1,000 episodes

Faktai, įvykiai, nuomonės. 60 minučių tiksliai, objektyviai, suprantamai. Pokalbiai su valstybės pareigūnais, ekspertais, klausytojais ne tik studijoje, bet ir tiesiogiai iš įvykio vietos. Viskas, ko nespėjote sužinoti darbo dieną – per vieną valandą. 

60 minuči‪ų‬ LRT

    • News

Faktai, įvykiai, nuomonės. 60 minučių tiksliai, objektyviai, suprantamai. Pokalbiai su valstybės pareigūnais, ekspertais, klausytojais ne tik studijoje, bet ir tiesiogiai iš įvykio vietos. Viskas, ko nespėjote sužinoti darbo dieną – per vieną valandą. 

    Kaip ginsimės nuo hibridinių grėsmių?

    Kaip ginsimės nuo hibridinių grėsmių?

    Diversijos, užpuolimai, o šią savaitę ir gandai apie Rusijos planus keisti jūros sieną su Suomija ir Lietuva. Neretai su hibridinėmis grėsmėmis tenka kovoti vidaus reikalų sistemos pareigūnams. O šiandien Latvijoje susitiko Baltijos šalių, Lenkijos, Suomijos, Norvegijos ir Ukrainos vidaus reikalų ministrai. Kas susitarta papasakos ministrė Agnė Bilotaitė.

    Minske viešintis Vladimiras Putinas panoro, kad Baltarusija dalyvautų taktinio branduolinio ginklo pratybose, o Volodymyras Zelenskis apsilankė Charkive

    Gazoje rasti dar trijų įkaitų kūnai.

    Vilniuje surengtas reidas, per kurį pareigūnai matavo transporto priemonių triukšmą.

    Lietuvos nacionalinio muziejaus teritorijoje atrasta nuorodą į senojo Vilniaus istoriją – atkastas 14-tame amžiuje sudegintos Kreivosios pilies papilys. Pasak archeologų, šis atradimas padės geriau suprasti, kaip gyveno to meto žmonės ir geriau pažinti sostinės istoriją.

    Naujoji Kaledonija - Prancūzijai priklausantis salynas Ramiajame vandenyne. Nors įprastai šis regionas garsėja kaip turistų rojus, čia jau savaitę neslūgsta kruvini neramumai. Tūkstančiai vietinių kanakų protestuoja prieš Paryžiaus nurodytas reformas. Prancūzija atkreipia dėmesį, kad neramumus kursto ir tokios šalys kaip Azerbaidžanas - iš pirmo žvilgsnio neturinčios jokių akivaizdžių sąsajų su regionu.

    Ved. Liepa Želnienė

    • 51 min
    Lietuvos pilietė Baltarusijoje teisiama dėl šnipinėjimo

    Lietuvos pilietė Baltarusijoje teisiama dėl šnipinėjimo

    Lietuvos pilietė Elena Ramanauskienė Baltarusijoje teisiama dėl šnipinėjimo. Ji dirbo „Belorus“ sanatorijoje Druskininkuose. Sanatorija komentuoti situaciją atsisako. Prieš kelerius metus Baltarusijoje šnipinėjimu Lietuvai buvo kaltinamas buvęs sanatorijos „Belorus“ vyr. gydytojas Andrejus Kobelis. Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigia, kad situacija žinoma, moteriai teikiama pagalba.

    Rusijos pasieniečiai nuėmė plūdurus, žyminčius Rusijos ir Estijos sieną Narvos upėje. Estijoje tai vadinama sienos incidentu ir siejama su vakarykšte žinia apie Rusijos ketinimus keisti jūrų sieną su Suomija ir Lietuva.

    Norvegija nuo kitos savaitės nebeįsileis į šalį rusų, norinčių atvykti turistiniais ar kitais „nebūtinais“ tikslais, galės įvažiuoti tik tie Rusijos piliečiai, kurie lanko Norvegijoje gyvenančius artimus giminaičius, taip pat rusai, kurie dirbs ar studijuos Norvegijoje ar kitose Šengeno šalyse.

    Penktą karą Lietuvoje vyksta „DUOday“- žmonės su negalia išbando 400 darbo pozicijų visoje Lietuvoje.

    Apklausa rodo, kad šią vasarą norėtų dirbti beveik pusantro tūkstančio moksleivių – dvigubai daugiau nei pernai. Darbo rinkos ekspertai pastebi, kad ir darbdaviai vis labiau nori įsidarbinti jaunuolius.

    Vilniuje šį vakarą prasideda tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“.

    Ved. Agnė Skamarakaitė

    • 53 min
    Kaip vertinti Maskvos planus keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija?

    Kaip vertinti Maskvos planus keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija?

    Rusijos gynybos ministerija parengė dokumentą, kuriuo Maskva vienašališkai pakeistų jūrų sienas su Lietuva ir Suomija. Vėliau prabilta, kad planai esą yra nepolitiniai. Suomija ir Lietuva bet kokias užuominas apie sienų keitimą vadina provokacija. Pasiaiškinti į ministeriją Vilniuje buvo iškviestas Rusijos atstovas.

    Prieš 76-erius metus sovietai įvykdė vieną didžiausių Lietuvos gyventojų trėmimų „Pavasaris“. 1948-tais metais gyvuliniais vagonais į atšiaurius Sibiro regionus išvežta daugiau nei 40-imt tūkstančių žmonių.


    Norvegija, Airija ir Ispanija paskelbė apie Palestino valstybės pripažinimą. Ekspertai akcentuoja, kad tai pirmiausia yra simbolinis žingsnis, kuris nepadės išspręsti ar sureguliuoti konflikto, tačiau tai rodo vis didėjantį spaudimą Izraelio vyriausybei tarptautinėje erdvėje.

    Skrydis iš Londono į Singapūrą baigėsi tragiškai. Vienas žmogus žuvo, o dar kelios dešimtys buvo sužeisti, lėktuvui patyrus stiprią turbulenciją. Likę keliautojai tik šiandien pasiekė Singapūrą, o visas pasaulis svarsto, kas nutiko. Pokalbis su Vilnius Tech Aeronautikos inžinerijos katedros doc. Domantu Bruču.

    Ved. Liepa Želnienė

    • 53 min
    Ar taip pat aktyviai balsuojama iš anksto ir antrajame prezidento rinkimų ture?

    Ar taip pat aktyviai balsuojama iš anksto ir antrajame prezidento rinkimų ture?

    Didesnis pelno mokesčio tarifas, brangesni degalai, alkoholis ir rūkalai, paliekamas bankų solidarumo mokestis ir įvedamas visiškai naujas mokestis (draudikams) – finansų ministerija pristatė dar vieną receptą, kuriuo siekiama padidinti finansavimą krašto apsaugai.

    Tiesioginė Vokietijos ir Lietuvos gynybos ministrų spaudos konferencijos iš Palangos transliacija.

    Artėjant antram prezidento rinkimui turui, LRT RADIJO debatuose, akis į akį susitiko kandidatai į prezidentus Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė.

    Iš anksto neskelbto vizito į Kyjivą šiandien atvyko Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Bėrbok, o Rusijoje sulaikytas buvęs majoras generolas Ivanas Popovas dėl plataus mąsto korupcijos. Tuo metu Jungtinių Valstijų prezidentas Džou Baidenas pasmerkė Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuroro ketinimus išduoti arešto orderius Izraelio vyriausybei.

    Prasidėjo išankstinis balsavimas antrajame prezidento rinkimų ture. Nuo 7 valandos ryto galima balsuoti visų šalies miestų savivaldybėse, taip pat tam tikrose specialiai įrengtose vietose.

    Ved. Liuda Kudinova

    • 52 min
    Sukanka penkeri metai nuo Volodymyro Zelenskio prezidento priesaikos: kaip nuo rytojaus jis vadovaus šaliai?

    Sukanka penkeri metai nuo Volodymyro Zelenskio prezidento priesaikos: kaip nuo rytojaus jis vadovaus šaliai?

    Lygiai prieš penkerius metus Volodymyras Zelenskis inauguruotas Ukrainos prezidentu. Praėjus daugiau kaip dvejiems metams po plataus masto rusijos sukelto karo pradžios, pasitikėjimas juo išlieka aukštas. Rytoj turėtų prasidėti nauja Ukrainos prezidento kadencija, tačiau dėl karo rinkimai buvo atidėti neribotam laikui. Kaip tai gali paveikti Ukrainos politiką ir politinę komunikaciją?

    Nemokami kursai bepiločių orlaivių operatoriams, vadinamoji Dronų regitra, milijonai papildomų eurų Lietuvos dronų gamintojams, vystomi Šaulių sąjungos pajėgumai ir atidaromi būreliai vaikams. – Tokių žingsnių imasi Krašto apsaugos ministerija, siekiant išplėst bepiločių orlaivių pajėgumus.

    Irane dėl prezidento Ebrahimo Raisi žūties skelbiamas penkių dienų gedulas, rytoj numatytos jo laidotuvės. Apžvalgininkai atkreipia dėmesį, kad prezidentas nebuvo esminis sprendimų priėmėjas, tad didesnų pokyčių Irano politikoje tikėtis nereikėtų.

    Socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad jau 2026-ais metais vidutinė senatvės pensija gali siekti 755-is eurus per mėnesį, o turint būtinąjį stažą 816 eurų. Anksčiau skelbta, kad tokius skaičius būtų galima pasiekti 2030-ais metais. Monika Navickienė savo prognozes grindžia remdamasi dabartinėmis pensijų augimo tendencijomis.

    Verslo atstovai sako, kad jau yra pasiruošę pasiruošę prisitaikyti prie Europos Sąjungos pritvirtintų kamštelių tvarkos. Siekiant mažinti aplinkos taršą, nuo liepos 3-osios Bendrijoje bus draudžiama tiekti rinkai plastikinius butelius su nepritvirtintais, iš plastiko pagamintais kamšteliais.

    Po šilto jau beveik vasariško savaitgalio, kurį daugelis praleido gamtoje, žmonės pastebi, kad šiemet itin aktyvūs uodai. Puola spiečiais ir gelia net vidurdienį, nors įprastai jų karštu metu būna mažiau. Ar išties šiemet uodai piktesni?

    Ved. Liuda Kudinova

    • 51 min
    Vilniuje nelieka trijų Lietuvos rašytojų memorialinių namų-muziejų

    Vilniuje nelieka trijų Lietuvos rašytojų memorialinių namų-muziejų

    Į Rusiją prievarta išvežta mažiausiai 20 tūkstančių Ukrainos vaikų. Jie apgyvendinami karinėse jaunimo stovyklose. Vaikai mokinami kovoti, juos bando įtikinti priimti Rusijos pilietybę. Reporterės Alisos Gusevos reportaže savo istoriją pasakoja iš rusų stovyklos pabėgęs Rostislvas.

    Vilniaus miesto tarybai nusprendus perorganizuoti jai priklausančių muziejų tinklą, dalis žmonių tam išreiškė pasipiktinimą. Daugiausiai diskusijų sukėlė planai naikinti Venclovų namus-muziejų, taip pat Vinco Mykolaičio-Putino bei Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinus butus.


    Europoje padaugėjus incidentų, Nacionalinio krizių valdymo centras ragina verslą ir Ukrainą remiančias organizacijas padidinti budrumo lygį, įspėdamas apie galimas provokacijas, sustiprinti priešgaisrinę saugą. Centro vadovas Vilmantas Vitkauskas LRT radijui sako, kad grėsmės lygis yra gana aukštas, tačiau pabrėžia, kad tai daroma prevenciškai.


    Kinijos dempingas skaudžiai atsiliepia Europos pramonei. Daugybei saulės elektrinių gamintojų jau teko bankrutuoti. Reaguojant į Kinijos veiksmus Jungtinės Valstijos šią savaitę įvedė 18 milijardų dolerių siekiančius tarifus tam tikrų kiniškų prekių importui.

    Ved. P.Šironas

    • 52 min

Top Podcasts In News

Keskpäevatund
Kuku Raadio
Poliitikaguru
Kuku Raadio
Kuku pärastlõuna
Kuku Raadio
Эхо Москвы
Feed Master by Umputun
Valeinfo: paljastatud!
Delfi Meedia
Presidendi sõna
Kersti Kaljulaid

You Might Also Like

LRT Aktualijų studija
LRT
Lietuvos diena
LRT
Pasaulio 5
LRT
Žinios
LRT
PIN kodas
LRT
Laisvės TV
Laisves TV

More by LRT

Vakaro pasaka
LRT
Vakaras su knyga
LRT
Čia ir dabar
LRT
LRT Aktualijų studija
LRT
Laida rusų kalba
LRT
Daiktiniai įrodymai
LRT