52 episodi

To są "Biegowe Podcasty" portalu biegowe.pl! Gościmy w nich ekspertów, sportowców, trenerów, organizatorów imprez biegowych. Rozmawiamy o najważniejszych biegowych wydarzeniach, produktach i trendach. Zawiązujemy buty i ruszamy!

© Biegowe.pl - wszystko o bieganiu

Biegowe Podcasty Biegowe.pl - wszystko o bieganiu

    • Sport

To są "Biegowe Podcasty" portalu biegowe.pl! Gościmy w nich ekspertów, sportowców, trenerów, organizatorów imprez biegowych. Rozmawiamy o najważniejszych biegowych wydarzeniach, produktach i trendach. Zawiązujemy buty i ruszamy!

© Biegowe.pl - wszystko o bieganiu

    #51. Boston Marathon. Dlaczego MUSISZ tutaj pobiec? Goście odcinka: Izabela Kurz i Marcin Dulnik

    #51. Boston Marathon. Dlaczego MUSISZ tutaj pobiec? Goście odcinka: Izabela Kurz i Marcin Dulnik

    Gośćmi najnowszego odcinka „Biegowych Podcastów” są Izabela Kurz i Marcin Dulnik, uczestnicy 128. Maratonu Bostońskiego, który odbył się 15 kwietnia. W rozmowie z Damianem Bąbolem dzielą się z swoimi wrażeniami ze startu w najstarszym biegu maratońskim na świecie.

    Tym razem „Biegowe Podcasty” zabierają Was w podróż do Bostonu, a także do miejscowości Hopkinton, z której  już od 100 lat rusza każdy Boston Marathon. Pomagają w tym biegacze z Warszawy - Izabela Kurz i Marcin Dulnik, uczestnicy ostatniej edycji biegu. Prezentują dwie perspektywy – bostońskiej debiutantki i zawodnika, który powrócił do Bostonu po pięciu latach.

    Tegoroczny Boston Marathon odbywał się w wymagających warunkach. Od rana mocno świeciło słońce, z którego najbardziej ucieszyli się licznie zgromadzeni kibice przy trasie. Wysoka temperatura wpłynęła na słabsze wyniki sportowe niemal wszystkich uczestników, w tym gości audycji, ale ten odcinek „Biegowych Podcastów” nie do końca dotyczy aspektów sportowych.

    To rozmowa głównie o doświadczeniu, biegowych marzeniach, wrażeniach i przeżyciach na trasie Maratonu Bostońskiego, ale również źródło wiedzy i wskazówek na temat tego wyjątkowego biegu.

    „Biegowe Podcasty” nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie. Można słuchać nas bezpłatnie m.in. w serwisach ⁠Spotify⁠, ⁠Deezer⁠, ⁠Apple Podcasts⁠, ⁠Google Podcasts.



    Partnerem odcinka jest 11. PKO Białystok Półmaraton

    • 59 min
    #50. Jak inspirować dzieci i młodzież do uprawiania lekkiej atletyki? Gość: Kamil Żewłakow, prezes klubu "Lekkoatletyka dla Dzieci i Młodzieży"

    #50. Jak inspirować dzieci i młodzież do uprawiania lekkiej atletyki? Gość: Kamil Żewłakow, prezes klubu "Lekkoatletyka dla Dzieci i Młodzieży"

    Gościem jubileuszowego 50. odcinka "Biegowych Podcastów" jest Kamil Żewłakow, prezes klubu "Lekkoatletyka dla Dzieci i Młodzieży", w którym trenują setki młodych adeptów lekkiej atletyki z Warszawy.

    Rozmawiamy m.in. o:

    - sposobach na zapanowanie nad energią dzieci na treningach,

    - przebiegu takich zajęć i aktywnościach, jakie są podejmowane,

    - przygotowaniu mentalnym dzieci do zawodów i o tym jak wspierać najmłodszych w przypadku niepowodzenia,

    - zasadach prowadzenia młodych zawodników, maksymalnych dystansów, jakie powinni pokonywać na zawodach,

    - sposobach na wygranie rywalizacji z ektronicznymi gażetami - konsolami, komórkami, Netflixem i YouTube.



    Rozmowę prowadzi Marcin Dulnik.



    "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studiu PLAC, przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

    • 40 min
    #49. To do niej należał biegowy sezon 2023. Gość odcinka: Sabina Jarząbek, mistrzyni Polski na 5 km, 10 km i w przełajach

    #49. To do niej należał biegowy sezon 2023. Gość odcinka: Sabina Jarząbek, mistrzyni Polski na 5 km, 10 km i w przełajach

    Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zaproszenie do studia „Biegowych Podcastów” przyjęła Sabina Jarząbek. To zawodniczka KKL Kielce, która tylko w tym sezonie zdobyła trzy złote medale mistrzostw Polski na dystansach 10 km, 5 km i w przełajach, a
    także brązowy krążek na 5000 m.

    Podczas rozmowy z Marcinem Dulnikiem opowiedziała m.in. o tym, jak zaczęła się jej przygoda z bieganiem, kto wpłynął na jej sportowy rozwój i co stało się, że w 2023 roku odniosła tyle sukcesów na bieżni, ulicy i w terenie.

    Słuchając podcastu dowiesz się m.in.

    - jak wyglądały początki biegowej kariery Sabiny Jarząbek i kto inspirował ją do treningów?- kto wspiera ją w wyczynowym uprawianiu sportu i dlaczego nie jest to miasto, ani lekkoatletyczna centrala?- dlaczego jej półmaratońskie starty nie wyglądały tak dobrze, jak te na 5 i 10 km?- jakie są jej ulubione trasy w Kielcach i dlaczego stolica województwa świętokrzyskiego to dobre miejsce na biegowy obóz?- kto jest jej biegowym idolem i wzorem do naśladowania?- jakie są jej plany na 2024 rok i dalej?

    • 1h 2 min
    #48. Wczoraj triathlonowy mistrz, dzisiaj rekordzista Polski. MKON o swoim pierwszym biegowym sezonie

    #48. Wczoraj triathlonowy mistrz, dzisiaj rekordzista Polski. MKON o swoim pierwszym biegowym sezonie

    Gościem czterdziestego siódmego odcinka "Biegowych Podcastów" jest Marcin Konieczny, szeroko znany w środowisku sportowym jako MKON. Mistrz świata IRONMAN w kategorii M-45 i wicemistrz świata IRONMAN w kategorii M-50 opowiadał m.in. o swoim pierwszym biegowym sezonie, w trakcie którego pobił dwa rekordy Polski w swojej kategorii wiekowej, ale również mierzył się z kontuzją. Jakie lekcje z tego wyciągnął? Zachęcamy do wysłuchania naszej audycji!

    Marcin Konieczny od lat kieruje się mottem życiowym "Nie ma nie mogę". Z kanapy wstał w 2007 roku po wielu latach rozbratu ze sportem. Gdy zaczął uprawiać triathlon postawił sobie cel, aby w wieku 50 lat być w tej dyscyplinie najlepszy na świecie. Tak się złożyło, że osiągnął to 5 lat wcześniej i w 2017 roku na Hawajach wywalczył tytuł mistrza świata IRONMAN w kategorii M 45-49. 

    Ten sukces spowodował, że o MKON-ie zrobiło się głośniej, ale Konieczny dalej robił swoje. Trenował, aby w 2022 roku ponownie cieszyć się z tytułu najszybszego triathlonisty w swojej kategorii wiekowej. Do realizacji tego celu zabrakło mu niespełna 8 minut, bowiem właśnie o tyle na mecie Polaka wyprzedził Duńczyk Ulrik Jespersen.

    Po tych zawodach gość podcastu biegowe.pl podjął decyzję o zakończeniu przygody z triathlonem. Skoncentrował się w całości na bieganiu i trzeba przyznać, że zaliczył prawdziwe wejście smoka! W maju i czerwcu kolejno pobił rekordy Polski w kategorii M-50 na dystansach 5000 m (15:39) i 5 km (15:29). Jesienią niestety doznał kontuzji, która wykluczyła MKON-a ze startu w październikowym maratonie we Frankfurcie. 

    Posłuchaj podcastu a dowiesz się m.in.:

    - jak Marcin Konieczny zareagował na kontuzję  i jakie wyciągnął z niej wnioski,- jaki cel na 2027 rok zakontraktował sam ze sobą i na czym polega jego wyjątkowość,

    - od czego należy zacząć w razie niezrealizowania sportowego celu?

    - czy prawdą jest, że jeśli masz 50 lat, to już jest za późno, aby szybko biegać?

    - dlaczego warto wstać od świątecznego stołu i pomóc wybiegać stypendia dla dzieciaków?

    - Jak dołączyć do akcji "Świąteczne Bieganie"? Jakie są zasady w tym roku?



    „Biegowe Podcasty” nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie. Można słuchać nas bezpłatnie m.in. w serwisach Spotify, Deezer, Apple Podcasts, Google Podcasts.

    • 56 min
    #47. Społeczności nie da się budować na skróty. Gość odcinka: Paweł Machowski, kapitan adidas Runners Warsaw

    #47. Społeczności nie da się budować na skróty. Gość odcinka: Paweł Machowski, kapitan adidas Runners Warsaw

    Do studia "Biegowych Podcastów" zaprosiliśmy Pawła Machowskiego, kapitana społeczności addias Runners Warsaw skupiającej biegaczy i nie tylko. To niedoszły pływak i rugbysta, który w bieganiu długodystansowym legitymuje się imponującymi rekordami życiowymi - maraton (2:36:49), półmaraton (1:10:08), 10 km (32:22), 5 km (15:36). Rozmawialiśmy o tym, jak to się stało, że zaczął biegać, o społeczności ARW w Polsce i na świecie, a także jak ocenia aktualną sytuację w biegowym świecie. Poruszyliśmy również temat cyklu przygotowań adidas Runners Warsaw do 8. Nocnego Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej, który odbędzie się 2 września.

    Jak poinformował Machowski, w każdym tygodniu w warszawskiej Sport Base na ulicy Marszałkowskiej 104/122 odbywa się około 20-30 treningów. Miesięcznie uczestnicy w nich około 2000 osób, niektórzy ćwiczą regularnie, inni od czasu do czasu. W każdym miesiącu przez bazę przewija się około 300 fanów sportu. Nasz gość osobiście prowadzi czwartkowe treningi Coffee Run, w trakcie których... serwuje uczestnikom żarty. Udało nam się namówić go, aby jeden z nich opowiedział podczas audycji.

    Paweł Machowski podkreślił, że do społeczności adidas Runners Warsaw dołączyć może każdy, niezależnie od tego ze sprzętu jakiej marki korzysta.

    - adidas Runners Warsaw to społeczność otwarta, inkluzywna, bezpieczna, w której na żadne formy przemocy czy dyskryminacji nie ma miejsca. Jak chodzi o poziom sportowy, to w Warszawie, gdzie mamy liczny, 13-osobowy zespół trenerski i bogatą ofertę treningową, jest on bardzo zróżnicowany. Mamy osoby bardzo ambitne, chcące żyłować, poprawiać swoje wyniki, przez osoby średniozaawansowane i początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, po tych, którzy jeszcze w ogóle nie biegają i szukają innych aktywności sportowych - mówił o społeczności ARW.

    Podczas rozmowy nie zabrakło wątku przygotowań adidas Runners Warsaw do 8. Nocnego Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej. Pierwsze treningi ruszyły pod koniec czerwca i potrwają do 24 sierpnia. W każdym tygodniu odbywać będą się trzy treningi prowadzone przez Mikołaja Raczyńskiego i Łukasza Oskierko. Program skierowany jest do biegaczy średnio zaawansowanych i zaawansowanych, którzy chcą poprawić swój wynik na 5 km albo półmaratonie lub przygotować się do półmaratońskiego debiutu. Biegacze, którzy wykażą się największą frekwencją w całym cyklu otrzymają darmowe pakiety startowe.

    "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie. Partnerem odcinka jest firma adidas.

    • 57 min
    #46. "Nie lubię dyskomfortu!" Gość odcinka: Adrian Kostera, ultratriathlonista, 365 Triathlon

    #46. "Nie lubię dyskomfortu!" Gość odcinka: Adrian Kostera, ultratriathlonista, 365 Triathlon

    Gościem czterdziestego szóstego odcinka jest Adrian Kostera, ultratriathlonista, który dzisiaj (1 czerwca) we Wrocławiu rozpoczyna wyzwanie 365 Triathlon. Zawodnik zamierza zaliczyć około 780 dystansów olimpijskich w triathlonie, każdy o długości 51,5 kilometra. Gość podcastu biegowe.pl ma przez 67 dni pływać po 18 kilometrów dziennie, później 155 dni jeździć rowerem po 200 kilometrów, a na koniec przez 143 dni biegać po 55 kilometrów. Na cały dystans złoży się 1205 kilometrów pływania, 31 132 kilometry jazdy na rowerze i 7833 kilometry biegania. 

    Oznacza to, że w 365 dni pokona łącznie aż 40.170 kilometrów! To dystans większy niż obwód Ziemi. Jeśli uda mu się zrealizować to ekstremalne wyzwanie ustanowi rekord Guinnessa!

    W rozmowie z Marcinem Dulnikiem i Damianem Bąbolem opowiedział o początkach w bieganiu i triathlonie, a także o przygotowaniach do realizacji wyzwania 365 Triathlon. Co ciekawe, podczas rozmowy 36-letni ultratriathlonista kilka razy podkreślił, że nie lubi dyskomfortu. To zaskakujące wyzwanie w ustach kogoś, kto uczestniczy w tak wyczerpujących zawodach jak np. 5-krotny, czy 10-krotny Ironman.

    Posłuchaj podcastu, a dowiesz się:

    - jak zamierza żyć przez rok trwania wyzwania 365 Triathlon,

    - dlaczego nie czuje się sportowcem,

    - dlaczego na początku wzbraniał się przed założeniem obcisłych strojów,

    - jak ocenia sześć lat obecności w sporcie przez pryzmat rozwoju osobistego,

    - jak wyglądają jego relacje z Robertem Karasiem,

    - czy otrzymywał propozycję od federacji MMA,

    - jak sport wpłynął na zmianę stylu jego życia.



    "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie.

    • 58 min

Top podcast nella categoria Sport

Fontana di Trevi
Cronache di spogliatoio
GIRONIMO / Parole alvento
alvento - italian cycling magazine
Cronache Stories
Cronache di spogliatoio
Rasoiate
Cronache di spogliatoio
Terruzzi Racconta la Formula 1
Red Bull
Taconazo
Cronache di spogliatoio

Potrebbero piacerti anche…

Bieganie.pl
Bieganie.pl
RACE PACE - podcasty o bieganiu
Kuba Pawlak
WojewódzkiKędzierski
Kuba Wojewódzki , Piotr Kędzierski
Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka
Dariusz Rosiak
Podcast Historyczny
Rafał Sadowski
Podkast amerykański
Piotr Tarczyński i Łukasz Pawłowski