48 episodes

Karjeras Arhitektu podkāsts

Karjeras Arhitekti Podkāsts karjerasarhitekti

  • Education

Karjeras Arhitektu podkāsts

  48. Anete Ilmete – ““Digital Nomad” dzīvesveids ļauj man veidot tādu dzīvi, kādu to vēlos”

  48. Anete Ilmete – ““Digital Nomad” dzīvesveids ļauj man veidot tādu dzīvi, kādu to vēlos”

  Par sevi viņa saka: ”Mans komforts ir būt ārpus komforta zonas”. Anete Ilmete pirms 4 gadiem aizgāja no darba bankā, lai riskētu piepildīt savu sapni par ceļošanu, neatkarību un iespēju vienlaicīgi pelnīt. Nu Anete droši saka, ka “digitālā klejotāja” (digital nomad) dzīvesstils ir tieši kā radīts viņai.
  Par spīti ceļošanas ierobežojumiem Anete turpina realizēt savus projektus un plāno jau nākamos galamērķus kurp doties. Sarunā runājām par priekšnosacījumiem, kam jābūt, lai šādu dzīvesveidu realizētu, cik liela loma ir pašdisciplīnai, “digital nomad” komūnai un attiecībām, lai kurā pasaules malā tu arī nebūtu. Un, iespējams, ka tieši tagad ir īstais brīdis, lai kļūtu par digitālā satura radītāju tūrisma industrijā. Mūžsenais teiciens: ”Katra krīze ir jaunas iespējas” strādā arī šeit.
  Par Anetes piedzīvoto un “digital nomad” dzīvesveidu lasi viņas blogā https://www.thetravelleaf.com/
  Savukārt, platformā www.bizsharelv.com Anete dalās ar zināšanām un trikiem, kā izveidot pelnošu online kursu.

  • 45 min
  47. Katrīna Ošleja – kā iedot un saņemt atgriezenisko saiti, lai tai būtu vērtība.

  47. Katrīna Ošleja – kā iedot un saņemt atgriezenisko saiti, lai tai būtu vērtība.

  Šajā epizodē saruna ar vadības kouču, līderības treneri, supervizori, un arī psihoterapeiti Katrīnu Ošleju. Atgriezeniskā saite ir svarīga katra cilvēka izaugsmes ceļā. Jau bērnam augot, mēs saņemam atgriezenisko saiti no vecākiem, no apkārtējās vides un attiecīgi mācāmies pielāgot savu uzvedību. Arī pieauguša cilvēka dzīvē atgriezeniskā saite spēlē būtisku lomu tajā, cik veiksmīgi būsim savā karjeras ceļā un attiecībās ar citiem.
  Sarunā ar Katrīnu runājām par to, kā sniegt atgriezenisko saiti otram, lai neaizvainotu, kā saņemt atgriezenisko saiti par sevi un kā pavaicāt to, ja neviens nesteidz dalīties. Arī par tik kutelīgo tēmu – kā sniegt atgriezenisko saiti savam vadītājam?

  • 40 min
  46. Signe Meirāne: ”Tajā brīdī, kad atrodam to, kas patīk, pat strādāšana ir forša.”

  46. Signe Meirāne: ”Tajā brīdī, kad atrodam to, kas patīk, pat strādāšana ir forša.”

  Filozofs Konfūcijs reiz teicis: ”Dari to, kas tev patīk, un tev nekad mūžā nebūs jāstrādā”. Sarunā ar vairāku pavārgrāmatu autori Signi Meirāni mēģinājām noskaidrot, vai tā patiesi notiek arī reālajā dzīvē. Signe nupat kā ir izdevusi savu 12. pavārgrāmatu, veido blogu www.storyaboutfood.com un savulaik izdeva populāro žurnālu “Četras sezonas”. Ar Signi runājām par to, ko viņas sekotāji neredz aiz glancētajām bildēm, kāda ir viņas ikdiena, kad strādā pie grāmatas izdošanas, kā iedot sev atļauju iegūt laiku sev un par to, cik viegli vai grūti ir strādāt kopā ar vīru. 

  • 51 min
  45. Ginta Šepa – kā Flow koncepts var palīdzēt profesionālajā dzīvē.

  45. Ginta Šepa – kā Flow koncepts var palīdzēt profesionālajā dzīvē.

  Iespējams būsi dzirdējis kādu sākām: “Būt iekš ‘flow’, ļauties ‘flow’, ļauties straumei”. Šī epizode būs tieši par Flow konceptu, kura autors ir psihologs Mihājs Čīksentmihāji (Mihaly Csikszentmihalyi), kurš vairāk kā 25 gadus veltīja pētījumam par to, kādēļ daļa cilvēku mīl savu darbu, bet daļa jūtas garlaikoti, kādēļ citiem veidojas labas attiecības ģimenē, bet citiem nē un kādēļ vieniem ir viegli būt vienatnē ar sevi, bet citi jūk prātā.
  Patiesa dzīves kvalitāte slēpjas tajā, cik kompleksa sistēma ir mūsu uzkrātā pieredze. Piedzīvojot Flow, cilvēks veido sevi par daudz sarežģītāku sistēmu, paceļot sevi jaunā līmenī. Par to, kādi ir priekšnosacījumi Flow stāvoklim un kā Flow var palīdzēt profesionālajā dzīvē, klausies šajā epizodē.

  • 7 min
  44. Dagnija Veide – kā saprast, kas ir man piemērota darba vide?

  44. Dagnija Veide – kā saprast, kas ir man piemērota darba vide?

  Tāpat kā mēs katrs nākam no atšķirīgām ģimenēm, auguši dažādās vidēs, iespējams, kultūrās, arī darba vides var atšķirties. Šoreiz saruna ar vadības konsultanti Dagniju Veidi.
  Ar Dagniju runājām par to, kas raksturo darba vidi lielās organizācijās un kas - jaunuzņēmumos (start-up), kas ir izplatītākie mīti par katru no vidēm un kādas iespējas katra no tām var piedāvāt.  Saruna būs vērtīga, ja vēlies labāk saprast, kāda no vidēm ir piemērota tev un kādus cilvēkus meklē jaunuzņēmumu vadītāji.

  • 44 min
  43. Jānis Vimba: kā tas ir - kļūt par vadītāju saviem biedriem?

  43. Jānis Vimba: kā tas ir - kļūt par vadītāju saviem biedriem?

  “Es esmu Dullais Dauka”, tā par sevi saka aktieris, teātra režisors un Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba. Saruna par nejaušībām, kas dažkārt mūsu dzīvē nospēlē lielāku lomu nekā mums pašiem pirmajā brīdī var šķist.
  Teātra direktora amats no Jāņa ikdienā prasa sarežģītu un dažkārt nepopulāru lēmumu pieņemšanu, tai skaitā tādu, kas skar viņa biedrus, ar kuriem vēl nesen kopā stāvēja uz teātra skatuves. Kā tas ir - kļūt par vadītāju saviem biedriem? Vai tas ko maina attiecībās? Klausies mūsu sarunu ar Jāni virtuālā teātra aizkulisēs. 

  • 40 min

Top Podcasts In Education

Mel Robbins
Dr. Jordan B. Peterson
Ali Abdaal
Duolingo
Duolingo
Jordan Harbinger

You Might Also Like