110 episodes

Wiem, że nic nie wiem, ale niechętnie to przyznaję! Subiektywnie i nie na temat. O wszystkim i o niczym. Dla nikogo. Zapraszam!

Chyba nie wiem Albert Kosieradzki

  • Society & Culture

Wiem, że nic nie wiem, ale niechętnie to przyznaję! Subiektywnie i nie na temat. O wszystkim i o niczym. Dla nikogo. Zapraszam!

  Wuefownia

  Wuefownia

  Wuefista (żeński odpowiednik – wuefistka) – nauczyciel(ka) od wychowania fizycznego, zwykle jedna z najbardziej szanowanych postaci w szkole. Chętnie uczy innych przedmiotów jak geografia, informatyka czy religia. Niezaprzeczalny mistrz każdej dyscypliny sportowej. Jest jednak zbyt dobry aby brać udział w jakichkolwiek igrzyskach, dlatego wybrał dużo bardziej wymagające zadanie, jakim jest nauczanie rozwydrzonej młodzieży. Wuefista nazywany jest często przez uczniów Wuefdziad (żeński odpowiednik to Wuefbaba)

  • 28 min
  Paluszek i główka to...

  Paluszek i główka to...

  Choroba – kara, jaką bogowie zsyłają na grzeszników. 

  Przez studentów uważana jest za błogosławiony stan zwalniający od obowiązku stawienia się w odpowiednim czasie i miejscu w celu spełnienia wymagań wykładowcy.

  Zazwyczaj choroba nie jest poważna, jest to tzw. przeziębienie, ale czasem ulega mutacji i wtedy nawet 128 litrów Actimela ci nie pomoże. W takich przypadkach należy niezwłocznie zamknąć babcię w pokoju, aby nie szła do piwnicy po swój „cudowny środek uleczający”, po czym rozbić świnkę skarbonkę, wyjąć 10 zeta, które gromadziłeś przez ostatnie 10 lat i pójść (ewentualnie namówić starego) do sklepu. Na miejscu kupujemy chipsy, colę i (jeśli to jest rok szkolny) lody. I ostatnia rzecz, jeśli powinieneś być w szkole to udawaj, że cię boli gardło. Jeśli chcesz być chory/a, pomyśl o swoim największym wrogu.

  • 28 min
  Trytytka

  Trytytka

  Trytytka (znana również jako trytka, trytytytka, binda, z angielskiego – zip taj, a fachowo opaska zaciskowa) – najczęściej plastikowy, prosty w budowie i cholernie irytujący konstrukcyjny element łączeniowy, stosowany do wiązania części urządzeń, konstrukcji architektonicznych, ludzi porywanych dla okupu lub czegokolwiek, co człowiekowi przyjdzie na myśl.

  • 30 min
  Haker

  Haker

  Hacker (znany też jako haker) – osoba znająca parę języków programowania, ale z palcem w nosie potrafiąca stworzyć swój własny, o niebo wydajniejszy i bardziej skomplikowany niż C++. Pod żadnym pozorem nie mylić z crackerem!

  • 27 min
  Zoo

  Zoo

  ZOO (Sp. Z.O.O.) – miejsce, w którym znajdują się różnej maści zwierzęta, od much zaczynając, przez węże i małpy (posłów również) a na lwach kończąc.

  Mieszkańcy ZOO mają wiele wygód: darmowe jedzenie, nocleg i inne udogodnienia. Pewnie po przeczytaniu tego zdania chcesz się tam przeprowadzić, ale to nie takie proste: by tam wejść, potrzebne są bilety, a tym samym pieniądze. Można też przyjąć formę zwierzęcia, jednak wymaga to przestrzegania zwierzęcej etykiety (jedzenie widelcem nie jest zbyt mile widziane).

  • 27 min
  Brudne naczynia

  Brudne naczynia

  Płyn do mycia naczyń – mikstura przyrządzona przez szamanów do torturowania niewolników. Niewolnicy musieli myć w tym wszystko w czym trzymało się jedzenie – miski, talerze, ogień itp. Koło XX wieku ktoś również zmieszał kilka substancji i otrzymał podobny płyn. Aktualnie mężowie torturują nim żony, żony torturują nim mężów, matki torturują nim dzieci itd.

  • 28 min

Top Podcasts In Society & Culture