25 episodes

Groza stara i nowa, książkowa i filmowa, komiksowa i growa, wyjątkowa i klasy B.

Nekropolitan Szymon "Szymas" Cieśliński

  • TV & Film
  • 5.0, 1 Rating

Groza stara i nowa, książkowa i filmowa, komiksowa i growa, wyjątkowa i klasy B.

  Nawiedzony Podcast #302 Zniszcz mnie (2017)

  Nawiedzony Podcast #302 Zniszcz mnie (2017)

  W trzysta drugim tygodniu nadawania Mando i Szymas wybierają się na horrorowego larpa. Podpisują zgody na kontakt fizyczny i stosowanie przemocy, a następnie budzą się w pokoju z telewizorem, który wyświetla "Zniszcz mnie" (2017). Na ile mamy w tym wypadku do czynienia z klasycznym slasherem? Czy znadziemy tu filmową metę? Na czym polega "zasada spoconych jaj"? Ile treści udało się zawrzeć w zaledwie 80 minutach? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!Plik mp3 do pobrania (33 min 13 sek)

  Nawiedzony Podcast #300 Klątwa Ju-on: Początek

  Nawiedzony Podcast #300 Klątwa Ju-on: Początek

  W trzysetnym tygodniu nadawania Jerry, Mando i Szymas udają się do The Yellow House, by obejrzeć tam nowy horrorowy serial od Netfliksa. Czym tak właściwie jest „Klątwa Ju-on: Początek”? Na ile jest to prequel, geneza czy inny origin? Kim są twórcy scenariusza? Jaki jest związek między morderstwem Junko Furaty, atakiem sarinem w tokijskim metrze w 1995 i tytułową klątwą? Dlaczego nie powinno się jeść w trakcie oglądania czwartego odcinka? Czy czekamy na drugi sezon „Początku”? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (1 godz 6 min 25 sek)

  Nawiedzony Podcast #299 Into the Dark: Pooka Lives! (2020)

  Nawiedzony Podcast #299 Into the Dark: Pooka Lives! (2020)

  W dwieście dziewięćdziesiątym dziewiątym tygodniu nadawaniu Szymas, Mando i Jerry sprawdzają, czy Pooka stała się nową creepypastą i przy okazji wracają po dłuższej przerwie do omawiania "Into the Dark". Jakim cudem nawet Jerry dał się namówić na powrót do serialowej antologii od Hulu? Czy "Pooka Lives!" to bezpośrednia kontynuacja ubiegłorocznego odcinka bożonarodzeniowego? Jakiemu świętu towarzyszy nowy występ Pooki? Na ile wykorzystano potencjał drzemiący w tej nietypowej maskotce? Czy ktoś odważy się powiedzieć, że "ten epizod ItD powinien być o połowę krótszy"? A może uznaliśmy, że to świetny slasher komediowy i najlepszy odcinek obu sezonów? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!Plik mp3 do pobrania (53 min 32 sek)

  Nawiedzony Podcast #289 Eli (2019)

  Nawiedzony Podcast #289 Eli (2019)

  W dwieście osiemdziesiątym dziewiątym tygodniu nadawania Szymas odwiedza ciężko chorego (lub opętanego) Bad Wolfa, by nagrać w duecie omówienie filmu "Eli" (2019). Dlaczego spodziewaliśmy się historii osadzonej w futurystycznej przyszłości? Co dostaliśmy zamiast tego? Kim jest tytułowy chłopiec? Jak bardzo zagadkowe i zawiłe są jego losy? Dlaczego pozwalamy sobie na porównanie tej produkcji z "Obecnością"? Czy dostanie ona od nas znak jakości Nawiedzonego Podcastu? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (45 min 17 sek)

  Nawiedzony Podcast #288 Wydział 7 – Żywa woda/Martwa woda/Dobranocka

  Nawiedzony Podcast #288 Wydział 7 – Żywa woda/Martwa woda/Dobranocka

  W dwieście osiemdziesiątym ósmym tygodniu nadawania dwaj agenci SB – ks. Jerrysław i dr Szymas – zapraszają Was na peerelowską majówkę w sosie nadprzyrodzonym. Omawiamy trzy kolejne zeszyty komiksowej serii „Wydział 7” i rozpływamy się nad tym, jak rozwija się inicjatywa Tomasza Kontnego i Marka Turka. Co charakteryzuje historię opowiedzianą w „Żywej wodzie” i „Martwej wodzie”? Dlaczego piąty zeszyt nosi podtytuł „Dobranocka”? W jaki sposób twórcy rozbudowują „mitologię” całej serii? Kim lub czym są kolejne „potwory tygodnia”? Jak oceniamy domknięcie „pierwszego sezonu” komiksu? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście!Plik mp3 do pobrania (45 min 37 sek)

  Nawiedzony Podcast #287 13 kamer (2015) i 14 kamer (2018)

  Nawiedzony Podcast #287 13 kamer (2015) i 14 kamer (2018)

  W dwieście osiemdziesiątym siódmym tygodniu nadawania Bad Wolf i Szymas wynajmują uroczy domek od mniej uroczego, obleśnego pana, by w ciszy i spokoju nagrać zwieńczenie sąsiedzkiej trylogii. Czy wydarzenia przedstawione w "13 kamerach" (2015) mogłyby rozegrać się naprawdę? Dlaczego postać grana przez Neville'a Archambaulta tak bardzo nas przeraża? Czy pierwszy film i jego sequel – "14 kamer" (2018) – można oglądać w odwrotnej kolejności? Co można zrobić ze szczoteczką do zębów? Na jaki dowcip pozwoli sobie Szymas w finale audycji? Odpowiedzi poznacie już za chwilę. Tylko w Nawiedzonym Podcaście! Plik mp3 do pobrania (46 min 37 sek)

Customer Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

Top Podcasts In TV & Film

Listeners Also Subscribed To