21 episodes

A Lecsó podcastban Farkas Lívia, az urban:eve blog szerzője praktikus módszerekkel segít kibogozni és lebontani a korlátozó hiedelmeket, hogy lépésről lépésre közelebb kerülhess ahhoz az élethez, amit szeretsz élni.

Lecsó: belecsapunk‪!‬ Farkas Lívia - urban:eve

    • Education
    • 5.0 • 11 Ratings

A Lecsó podcastban Farkas Lívia, az urban:eve blog szerzője praktikus módszerekkel segít kibogozni és lebontani a korlátozó hiedelmeket, hogy lépésről lépésre közelebb kerülhess ahhoz az élethez, amit szeretsz élni.

    "Hogyan legyek mindig pozitív?"

    "Hogyan legyek mindig pozitív?"

    13 év alatt sokan kérdezték, hogy hogyan vagyok mindig pozitív, illetve, hogy hogyan tudok mindig boldog lenni. A rövid válasz az, hogy soha.



    Nem vagyok mindig pozitív, és nem vagyok mindig boldog. ÉS ennek ellenére elégedett vagyok az életemmel, hálás vagyok az életem jó részeiért, a nehezekkel meg képességeim szerint megbirkózom.



    Azért vagyok optimista, mert nem vagyok mindig pozitív. És ha ez így most önellentmondásosnak hangzik, akkor tarts velem ebben az epizódban, amiben a görcsös, erőltetett optimizmus, a mérgező vagy toxikus pozitivitás mögé nézünk, és megkeressük, hogyan lehet egy élet tökéletlen és jó egyszerre.

    • 16 min
    Hogyan vészelj át átmeneti időszakokat

    Hogyan vészelj át átmeneti időszakokat

    Ha megismerjük, hogyan működnek az életünk átmeneti időszakai, nagyobb magabiztossággal és kevesebb görccsel találhatunk új egyensúlyt.



    Van, hogy az életünk kimozdul a normális működéséből, belépünk egy átmeneti állapotba, és időbe és erőfeszítésbe telik, hogy újra megtaláljuk az egyensúlyunkat.



    Viszont ha megismerjük, hogy hogyan működnek ezek az átmeneti időszakok, akkor nagyobb magabiztossággal és kevesebb görccsel mehetünk át rajtuk, és saját magunkkal is empatikusabbak lehetünk, amíg a folyamat tart.



    A mi életünkben talán soha nem volt alkalmasabb pillanat, hogy megvizsgáljuk az átmeneti időszakok működését, mert most aztán mindannyian egyszerre megyünk át egyen, nem is akármekkorán.



    Ebben az epizódban megbeszéljük, hogy mit érdemes csinálni ahelyett, hogy passzívan várakozunk a folyamatosan elugráló jövőbeni nyugvópontra; mit lehet ebből az egészből tanulni az életünk átmeneti időszakairól; és adok egy egyszerű gyakorlatot is, ami segít átkeretezni és árnyalni egy kicsit a saját élményeidet az átmeneti időszakokról.

    • 40 min
    Mire jó a komfortzóna?

    Mire jó a komfortzóna?

    Amikor kaotikus a világ, a komfortzónád kiszámíthatósága segít megpihenni. Bárki bármit mond, a komfortzóna önmagában nem gonosz, és te sem vagy elfuserált, ha keresed a kényelmes szituációkat. De mi a komfortzóna valódi jelentése?

    Évekkel ezelőtt már foglalkoztam a blogon a komfortzóna praktikus oldalával, de ahogy az elmúlt években sokaknál újra előkerült, hogy kinek mi a komfortzónája, egyáltalán mi az a komfortzóna, és jó-e az, hogy van valakinek ilyenje, úgy döntöttem, most van a legjobb alkalom arra, hogy alaposan körbejárjuk a kérdést.

    Úgyhogy ebben az epizódban szó lesz arról, hogy mi a komfortzóna valódi jelentése; hogy mi a komfortzóna-paradoxon és a komfortzóna-keringő; hogy miért jó, ha úgy gondolsz a komfortzónádra, mint egy kényelmes puha ágyra; és végül, hogy fontos-e, hogy kimozdulj a komfortzónádból.

    • 16 min
    Milyen egy jó rutin?

    Milyen egy jó rutin?

    Rutinokkal jobban irányításod alá vonhatod az életed kontrollálható részeit -- és ez főleg akkor segítség, ha úgy érzed, hogy eleve kevés ilyen területe van az életednek, és különösen szükséged van kapaszkodókra. De mire lehet jó egy rutin, mitől jó, egyáltalán mi a különbség a sima teendők a rutinfeladatok között, és miért fontos ez a különbség? Ebben az epizódban mindent elmondok, amit az elmúlt évtizedben arról tanultam, hogy hogyan tudják a rutinok segíteni az életedet, leszedem a görcsöt arról, ahogy a rutinokról gondolkodni szoktunk, és megmutatom azt a hozzáállást, amivel a rutinjaid tényleg téged támogatnak.

    • 26 min
    Mit jelent magaddal kedvesnek lenni?

    Mit jelent magaddal kedvesnek lenni?

    Könnyű elbeszélni egymás mellett az öngondoskodás kapcsán, mert ez a szó mindenkinek mást jelent. Úgyhogy nézzük meg, mi lehet egy jó definíciója annak, hogy kedves vagy saját magaddal, elmondom, mivel kezdődhet az önmagaddal szemben tanúsított kedvesség, és megmutatom a három hozzávalót, amit semmiképp ne tegyél az öngondoskodás-szendvicsedbe.

    • 15 min
    Hogyan motiváljam magam, ha nincs erőm?

    Hogyan motiváljam magam, ha nincs erőm?

    Amikor olyan maratont futsz, amire be se neveztél, nem csoda, hogy semmi motivációd. De ilyenkor nem az a megoldás, hogy tepersz, és izomból mész neki a motiválatlan állapotnak. A motiválatlanság egy tünet, és ebben az epizódban elmondom, hogy hogyan ismerheted fel, ha téged is beneveztek egy "akaratlan maratonra"; miért felesleges teperni, mi a téves örömkeresés 3 fajtája, miért és hogyan keresd a kicsit, és hogy mik a motivációtorta hozzávalói.

    • 15 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
11 Ratings

11 Ratings

diadiadiaur ,

Emelem kalapom

Hallgatom, bologatok, rohogok. Nem vagyok nagy podcastolo de ez most nagyon bejott. Jo a reszek hosszusaga, Livia hangja es hangszine is kellemes, tok jo temakrol beszel es sok humort is csempeszik nagyon tanulsagos temakba. Tuti visszatero hallgato leszek!

MJoe73aabb ,

Hol az információ, amiről szó van?

Számomra a “sokat beszél, keveset mond” tipusú podcast, nagyon túllihegve és ezerszer elmondva , hogy milyen körülményesen oldották meg a legkisebb problémát is egy alapjában véve egyszerű kérdésben (költözés Brightonba).
Konkrét információ nem hangzik el, pl hogyan nyitottak bankszámlát, vagy mi a menete egy lakás bérlésének.
Az elsö adás után vártam volna gyakorlati és/vagy hasznos infókat, ehelyett csak arról beszélnek, hogy milyen király módon oldották meg a költözést. Sajnálom, leiratkoztam róla, mert szerintem csak időpocsékolás számomra.
Öt csillagot azért adtam, mert a podcast készités nem egyszerű dolog, rengeteg energia, befektetés és idő kell hozzá, amit én nem biztos hogy vállalnék.

Top Podcasts In Education

The Mel Robbins Podcast
Mel Robbins
The Subtle Art of Not Giving a F*ck Podcast
Mark Manson
The Jordan B. Peterson Podcast
Dr. Jordan B. Peterson
The Rich Roll Podcast
Rich Roll
TED Talks Daily
TED
Own Your Health
Katie Brindle