Hosted by Ausha. See ausha.co/privacy-policy for more information.

Eurosport podcast Eurosport

• Sport

ESBringa - OB-értékelő Dina Marcival és Peák Barnával

Valter Attila nyerte a kifejezetten izgalmasan alakuló magyar bajnoki mezőnyversenyt Pannonhalmán, egy nappal az OB után Peák Barnával és a 3.helyen záró Dina Marcival beszéltük át a részleteket és azt, milyen volt a vasárnapi verseny belülről. Az adás végén pedig az időfutam OB-t megnyerő Peák Barna kutyája is főszerepet kapott.

• 49 min
    Le Mans Podcast // E12 - a nagy Le Mans 24h elemzés

Szükségünk volt pár napra, hogy átrágjuk magunkat a Le Mans 24h mezőnye által termelt méretes adatkazalon, de igyekeztünk értelmes módon rendszerezni a látottakat, hogy pontosabb képet kapjunk a versenyen történtekről. Mert egy endurance eseményen az eredmény nem mindig mutatja meg hűen, ki milyen teljesítményt nyújtott. Jön a nagy Le Mans 24h elemzés.

A rajtnál még 62 fős mezőny eleje összesen 311 kört tett meg, és a távot teljesítő autók nagyjából 30-szor látogattak ki a boxba kerékcserére és tankolásra.

Volt eső, vagy napsütés, volt szél, hosszú biztonsági autó és drámai végjáték, szóval volt minden, ami egy igazán jó Le Mans-hoz kell.

Most kicsit a felszín alá bújva próbáljuk meg megtalálni a kimagasló teljesítményeket, legyen szó versenyzőkről vagy csapatokról, és igyekszünk egzakt módon értelmezhető magyarázatot adni a történtekre.

Az adás első felében összegezzük mindazt, amit a résztvevők a befutó után mondtak, és már ez sok mindent érthetőbbé tesz.

A folytatásban elmerülünk a hosszútávú versenyzés lelkét jelentő átlagidőkben, és megnézzük, mely csapatok és mely pilóták végezték a legjobb munkát Le Mans-ban.

Az epizód zárásaként pedig felhívjuk Adamek Leventét, a Toyota Gazoo Racing magyar szerelőjét, aki elmeséli, milyen volt belülről a japán gyártó versenye.

Természetesen ez az adás is félórás, mint az összes többi, csak 1 óra 42 percig tart. Rekordszag.

• 1 hr 42 min
    Duplacsavar - Tour de France a Netflixen 2.0: tényleg doppingol-e Jonas Vingegaard?

A Netflix Tour de France sorozatának második évada már az előzetesekben is provokatív módon tette fel a kérdést, doppingol-e a tavaly győztes dán bringás. A téma így sorozatról szóló kibeszélőnkben is megkerülhetetlen volt, de emellett megpróbáltuk megfejteni azt is, kinek szól a széria. Utána pedig részről-részre végig mentünk a történéseken, az önteltnek beállított Alpecinen át a felsülő Pidcockig és szegény Gino Mäder haláláig.

• 38 min
    Sportkvíz #4 - Foci eb-s furcsaságok és a magyar breaktánc-nagyhatalom

Sportkvízes műsorunk negyedik adásában aktuális sportesemények adták a kérdések egy részének hátterét. Így a friss műsorból kiderül, a foci Eb melyik válogatottjában szerepel a kapitányánál is idősebb játékos, de még a játékvezető nevekben is elmerülünk. Megfejtettük azt is, hány éven belül lehet magyar olimpiai érmes súlyemelésben, de nem maradt kérdés nélkül mindenki kedvenc új olimpiai sportága sem.

• 22 min
    Hosszabbítás #153: Betlehem Dávid Európa-bajnok, óriási verseny volt Le Mansban

Három éremmel, köztük két arannyal zárta a belgrádi vizes Európa-bajnokság nyíltvízi úszóversenyeit Betlehem Dávid. A 20 éves sportoló első felnőtt aranyérmeit szerezte világversenyen, és az olimpiai számban, 10 kilométeren is érmes volt. Az Európa-bajnokság és a Balatoni Úszó Klub olimpiai felkészülése lesz a téma az eheti Hosszabbítás első részében.
    A másodikban a hétvégén lezajlott Le Mans-i 24 órás versenyről beszélgetünk. A néhány éve bevezetett Hypercar kategóriában immáron 23 autó indult el, ami rendkívül szoros versenyt hozott, hiszen a 24 óra végén az első kilenc helyezett zárta a győztessel azonos körön a versenyt. Erről, az időjárásról és a helyezéseket eldöntő nüanszokról kérdezzük Lantos Andrást, az Eurosport kommentátorát.
    Ácsi! rovatunkban ezúttal is elhoztuk a hét legérdekesebb híreit, a csoportkör első fordulója után értékeljük a foci Eb-t, beszélünk a Veszprém tulajdonosváltásáról, Vas Blanka olimpiai programjáról, Varga Dénes visszavonulásáról, a jól sikerült öttusa vb-ről, Novak Djokovic visszatéréséről, Blummenfelt sportágváltásáról és a Nemzet Sportolója cím odaítéléséről.

• 1 hr 38 min
    ESBringa - Bátor tippek az OB-ra és Dina Marci elmúlt két versenye

Nagyon jól ment az elmúlt két versenyén Dina Marci, a Malapolskán 2 győzelem mellett a 2.helyen zárt, majd az Oberösterreichen is közel volt az összetett dobogóhoz. De mi lesz az OB-n, miért ne számoljunk Marcival az időfutamon és mit szólunk Roglic formájához, aki szokás szerint a Dauphinén is elesett.