228 episodes

Rozmawiam z moimi gośćmi długo i szczerze. Wersja wideo dostępna na kanale Imponderabilia na YouTube. Mail do mnie: kontakt@karolpaciorek.pl

Karol Paciorek Karol Paciorek

  • Society & Culture
  • 4.5 • 57 Ratings

Rozmawiam z moimi gośćmi długo i szczerze. Wersja wideo dostępna na kanale Imponderabilia na YouTube. Mail do mnie: kontakt@karolpaciorek.pl

  Andrzej Dragan: bezczelny fizyk, który rozwiązał zagadkę mechaniki kwantowej

  Andrzej Dragan: bezczelny fizyk, który rozwiązał zagadkę mechaniki kwantowej

  Dr hab. Andrzej Dragan jak mało kto opowiada o fizyce, mechanice kwantowej, teorii względności, Einsteinie i otaczającym nas świecie. Zapnijcie pasy, to naprawdę wspaniała podróż po fizyce, nauce w ogóle, pełna historii o naukowcach, ich odkryciach, oraz o samym Andrzeju Draganie, który nie szuka szczęścia (wręcz przeciwnie), kiedyś jak sam twierdzi był psychopatą i do tego stanu mu tęskno. Razem z Arturem Ekertem w swojej pracy "Kwantowa zasada względności" łączą Szczególną Teorię Względności z mechaniką kwantową. Czy to jest rozmowa, którą ogarnie osoba, nie mająca pojęcia o tym zagadnieniu? Powiem tak: przesz to ja rozmawiam z Draganem, więc każdy da radę. Czy Dragan dostanie za swoją pracę Nobla?   
  KSIĄŻKĘ ANDRZEJA DRAGANA KUPISZ TU

  • 2 hrs 7 min
  Michał Koterski: jak z dna nałogów trafił przed oblicze Boga?

  Michał Koterski: jak z dna nałogów trafił przed oblicze Boga?

  Michał "Misiek" Koterski już od jakiegoś czasu otwarcie opowiada o swoim nawróceniu i nowym życiu w wierze, świadomie więc ten temat wisi nad naszą rozmową, która dzieje się przy okazji premiery filmu "Gierek", który właśnie wchodzi na ekrany kin. Co Michałowi daje wiara i dlaczego bardziej niż pójścia do nieba chciałby po prostu, żeby nigdy nie trafił do piekła? Jak przygotował się do roli Edwarda Gierka? W czym podobny jest do swojego ojca, czyli Marka Koterskiego? Co powiedziałby do siebie, gdyby mógł cofnąć czas?  Jak wspominam w rozmowie polecam wywiady Michała w podcaście "Co ćpać po odwyku" - wspaniała rozmowa.

  • 1 hr 15 min
  Dlaczego Red Lipstick Monster założyła swoją markę?

  Dlaczego Red Lipstick Monster założyła swoją markę?

  Jak co roku Ewa Grzelakowska-Kostoglu, czyli Red Lipstick Monster wpadła do Imponderabiliów porozmawiać o życiu i pracy. Więc rozmawiamy o tym dlaczego założyła swoją markę, czyli bee*zee. Jakie plany na 2022 i co udało się w 2021 osiągnąć? Czy Ewa chciałaby już nigdy nie pracować? Dlaczego Wojtek musi mieć dobrą wentylację w niektórych szafkach?  A to tylko kilka spośród tematów, jakie poruszamy, dobrego 2022!

  • 2 hrs 23 min
  Najgrubsze imprezy jutuberów wspomina Człowiek Warga

  Najgrubsze imprezy jutuberów wspomina Człowiek Warga

  Podsumujmy 2021 rok ale i przeszłość - jak dawniej wyglądało imprezowanie jutuberów i w ogóle influencerów? Co mógł zaobserwować Sylwester Wardęga? Dlaczego Abstra założyli swój klub? Kto jest największym wygranym bieżącego roku i czemu to Kanał Sportowy? Kto zaraził Maćka koroną? Zapraszamy na wspólne podsumowanko.

  • 2 hrs 54 min
  Andrzej Stasiuk i życie w lesie

  Andrzej Stasiuk i życie w lesie

  Andrzej Stasiuk razem z Mikołajem Trzaską, oraz członkami Opla: Piotrem Bukowskim i Hubertem Zelmerem nagrali pewnego razu w leśnej chacie spontaniczną płytę. I o tej płycie rozmawiamy, ale też o tradycyjnej muzyce ludowej, pisarstwie Andrzeja Stasiuka, życiu w głuszy i świętach.  

  Eter - Opla Stasiuk Trzaska: https://youtu.be/3KTbFFWKkGE

  Kanał Muzyka Odnaleziona: https://www.youtube.com/user/muzykaodnaleziona 

  Opla Stasiuk Trzaska: https://open.spotify.com/album/1pHwxfhXHpiKM1Otx5NYss?si=WJ4X06Y_T_2a__-0faeUDw

  • 1 hr 6 min
  Radek Kotarski wrócił! Ani słowa o Podsiadło i Lekko Stronniczym, tylko przyjaźń

  Radek Kotarski wrócił! Ani słowa o Podsiadło i Lekko Stronniczym, tylko przyjaźń

  Wspaniały człowiek, Polak, autor kanału Polimaty, współautor Podsiadło Kotarski Podcast, ojciec, mąż, przedsiębiorca i filantrop. Być nazwanym przez niego przyjacielem, to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie mnie w życiu spotkały. Tradycja spotkań świątecznych, to coś, co sprawia że nie tylko ja, ale wielu z Was czeka na ten moment, jak na pierwszą gwiazdkę. Więc znów rozmawiamy, niektóre tematy powracają, inne zaś są zupełnie nowe: czy Radek chciałby opuścić Polskę? Dlaczego nie wraca do pracy w telewizji, mimo że telefony dzwonią? Jak to się stało, że prominentny polityk z PiS pisze mu smsy? No i wreszcie z mojej perspektywy to chyba najlepsza nasza rozmowa, choć momentami najbardziej poważna. Wesołych świąt!

  • 3 hrs 7 min

Customer Reviews

4.5 out of 5
57 Ratings

57 Ratings

Tomek29 ,

Super

Mega robota. Ciekawe rozmowy, które umilają mi podróże za kierownicą :-) pozdrawiam i oby tak dalej

superkluska ,

Świetny

Świetny podcast, ciekawi goście i coraz więcej znanych osobowości. Uważam ze świetne pytania pokazujące dużo o gościu. Jeżeli gość przychodzi rozmawiać na trudniejszy temat pytania są na różnych poziomach tak żeby każdy widz/ słuchacz był zadowolony. Moim skromnym zdaniem rozmowy ciekawsze niż u Joe Rogana!

Yaneeeeee ,

Nie dla mnie.

Po co zapraszać gości do rozmowy, skoro uwielbia się dźwięk własnego głosu i własnego głupkowatego śmiechu. Nie dla mnie.

Top Podcasts In Society & Culture

BBC Radio 4
Serial Productions & The New York Times
Apple TV+ / AT WILL MEDIA
Elizabeth Day
Somethin' Else
BBC Radio 4

You Might Also Like

Podsiadło & Kotarski
Maciej Okraszewski
Dariusz Rosiak
Rafał Gębura
Tu Okuniewska
Tu Okuniewska