14 episodios

Podcast o učících se organizacích, strategickém přístupu ke vzdělávání a firemní kultuře zaměřené na týmové učení a systémové myšlení.

Universy UNIVERSY

    • Economía y empresa

Podcast o učících se organizacích, strategickém přístupu ke vzdělávání a firemní kultuře zaměřené na týmové učení a systémové myšlení.

    Ondřej Krása: Jak na týmový rozvoj

    Ondřej Krása: Jak na týmový rozvoj

    Letošní první epizoda je venku. A hned silné téma. Týmový rozvoj.

    Jak praví přísloví: "Chceš-li jít rychle, běž sám. Chceš-li dojít daleko, běž s někým." 

    Ve firmách to "s někým" je práce v týmu. A ukazuje se, že stále to je velké téma, přestože klasický management se mu už alespoň 60 let věnuje. Holt dopady posledních 3 let budeme ještě řešit delší dobu.

    Pozval jsem si Ondřeje Krásu, facilitátora, kouče tyrkysových organizací, konzultanta, který už na 15 let pomáhá firmám v individuálním a týmovém rozvoji. 

    Rozebrali jsme:

    - Proč je třeba se bavit o energii důvěry a hodnotách;

    - Jestli je team leader zodpovědný za individuální rozvoj;

    - Jak tvořit prostředí vhodné pro rozvoj členů a týmu;

    - Jaké jsou úrovně fungování, o které můžou týmy usilovat;

    - Které formáty a metody jsou dobré pro posun do vyšší úrovně;

    A i třešničku, proč by měli firmy doplňovat roli "rodiče". 🙃

    Užijte si podcast a hodně síly do budování a ladění toho vašeho týmu. 

    • 1h 2 min
    Václav Staněk o vnitřním nastavení pro rozvoj

    Václav Staněk o vnitřním nastavení pro rozvoj

    Vašek Staněk, 24 letý podnikatel, který založil a nebo spoluzaložil firmy jako Vasky, Bagind, Inhubo nebo Wuders. S odvahou sobě vlastní pokračuje ve šlépějích Tomáše Bati s mantrou "Co chceš, můžeš." 

    EY ho v roce 2019 ocenil jako Začínajícího podnikatele roku, Forbes ho zase zařadil do svého výběru 30 pod 30. 

    S Vaškem se známe ze společných začátků. Když my jsme rozjížděli ve 2015 Doller, on rozjížděl Vasky. A protože se dobře známe, pokusil jsem se z něho dostat v  rozhovoru více z jeho vnitřního nastavení. 

    Rozebrali jsme spolu jeho nastavení pro práci se strachem. Jaká má životní pravidla a jak využívá afirmace pro jejich ukotvení. Bavíme se i o jeho závazku vůči sobě a umění se sebou pracovat. Na závěr se podíváme i na dovednost, kterou vidí za sebe jakou klíčovou v dnešní době. A bonusem je jeho návod na lepší přemýšlení a sebedůvěru. 

    Rozhovor má 40 minut a za mě obsahuje skvělé návody pro všechny, kteří chtějí se rozvíjet. 

    Sledujte Vaška na jeho Instagramu a pokud ještě nemáte, jděte na www.vasky.cz



    Závěrem mě dovolte vás pozvat na odebírání našeho newsletteru ze světa efektivního učení a systémového rozvoje na malikdynamik.cz. 

    • 41 min
    Jak vybrat správnou školku pro dítě s Petra Sakáčová

    Jak vybrat správnou školku pro dítě s Petra Sakáčová

    Speciální díl: "Máte děti? A jdou do školky?" - Téma z mého osobního rozvoje. V hlavní roli: "má role táty".

    Letí to. Estrelle, naši dceři budou v lednu tři roky. A protože kultura vhodná pro učení je pro mě důležitá nejen ve firmě, ale i v naší rodině, dostal jsem se ve své životní roli k novému projektu: Výběru vhodné školky pro naši dcerku.

    Přemýšlel jsem, jak na to. Měl jsem v životě štěstí na mentory, učitele a školy. Chtěl bych to i pro naši dceru Estrellu.

    A protože znám PhDr. Petru Sakáčovou, zakladatelku a ředitelku Montessori školky a školy ve Zlíně. Pro mě žena jednoho z nejlepších kamarádů, který mě vždy vítá s otevřenou náručí na Moravě. Když u nich jsme a máme prostor, hodně se spolu bavíme o školce, dětech a rozvoji. Zavolal jsem jí, abych se mohl ptát a vést dialog s někým, kdo má větší zkušenosti s aktuální praxí.

    Bavili jsme se o typu školkách, co potřebuji vědět o sobě při výběru,na co se dobré školky ptají, jak postupovat při předávání, připravenost a mnohem víc...

    ..více o epizodě..

    Je to můj experiment. Role táty je pro mě hodně o učení. A když se zeptáte mé ženy, pravděpodobně vám řekne, že firemní kulturu učící se organizace tahám zdravě domů. #mámtě

    Podívejte se na Dobrá Montessori školka ve Zlíně a spojte se. Platí, že pokud tu mám někoho, kdo mě může propojit s někým z Waldorf školky nebo školy, budu moc rád. Ať jsme v rovnováze. 

    Napište, co si o samotné epizodě myslíte. Budeme rádi za sdílení mezi vašimi přáteli. Těšíme se z partnerství.

    ..více z dynamik institutu..

    Velká věc: Spojili jsme se s Juraj Málik a vznikl Málik Dynamik Institut. Dynamizujeme firemní kulturu. Rozvíjíme lídry. Sjednocujeme lidi rozvojovými zážitky. www.malikdynamik.cz Odebírejte můj zpravodaj ze světa inovací v oblasti L&D v organizaci a firemní kultuře učící se organizace. Chief Learning Designer.

    Spojíme se přes LinkedIn nebo raději hory a lesy? 🤚 jirka.dolezal@malikdynamik.cz

    • 36 min
    #11 Michal Šrajer o štěstí v práci a jeho dopadu na rozvoj organizace

    #11 Michal Šrajer o štěstí v práci a jeho dopadu na rozvoj organizace

    Michal Šrajer je matfyzák, programátor, běžec. Se svými kamarády založili firmu na vývoj aplikací, kterou následně prodali Avastu. Michal sebe označuje jako Chief Happiness Officer, což je strategická role, jejímž úkolem je přispívat k tomu, aby lidem bylo v práci dobře. 

    Aktuálně působí na volné noze, kdy firmám a lidem pomáhá aplikovat principy umožňujících trávit čas v práci smysluplně a plnohodnotně. Zároveň je jeden ze spolupořadatelů 8. ročníku mezinárodní konference Happiness@Work

    A protože štěstí v práci může znít jako dobrý vtip nebo další buzzword, tak jsme to probrali. V téhle epizodě se dozvíte, proč je důležité zaměřit se na spokojenost člověka v práci, jaký to má dopad pro udržitelnost pracovního výkonu a proč by se mělo stát strategickým ukazatelem v rámci sledovaných parametrů firemní kultury.

    Probrali jsme, proč je to C-role, jak souvisí s rozvojem organizace a nakonec jsme se zaměřili na to, jaké 4 pilíře v organizaci sledovat, abychom ho aktivovali.

    • 34 min
    #10 Juraj Málik a radost ve vzdělávání

    #10 Juraj Málik a radost ve vzdělávání

    Juraj Málik je původní profesí učitel. Ale když ho oslovil otec, aby s ním začal podnikat, neváhal a naskočil na loď jménem Poradce podnikatele. PP je slovenskou jedničkou na účetní, daňový a právní poradenství a letos oslavili úspěšných 31 let na trhu. Kromě toho ale dále vlastní a nebo spoluvlastní na dalších asi 20 firem.

    Juraj je stále duší učitel, takže ke vzdělávání má hodně blízko. Ve svých 60ti letech je v plné kondici, dokazující mi to při našich squashových utkání. Pokud ho někdy poznáte, rychle poznáte, že pro Juraje je typický jeho atypický úhel pohledu. A protože to vím, tak mě zajímal jeho pohled na smysluplnost vzdělávání. Jakým způsobem se jí snaží docílit se svými 130 zaměstnanci a kde je podle něho hlavní princip systémového rozvoje organizace?

    Pokud vás zajímá, proč je důležité systémově rozvíjet radost, jak pracovat s hodnotami v rámci rozvoje a proč hlídat, aby vzdělávání v organizaci bylo hrou, věřím, že zde najdete část odpovědí.

    • 35 min
    #9 Vojtěch Hlaváček z Brain We are o efektivním učení

    #9 Vojtěch Hlaváček z Brain We are o efektivním učení

    Dámy a pánové, tohle byla jízda. 

    Vojtěch Hlaváček je Human Experience and Neuroscience specialist v biohackerské komunitě Code of Life, kterou spoluzakládal. K tomu je podcast host and producer podcastu Brain We Are, kde společně se svým spolužákem a kamarádem Jiřím Kryštofem Jarmarem spojují a sdílí poznání z neurověd, evoluce, psychologie, filosofie, biologie, ale i z východních filosofií, které zkoumají mysl již tisíce let.

    Řečeno jednoduše: Vojta je nadšenec do mysli a mozku kombinující vědecký přístup s osobním experimentováním. 

    A protože efektivní učení je téma, které je pro strategický přístup ke vzdělávání vyloženě nosné, společně jsme se na něj podívali. Vojta sdílí aktuální vědecké poznatky k tomu, jak se efektivně učit, ale i vlastní vhledy k dynamice učení; aplikace, které používá; v jakých oblastech se rozvíjet a i jak se snažit vidět za rámec učení jako takového. 

    Jak říkám, našlapaný díl. Tak přeji, ať si ho užijte naplno a ať vám to učení jde hezky od mysli!

    • 49 min

Top podcasts en Economía y empresa

Libros para Emprendedores
Luis Ramos
Cracks Podcast con Oso Trava
Oso Trava
¡Nadie Me Preguntó!
Alejandro Salomon
Chisme Corporativo
Macarena Riva y Rosalaura López
Planet Money
NPR
Emprendeduros
Emprendeduros