308 episodes

Vogue Polska to najnowsze informacje o modzie i urodzie, trendy, prezentacje makijażu, nowości kulturalne, felietony znanych dziennikarzy i opinie krytyków.

Vogue Polska Vogue Polska

    • Society & Culture

Vogue Polska to najnowsze informacje o modzie i urodzie, trendy, prezentacje makijażu, nowości kulturalne, felietony znanych dziennikarzy i opinie krytyków.

    Czułe miejsca, s. 1, odc. 2: Co nas kręci w kinku?

    Czułe miejsca, s. 1, odc. 2: Co nas kręci w kinku?

    Czym praktyki BDSM różnią się od seksu waniliowego? Jak rozpoznać swoje kinki i komunikować te potrzeby w relacji? Na jakich zasadach opierają się praktyki BDSM? Jakie są zalety wprowadzenia elementów kinku do swojego życia seksualnego? Co wspólnego ma kink z rzucaniem palenia? Seksedukatorka Maja Metera (@askbirdsandbees_), która w swojej pracy skupia się na praktykach BDSM, tłumaczy, czym jest kink i jak wprowadzać go do swojego życia seksualnego.

    Kink rozpala wyobraźnię, ale może też budzić obawy, bywa powodem do wstydu, zwłaszcza tego głęboko zinternalizowanego. Tłumaczymy, czym w zasadzie jest, obalając mity i burząc narosłe wokół niego stereotypy. Ekspertka wyjaśnia, jakie są rodzaje kinków, jak rozpoznać, które nam odpowiadają, i jak je eksplorować, zachowując zasady ostrożności i wprowadzając nową odmianę przyjemności.

    • 36 min
    Dobry skład, s. 2, odc. 2: Relaks i regeneracja jako podstawa pielęgnacji

    Dobry skład, s. 2, odc. 2: Relaks i regeneracja jako podstawa pielęgnacji

    Wyjątkowy odcinek „Dobrego składu”, którego gościnią jest Kasia Sokołowska. Niezwykle inspirująca i aktywna kobieta, choreografka i reżyserka pokazów mody, jurorka programu telewizyjnego i CEO Lava e Sal Spa, a także debiutująca mama. Jak mówi: zawodowo tworzy bajki. Kasia występuje w telewizji i w sesjach zdjęciowych, pracuje wizerunkiem, jest ambasadorką wielu marek, więc wygląd jest częścią jej pracy. Natomiast coraz częściej bardziej niż kosmetyki czy zabiegi, docenia odpuszczanie i odpoczynek.

    Rozmawiamy o rytuałach pielęgnacyjnych, którym wierna jest od lat. O hammamie, peelingach, masażach olejami i atmosferze, która przynosi głęboki relaks. Ile godzin poświęca na sen? I jak wpływa dwukrotne budzenie się do karmienia synka na jego ciągłość? Kasia opowiada, co daje jej małe i większe zastrzyki szczęścia, które przywracają balans. Mówi o kojącym działaniu obecności psów i obserwacji ich interakcji z jej synkiem. Bohaterem pobocznym naszej rozmowy jest czas i zagospodarowanie go w umiejętny sposób. Moja gościni opisuje swoje życie rodzinne i to jak przeplata się ono z tym zawodowym. Podkreśla, jak ważna jest selekcja i dokonywanie wyborów. Pomimo, że rozmawiamy o wielu aspektach związanych z intensywną pracą i aktywnością, w tym odcinku jest dużo uważności. Rozmowa z Kasią jest ukojeniem, a przy tym piękną opowieścią o rzeczach największej wartości. Relaks i regeneracja są tylko skutkiem tych wyborów.

    • 50 min
    Jak ona to robi, s. 5, odc. 2: Ludmila Bubánova o dzierganiu, które jest sztuką i terapią

    Jak ona to robi, s. 5, odc. 2: Ludmila Bubánova o dzierganiu, które jest sztuką i terapią

    W drugim odcinku piątego już sezonu rozmów Anny Sańczuk z twórczymi kobietami „Jak ona to robi”, pojawia się Ludmila Bubánová. Scenografka, kostiumografka i projektantka ze słowackiej Bratysławy, która swoje życie związała z Warszawą. Pracuje na planach filmowych (niedawno np. przy oscarowej „Strefie interesów” Jonathana Glazera) i na scenach teatralnych, ale jej wolny czas coraz bardziej pochłania... dzierganie. Z moheru, jedwabiu, alpaki, farbowanych naturalnymi barwnikami starych koronek tworzy niesamowite, misterne ubrania-obiekty. Właściwie rzeźby do noszenia, na co dzień i na scenę, nawiązujące do świata podwodnego, fantastycznych potworów, wewnętrznych krajobrazów ciała. Szykuje się do pierwszych wystaw, a my rozmawiamy z nią m.in. o artystycznych zachwytach, potrzebie szukania własnej drogi, obłaskawianiu samotności, zmaganiu z własnym ciałem i głową. O wspólnocie kobiet i terapeutycznym działaniu dziergania, plątania nitek, farbowania i szycia.

    • 54 min
    Słowo za słowo, s. 3, odc. 2: Grzegorz Piątek o „Starzyńskim. Prezydencie z pomnika”

    Słowo za słowo, s. 3, odc. 2: Grzegorz Piątek o „Starzyńskim. Prezydencie z pomnika”

    Grzegorz Piątek – architekt, krytyk architektury, autor nagradzanych książek o Warszawie „Najlepsze miasto świata”, o Gdyni „Gdynia obiecana”, o Bohdanie Pniewskim „Niezniszczalny” – postanowił przepisać swoją debiutancką biografię prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, zmieniając nawet jej tytuł z „Sanatora” na „Starzyńskiego. Prezydenta z pomnika”, żeby było jaśniej, czytelniej. W audycji rozmawiamy zarówno o pisaniu książek od nowa, jak i o samym Starzyńskim i jego wizji stolicy, której nie zdążył zrealizować.

    • 45 min
    Moja droga, s. 4, odc. 2: Jak zbudować firmę odnosząca sukcesy na rynku fitness

    Moja droga, s. 4, odc. 2: Jak zbudować firmę odnosząca sukcesy na rynku fitness

    W dzisiejszym odcinku podcastu „Moja Droga”, prowadzonym przez Dagmarę Brzezińską oraz Barbarę Mierzwińską zapraszamy do wysłuchania inspirującej rozmowy z Martą Jachym-Raczyńską i Pawłem Raczyńskim, dynamicznym duetem w życiu prywatnym i zawodowym. Marta, doświadczona dietetyczka kliniczna, oraz Paweł, założyciel renomowanego klubu sportowego Training Lab w Warszawie, dzielą się swoją historią o tym, jak z pasji do zdrowego stylu życia stworzyli prosperujący biznes sportowy oraz cateringowy. Podpowiedzą, jak rozpocząć swój biznes w obszarze fitnessu oraz zdrowego odżywiania, zdradza, jak budowanie marki osobistej w mediach społecznych oraz telewizji pomogło im zbudować rozpoznawalną firmę na rynku fitness.

    Partnerem czwartego sezonu podcastu „Moja Droga” jest marka Range Rover.

    • 1 hr 6 min
    Inna strona świata, s. 3, odc. 2: Viola Wojnowski o powrocie do Polski

    Inna strona świata, s. 3, odc. 2: Viola Wojnowski o powrocie do Polski

    „Inna strona świata” to podcast poświęcony osobom wyróżniającym się aktywnością zawodową, reprezentującym złożoną genealogię, nietypową tożsamość narodową i płciową. W najbliższym wydaniu Viola Wojnowski opowiada o tym, jak wyjechała z małego miasteczka na Dolnym Śląsku do Berlina, jak się tam odnalazła i dlaczego wróciła do domu.

    • 30 min

Top Podcasts In Society & Culture

дочь разбойника
libo/libo
испанский стыд
@rkhmanov
Ģimenes studija
Latvijas Radio 1
Divas puslodes
Latvijas Radio 1
A Better You by Fernanda Ramirez
Fernanda Ramirez
Classy with Jonathan Menjivar
Pineapple Street Studios and Audacy

You Might Also Like

Karolina Sobańska
Karolina Sobanska
O Zmierzchu
Marta Niedzwiecka
Imponderabilia - Karol Paciorek
Karol Paciorek
Gutral Gada
by Joanna Gutral
Tu Okuniewska
Tu Okuniewska
Pierwsza Młodość
Karolina Korwin Piotrowska