümde, ülkemizde 'bağımsız film yapımcılığı' denilince ilk akla gelen isimlerin başında gelen, Nuri Bilge Ceylan filmlerinin yapımcısı ve Türkiye’nin uluslararası anlamda en başarılı ve tanınan sinemacılarından Zeynep Atakan ile film yapımcılığına dair benzersiz bir sohbet sizi bekliyor. Bu sohbetle bir film yapmak için oluşması gereken şartlardan iyi bir yapımcının hangi özelliklere sahip olması gerektiğine pek çok konuda bilgi edinebilirsiniz. Zeynep Atakan, uzun yılların birikiminden damıttığı önerileri bu podcast'te özetliyor...

  • 45 min
  3: İsmail Küçükkaya

  3: İsmail Küçükkaya

  Hafta içi her sabah Fox TV'de Çalar Saat'i hazırlayıp sunan, Türkiye’nin en çok izlenen habercilerinden İsmail Küçükkaya, Nilay Örnek’e konuk oluyor. Basılı medyadan televizyon haberciliğine geçiş sürecini ve mesleki yolculuğunu anlatan Küçükkaya ile Türkiye medyasına dair çok özel anekdotlar sizleri bekliyor. Kendisine yöneltilen eleştirilerden, seçim gecesi yaşanan tartışmalara; Küçükkaya birçok farklı konuda samimi düşüncelerini paylaşıyor. İsmail Küçükkaya ile gazetecilik, siyaset ve günümüz Türkiye’sine dair ilgi çekici ve farklı bir sohbet sizlerle.

  • 47 min
  4: İbrahim Selim

  4: İbrahim Selim

  İbrahim Selim, kendi neslinin en yetenekli aktörlerinden biri olmasının yanında, aynı anda bir tiyatro oyunu ve müzikalde rol alan, seslendirme yapan, online mecrada çok popüler işlere imza atan, tv ve sinema projelerinde yer alan, tam anlamıyla çok yönlü ve skalası geniş bir oyuncu. Bu bölümde, mesleği haricinde de söyleyecekleri olan İbrahim Selim’le oyunculuktan başlayıp toplumun bugünkü hallerine de evrilen keyifli bir sohbet sizleri bekliyor.

  • 44 min
  5: Murat Meriç

  5: Murat Meriç

  Bu bölümün konuğu; basılı medyadan, radyo ve televizyona kadar her mecrada yer almış, belgesellere danışmanlık yapmış, müzik dünyamızdaki yeri tartışılmaz bir isim olan müzik yazarı Murat Meriç. Meriç’in yazar ve müzik araştırmacısı kimliğinden başlayan sohbet, Türkiye’nin müzikli tarihine, ülkemiz tarihini eserleriyle anlatan müzisyenlere, dünün ve bugünün müziğine uzanıyor. Zeki Müren’den Ezhel’e, Mazhar Alanson’dan Barış Manço’ya; müzikle ve müzisyenlerle dolu renkli bir sohbet bu bölümde sizleri bekliyor.

  • 1 hr
  6: Can Öz

  6: Can Öz

  Nilay Örnek’in hazırlayıp sunduğu Nasıl Olunur’un 6. Bölümü’nün konuğu Can Yayınları'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve Socrates Dergisi’nin genel müdürü Can Öz. Kitap ve dergi yayıncılığı konusundaki benzersiz tecrübesini aktaran Öz’ün, yayınevi yöneticiliğinden, yazarlığa; kitapların ekonomisinden, değişen yayıncılık dünyasına birçok önemli ipucu ve bilgiyi paylaştığı bu keyifli sohbeti sakın kaçırmayın.

  • 53 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

Top Podcasts In Arts

Radioteket
DR
Euroman
Frihedsbrevet
Charlotte Heje Haase
Jennifer Romolini and Kim France

You Might Also Like

Wand Network
Immanuel Tolstoyevski | Podbee Media
Podcast BPT
Deniz Dülgeroğlu
Beyhan Budak
BMY Medya

More by Storytel