
129本のエピソード

Technologie 4.0 | Czwórka Polskie Radio S.A.
-
- 科学
Czwarta rewolucja przemysłowa – co zmienia w naszym codziennym życiu. Jak korzystać z nowych technologii i być eko? Nowości ze świata IT.
-
To koniec kultowego Internet Explorera
Czerwiec 2022 roku przejdzie do historii. To właśnie wtedy uśmiercono znaną przez wiele lat przeglądarkę internetową Internet Explorer. Dlaczego Microsoft zdecydował się na jego zamknięcie i dlaczego IE zostanie zapamiętany na długo? O tym z Krzysztofem Rojkiem z antyweb.pl rozmawia Mateusz Kulik.
-
Polacy tworzą komputer kwantowy dla Unii Europejskiej
Celem przedsięwzięcia jest budowa 100-kubitowego komputera kwantowego do 2025 roku oraz uzyskanie gotowości technologicznej do budowy 1000-kubitowego rozwiązania do 2029 roku. Polacy z Creotech Instrument zostali wybrani przez Komisję Europejską do międzynarodowego konsorcjum, które zbuduje pierwszy duży komputer kwantowy dla Unii Europejskiej. Z prezesem CRI Grzegorzem Broną rozmawia Mateusz Kulik.
-
Czy Europa uporządkuje usługi cyfrowe?
Parlament Europejski doszedł do wstępnego porozumienia, którego celem jest wdrożenie aktu o usługach cyfrowych. Przyjęcie rozporządzenia planowane jest na czerwiec 2022 roku. O jakim akcie mowa i jak wpłynie on na to, w jaki sposób korzystamy z sieci? O tym, w najnowszym podcaście Technologie 4.0, z Przemysławem Polańskim z Akademii Leona Koźmińskiego rozmawia Mateusz Kulik
-
Czy budynek także może być smart?
Nowe technologie wkraczają do budynków i sektora nieruchomości. Już nie tylko nasze mieszkania mogą być inteligentne, ale mianem smart określa się całe przestrzenie lub wieżowce. Czym charakteryzują się takie budynki? O tym z Renatą Hartle ekspertem ds. inteligentych nieruchomości rozmawia Mateusz Kulik
-
To koniec kultowego odtwarzacza muzyki
Apple ogłosiło, że oficjalnie wycofuje iPoda Touch, czyli ostatniego przedstawiciela przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Tym samym to koniec ery kultowych iPodów. Dlaczego kiedyś było o nich głośno i jak bardzo zmieniły rynek muzyki? O tym z Marcinem Kubickim z Magazynu T3 rozmawia Mateusz Kulik.
-
Po co Elon Musk kupił Twittera?
Twitter zgodził się na sprzedaż serwisu społecznościowego Elonowi Muskowi. Miliarder przejmie kontrolę nad serwisem płacąc 54,20 dolara za akcję. Eksperci od rynku nowych technologii zastanawiają po Elon Musk zdecydował się na taki zakup i co to może oznaczać dla całego serwisu. Nad tym także zastawiają się Maciej Gajewski ze spidersweb.pl oraz Mateusz Kulik.