2024. január 1-ével megszűnt a Magyarország és az Egyesült Államok közötti kettős adóztatás elkerüléséről szóló nemzetközi egyezmény. Ez jelentős pénzügyi terhet ró mindaz amerikai cégekre, amelyek magyarországi telephellyel rendelkeznek, mind pedig a magyar állampolgárokra, akik amerikai vállalatoknak dolgoznak – akár távmunkában is. Különösen érzékenyen érintheti a változás a tőzsdeikereskedésből származó jövedelmeket.
Egyelőre nem tudni, hogy Donald Trump új elnöksége milyen álláspontra helyezkedik az egyezmény jövőjével kapcsolatban, de annyi biztos: a megoldás nem egyik napról a másikra érkezik. A részletekről dr. Zsoldos Bálint ügyvéd és okleveles adótanácsadó, valamint dr. Glavatity Dénes ügyvéd osztja meg véleményét. Velük M. Szűcs Péter beszélgetett.
Information
- Show
- FrequencyUpdated weekly
- Published9 April 2025 at 11:10 UTC
- Length15 min
- Season3
- Episode7
- RatingClean
