22 episodes

Podcast by Enefit Latvia

Jauna Enerģija Enefit Latvia

    • Technology

Podcast by Enefit Latvia

    Sekot saule – no Šrilankas līdz Apei

    Sekot saule – no Šrilankas līdz Apei

    Astotajā “Saules un vēja stāsti” sērijā piedalās digitālā satura autore Kristīne Virsnīte un uzņēmējs Kaspars Virsnītis. Saule ir galvenais enerģijas avots Virsnīšu ģimenē. Viņi ir ceļošanas entuziasti, kuri burtiski seko saulei - uz kuru pusi tā griežas, uz to pusi viņi dodas. Kaspars var neēst, bet bez saules viņš nevar, bet Kristīnei saule ir iedvesmas avots, tā ir vitāli nepieciešama, lai radītu un idejas pārtaptu īstenībā. Aktīvi ceļojot pa pasauli, viņi savākuši atmiņu kolekciju ar saulrietiem un saullēktiem un atklāj kā viena un tā pati saule dažādās pasaules vietās izskatās un silda pilnīgi citādāk. Viņi dalās saules stāstos, kas piedzīvoti Sahāras tuksnesī, okeāna krastā Šrilankā un tepat savā lauku īpašumā Villā Ape. Kā ceļošana palīdz pieņemt, ka tas, ko redzi nav vienīgā patiesība? Kā ceļošana iemāca sadzīvot ar neparedzamību? Dodoties ceļojumā, viņi aicina atmest ekspektācijas par jebkuru galamērķi – brauciet saskatīt ar savām acīm, neticiet tam, ko saka citi, bet pārbaudiet un piedzīvojiet paši!

    • 46 min
    Noķert vilni Atlantijas okeānā un jūrā Pāvilostā

    Noķert vilni Atlantijas okeānā un jūrā Pāvilostā

    Septītajā “Saules un vēja stāsti” sērijā piedalās sērfošanas un snovborda treneris Inārs Bīrmanis. Ināram nav pacietības sauļoties pludmalē. Viņam vajadzīga kustība. Uz priekšu virzoša, jaunatklājēja ziņkāre viņā mīt jau kopš bērnības. Sākumā viņš brauca ar vējdēli, vēlāk pārkāpa uz kalnu slēpēm, pēc tam uz snovborda dēļa un tagad uz sērfdēļa. Viņš vada sērfošanas nometnes Atlantijas okeānā un atklāj vēja spēku jūrā Pāvilostā. Inārs ir pārliecināts, ka tāpat kā dabā nav divu vienādu lietu, arī sērfojot nav iespējams noķer vienu un to pašu vilni divreiz. Kā pielāgoties dabas mainīgajam spēkam? Kāds ir ideālais sērfošanas vilnis un galvenais - ko darīt pēc tam, kad vilnis ir noķerts? Pēc Ināra domām, tieši tad viss tikai sākas. Daba dod spēku – ķermenis un prāts iegūst neaprakstāmu brīvības sajūtu.

    • 32 min
    Enerģijas nezūdamības likums tuksnesī

    Enerģijas nezūdamības likums tuksnesī

    Sestajā "Saules un vēja stāsti" sērijā piedalās kalnu un tuksnešu ultramaratonists Guntars Logins, retoriski vaicājot, kas ir pārgalvīgāk – sešas dienas sēdēt mājās un nedarīt neko vai sešas dienas skriet Sahāras tuksnesī? Guntars pēdējo gadu laikā veicis vairāk kā 15 ultramaratonus un dalās pieredzē par to, kā, zaudējot enerģiju skrienot, viņš iegūst divreiz vairāk enerģijas ikdienai. Enerģijas nezūdamības likumu viņš nereti pārbauda tādos apvidos, kur tūristus parasti neved - eksotiskos maršrutos Austrālijā, Jaunzēlandē, Dienvidāfrikā, Argentīnā un citviet. Viņš arī atklāj, kā skriešana tuksnešos un kalnos iemācījusi viņu būt pazemīgam pret dabas spēku, kā vienmērīgi sadalīt enerģiju visai ultramaratona distancei un, ko var uzzināt pats par sevi, skrienot garās distances.

    • 38 min
    Apsteigt vēju - 40 sekunžu brīvais kritiens ar izpletni plecos

    Apsteigt vēju - 40 sekunžu brīvais kritiens ar izpletni plecos

    Piektajā "Saules un vēja stāsti" sērijā piedalās profesionāls izpletņlēcējs un tandēma izpletņlēkšanas instruktors Reinis Rūtentāls. Šogad viņš atzīmē savu 3000.lēcienu ar izpletni un apšauba, vai jebkad dzīvē varētu darīt “normālu” darbu, jo izpletņlēkšana viņa asinsritei liek plūst straujāk un brīvajā kritienā iegūtā prāta skaidrība, nav salīdzināma ar nekādu citu aktivitāti. Reinis atklāj savu formulu kā pārvarēt bailes pirms lēciena un, kas viņam, nodarbojoties ar izpletņlēkšanu jau vairāk 20 gadus, vēl aizvien sagādā adrenalīnu. Sarunas laikā arī uzzināsi, cik reizes treniņu laikā ir jāizlec ar izpletni tandēmā, lai varētu kļūtu par licenzētu izpletņlēcēju un varētu lēkt viens, bez instruktora.

    • 33 min
    Kā savaldīt 200 km/h stipru vēju?

    Kā savaldīt 200 km/h stipru vēju?

    Ceturtajā "Saules un vēja stāsti" sērijā piedalās snovbordists un Aerodium vertikālā vēja tuneļa lidošanas instruktors Artūrs Cukunde. Viņš dalās pieredzē gan par to, kā savaldīt 200 km/h stipru vēju, lidojot un mācot citus lidot vertikālajā vēja tunelī, gan to, kā vējš var palīdzēt taisīt sarežģītus snovborda trikus, piemēram, 540 grādu apgriezienu gaisā. Artūrs ir iemācījies vēja spēku pārvērst savā labā. Nav nozīmes – pretvējš, pavējš vai aizvējš – galvenais ir prast kontrolēt savu ķermeni lidojuma laikā.

    • 33 min
    Apskriet apkārt Fudži vulkānam un noiet Kolka – Dubulti 55 stundās

    Apskriet apkārt Fudži vulkānam un noiet Kolka – Dubulti 55 stundās

    Trešajā "Saules un vēja stāsti" sērijā piedalās ultramaratonists un sajūtu inženieris piedzīvojumu organizācijā “Baltais kalns” Mārtiņš Zvīdriņš. Viņš dalās pieredzē par to, kā izaicināt pašam sevi ar dažādiem pārbaudījumiem dabā, sasniedzot ne tikai mērķi, bet arī paveicot to limitētā laikā. Kā noiet no Kolkas raga līdz Dubultiem 55 stundās vai apskriet apkārt Fudži vulkānam 46 stundās? Nav nozīmes vai pūš stiprs vējš, vai dedzina saule – viņš apzināti rada apstākļus, kuros ir fiziski grūti, lai pēc tam iegūtu jaudu ikdienai. Tie ir piedzīvojumi, kuriem nav zināms rezultāts.

    • 38 min

Top Podcasts In Technology

"Autopilot" with Will Summerlin
Will Summerlin
Apple, différemment
Audrey Couleau et Mat alias @profduweb
TikTok
Catarina Vieira
Tech&Co, la quotidienne
BFM Business
Tech Won't Save Us
Paris Marx
Android Developers Backstage
Android Developers