68 episodes

Cestovateľská škola života s Tinou Hamárovou a Naďou Hubočan.

Všesvet podcast SME.sk & Tina Hamárová a Naďa Hubočan

  • Places & Travel

Cestovateľská škola života s Tinou Hamárovou a Naďou Hubočan.

  S3E16: MADEIRA - Živá panoráma

  S3E16: MADEIRA - Živá panoráma

   
  Fotograf a jogínka. Dostali sme do Všesvet podcastu takzvaný „dream couple”! Ľuboš Ďurica a Petra Kozejová nie len, že cestujú po krásnych miestach, ešte aj robia také pekné fotky v takých parádnych pózach, že sa nejden cestovateľ bude pri ich instagramových postoch opúšťať. Ale ku všetkej vážnosti, Ľuboš a Peťa strávili dobrodružné dva týždne na ostrove Madeira uprostred Atlantického oceánu. Väčšinu ostrova prešli peši, spoznali domácich a zistili, že podlhovastá zelená kukurica je pomaly drahšia ako dvojchodové menu. Prečo? Počúvajte pekne dokonca…!
   

  • 45 min
  S3E15: SEYCHELY S BÁBOM - Pretlak emócií

  S3E15: SEYCHELY S BÁBOM - Pretlak emócií

  Aká bola alebo by bola vaša prvá dovolenka s batoľaťom? U babky na záhrade? Zlaté piesky? Chorvátsko? …Seychely?!? Naďa to odskúšala za vás a so svojím mužom Tomášom a ich 5-mesačnou Alickou teda skúsili po vzore Smelého zajka v Afrike ostrovy v Indickom oceáne. Lebo to je vraj príjemné spojenie bezpečnej destinácie, pohodlnej rezortnej dovolenky a jedinečnej prírody. A tie storočné korytnačky a kokosové orechy v tvare Věstonickej venuše na Zlatých ani u babky asi nenájdete! Cestovanie do každej rodiny (aj s malými bábätkami)!

  • 46 min
  S3E14: SANTIAGO DE COMPOSTELLA s Martinom Harichom - Kredenciál

  S3E14: SANTIAGO DE COMPOSTELLA s Martinom Harichom - Kredenciál

  Cesta je cieľ a na jej konci páliš svoje oblečenie. Takéto, ale aj úplne iné životné pravdy sa dozviete v tejto časti Všesvet podcastu, v ktorej sa Naďa rozprávala so vzácnym hosťom - hudobníkom a spevákom Martinom Harichom. Ten sa v 18-tich rokoch vybral prvýkrát sám do sveta a dosť netradične si vybral púť do Santiaga de Compostella. Boli dni, keď nikoho nestretol, ale aj také, kedy kráčal s americkým biznismenom a pani s plyšovým tigrom na chrbte. Lebo ako hovorí Martin, práve na takejto dobrodružnej pešej výprave môžeš ľudí spoznať nazaj poriadne a nájsť si pravých priateľov...

  • 43 min
  S3E13: SILVESTROVSKÝ ŠPECIÁL - Šmelinárska knajpa

  S3E13: SILVESTROVSKÝ ŠPECIÁL - Šmelinárska knajpa

  Každému sa môže prihodiť nejaký cestovateľský trapas alebo nepodarok. Aj nám…a často. S vízami, devízami či dopravou. Pripravili sme preto pre vás uhulákaný Všesvet podcastový silvestrovský špeciál o našich „cestovateľských failoch”. Aby ste sa navnadili na večernú atmosféru osláv prichádzajúceho nového roku 2020, nahrávali sme ako zastarých čias v považskobystrickej krčme! Tak sa zabavte, my vám ďakujeme za všetky komentáre, správy, pripomienky, pochvaly či akúkoľvek odozvu v roku 2019 a tešíme sa na vás v „dvacke”. CHEERS!
  (p.s. na titulnej fotke k epizóde vás zdravia 19-ročné Tina s Naďou na legendárnej ceste do mestečka Pisa lietadlom, ktoré naspäť už neletelo…:)

  • 25 min
  S3E12: NEDOSTUPNÉ KRAJINY s TRAVELISTANOM - Kuca paca

  S3E12: NEDOSTUPNÉ KRAJINY s TRAVELISTANOM - Kuca paca

  „Prečo cestujem? Lebo každá cesta musí mať nejaký príbeh. Nevycestujem len tak, že chcem si to ísť odškrtnúť lebo sú lacné letenky. Proste, keď krajina nemá príbeh alebo ma niečim nezavolá, tak tam nejdem,” hovorí Martin Navrátil, zakladateľ populárneho cestovateľského portálu travelistan.sk a cestovateľ, ktorý má za sebou 175 krajín sveta, nespočítateľné množstvo zážitkov, skúseností a príbehov. Práve príbehy ľudí ho nalákali aj do takých krajín, kde by sa bežná Slovač čo i len bála vkročiť. V tejto časti Všesvet podcastu sme sa vybrali do Afganistanu, Sýrie či na ostrov Sokotra. Že by vás to ani len nenapadlo? Že nie je možné tam ísť? Ako hovorí Martin - „vsjo móžno”!

  • 45 min
  S3E11: TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA - Slede ma ohurujú

  S3E11: TRANSSIBÍRSKA MAGISTRÁLA - Slede ma ohurujú

  Konečne Všesvet podcast, ktorý prinášame priamo z miesta diania do vašich ušiek. Tina z Moskvy reportuje o svojej takmer mesačnej ceste Transsibírskou magistrálou naprieč Ruskom. A keďže má ešte stále doslova chuť sleďa pod šubou na jazyku a všetky spomienky a tipy v krátkodobej pamäti, nevedela sa zastaviť a táto časť je extra dlhá. Ak vám je veľa, odložte si na sviatky! Ak to zvládnete, podcast je nabitý informáciami o top zastávkach slávnej vlakovej trasy, kafrali sme do Dejín aj do podcastu Dobrú chuť…no proste „všeho moc”. Takže Priyatno slushat', druz'ya!

  • 51 min

Top Podcasts In Places & Travel

Listeners Also Subscribed To