![](/assets/artwork/1x1-42817eea7ade52607a760cbee00d1495.gif)
22 episodes
![](/assets/artwork/1x1-42817eea7ade52607a760cbee00d1495.gif)
090- TA 90s STEP BY STEP 090 Greek cult tv
-
- Arts
-
-
4.9 • 49 Ratings
-
1990-1999. 10 χρόνια, 10 επεισόδια. Τα 90's Step by step, όπως τα έζησα όμως, όχι όπως τα διάβασα. Πως υποδεχτήκαμε τότε, αυτά που απολαμβάνεις σήμερα ως..90's classics; Ένα ηχητικό περιοδικό γεμάτο σειρές, ταινίες, μουσικές, περιοδικά, ειδήσεις, μόδα, gossip -πολύ gossip- δεμένα με θεότρελες 90's ιστορίες της νιότης μου. Θα το ακούς, αλλά θα είναι σαν να το βλέπεις, σαν να είσαι εκεί! Πάτα play στο walkman… και φύγαμε!
-
THE MUSIC EPISODE PART 3
Τρίτο και τελευταίο μέρος του ταξιδιού μας στα μουσικά 90ς. Σ αυτό το επεισόδιο άφησα τα τραγούδια να μιλήσουν. Δείτε το σαν την καλύτερη συντροφιά για το αυτοκίνητο, το πλοίο, το μπαλκόνι...ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !!!!!
-
THE MUSIC EPISODE (PART 2)
Ετοιμαστείτε για μια μεγάλη μουσική βουτιά στα mid 90s (1993-1996) μ' εναν special guest που θα φέρει τα πάνω κάτω στο podcast! Αφιερώματα, σχόλια, μουσική και πολύ γέλιο σε μια κουβέντα που, ακούγοντας τη, ελπίζουνε να περάσετε τόσα καλά, όσο εμείς όταν την κάναμε.
-
THE MUSIC EPISODE (PART 1)
Το ζητήσατε κι εγώ χατίρια δε χαλάω! Τα 90ς step by step έρχονται με 3 συναρπαστικά σπέσιαλ επεισόδια αφιερωμένα αποκλειστικά στη μουσική των 90ς! Για πρώτη φορά μπαίνω στη χρονομηχανή του 090 με...συνοδηγό! Φύγαμε....
-
THE ONE WITH ALL THE 90S TV (PART 3)
1996-1999
Σ αυτό το τελευταίο μέρος θα μιλήσουμε για την ελληνική τηλεόραση την περίοδο 1996-1999.Την πιο γνωστή, την πιο οικεία στους 30+ μιας κ σ αυτή την περίοδο προβλήθηκαν στην τηλεόραση σειρές, σόου, τηλεπαιχνίδια που σημάδεψαν τη δεκαετία και αποτελούν ακόμα κομμάτι της ποπ κουλτούρας μας. ENJOY !! -
THE ONE WITH ALL THE 90S TV (PART 2)
1993-1996
Φίλοι μου γεια σας, είμαι ο Χρήστος και αυτό είναι το δεύτερο μέρος του 090 podcast -best of 'τα 90s step by step', αφιερωμένο σε ό,τι τηλεοπτικό είπα στα επεισόδια 1990- 1999, με πολύ φρέσκο υλικό που δεν χώρεσε εκεί. Το έχω ονομάσει 'the one with all the 90s tv'. Στο δεύτερο από το μέρος θα αναφερθούμε στις σεζόν 1993-1996, πρωινές εκπομπές, πρόγραμμα τηλεόρασης, τηλεθεάσεις επεισοδίων που βλέπουμε ακόμα και σήμερα, τηλεπαιχνίδια και πολλά άλλα θα ζωντανέψουν στα αυτιά σου... σαν να μην πέρασε μία μέρα -
THE EUROVISION EPISODE
Κι έφτασε αυτή η εποχή του χρόνου...Γιουροβίζιον!
Μαζί θα κάνουμε ένα ταξίδι στη... γιουροβιζιονική Ελλάδα των 90ς ,όπως την παρουσίασα στα επεισόδια και με έξτρα σχολιασμό για το πως έζησε ο μικρός Χρήστος το διαγωνισμό στα 90ς. Θ' ακούσουμε κομμάτια απ' τις συμμετοχές μας,live, όπως παρουσιάστηκαν τη βραδιά των τελικών και όπως τα προλόγιζε η φωνη- ορόσημο, Δάφνη Μπόκοτα.
Customer Reviews
Θέλουμε και άλλο
Και την επόμενη δεκαετία! 🙂
Ναϊντάκιας
Εξαιρετικό podcast. Πολύ ωραία αφήγηση και το περιεχόμενο πολύ ενδιαφέρον!
Οι αναμνήσεις μιας νοικοκυράς
Τα 90s μέσα από τα μάτια ενός φλώρου της εποχής που για κάποιο λόγο έκανε την ζωή μιας 40άρας νοικοκυράς που έβλεπε πρωινές εκπομπές και Λάμψη. Δεν αντιπροσωπεύει τους νέους αυτής της γενιάς που ήτανε αλάνια.