9 episodes

«Клімат-контроль» — подкаст про погоду і кліматичні зміни. Говоримо, як клімат впливає на основні сфери нашого життя, що стає передумовою кліматичних змін і як далі з цим жити.

Пишіть нам на podcasts@segodnya.ua.>

Клімат-контрол‪ь‬ Segodnya.ua

  • News

«Клімат-контроль» — подкаст про погоду і кліматичні зміни. Говоримо, як клімат впливає на основні сфери нашого життя, що стає передумовою кліматичних змін і як далі з цим жити.

Пишіть нам на podcasts@segodnya.ua.>

  Кліматична криза. Чому катастрофа відбувається саме зараз?

  Кліматична криза. Чому катастрофа відбувається саме зараз?

  Ведучі випуску еко-активіст Ігор Сумлєнний та журналістка Наталі Тімуршина поговорили про зміну клімату та про те, як у світі та в Україні намагаються вирішити кліматичну кризу. Слухайте «Клімат-контроль на Apple Podcasts – https://cutt.ly/ZzuovDj; Google Podcasts – https://cutt.ly/tzDkYSY; SoundCloud – https://cutt.ly/UzuoRwE. 00:00 – Чому кліматична катастрофа відбувається саме зараз? 01:30 – Чи існує глобальне потепління? 03:00 – Про вплив людства на клімат Землі. 09:00 – Що відбувається у теплих країнах? 12:30 – Якщо вода в океані піднімиться на 1 метр, то що буде? 16:00 – Як політики в світі та в Україні намагаються щось зробити для подолання кліматичної кризи? 20:30 – Чи готова Україна скорочувати викиди парникових газів? 23:00 – Як захистити та зберегти клімат на Землі? 29:00 – Страйкуй! Кохай! Клімат захищай!

  • 30 min
  Філософія Zero Waste: як залишати після себе нуль відходів

  Філософія Zero Waste: як залишати після себе нуль відходів

  Тема нового випуску подкасту Клімат-Контроль «Філософія Zero Waste: як залишати після себе нуль відходів». Ведучі - кліматичний активіст Ігор Сумлєнний та журналістка Наталія Тімуршина поговорили про основи сортування сміття та екоініціативи у світі. Слухайте «Клімат-контроль на Apple Podcasts – https://cutt.ly/ZzuovDj; Google Podcasts – https://cutt.ly/tzDkYSY; SoundCloud – https://cutt.ly/UzuoRwE. Що у випуску: 03:30 – Головні принципи концепції «Нуль відходів». 06:30 – Про основи сортування, станції переробки в українських містах та еко-ініціативи у світі. 17:40 – Тренд на безвідходне виробництво та чому усвідомлене споживання - це модно. 21:00 – Практичні поради від досвідченого спікера Ігоря Сумлєнного. 24:00 – Експеримент Наталі Тімуршиної. 31:30 – Тест - гра «Екосвідомість. Чи знаємо ми як правильно сортувати сміття?»

  • 41 min
  Екологія vs Covid-19: хто переможе?

  Екологія vs Covid-19: хто переможе?

  У новому випуску подкасту Клімат-Контроль, екоактивіст Ігор Сумлєнний та журналістка Наталі Тімуршина поговорили про вплив пандеміі коронавірусу на навколишнє середовище. Слухайте «Клімат-контроль на Apple Podcasts – https://cutt.ly/ZzuovDj; Google Podcasts – https://cutt.ly/tzDkYSY; SoundCloud – https://cutt.ly/UzuoRwE. Що у випуску: 00:00 - Коронавірус та екологія: про погане та хороше. 05:00 - Захисні однаразові маски та медичні відходи: як вони утилізуються у світі, а як в Україні. 10:00 - Про нові дослідження, нові еко-проблеми, їх вплив на довкілля в умовах епідемії Covid-19 в Україні та в світі. 22:00 - Зв’язок екосистем та вірусних хвороб. 30:00 - Що принесуть короновірусні зміні? 40:00 - Карантин - це можливість навчитися жити екологічно? 46:00 - Тест - гра: Чи врятує планету Ігор Сумлєнний?

  • 51 min
  Чому ми дихаємо поганим повітрям у великих містах? В гостях подкасту "Клімат-контроль" Олег Савицький

  Чому ми дихаємо поганим повітрям у великих містах? В гостях подкасту "Клімат-контроль" Олег Савицький

  Повітря в наших містах з кожним роком стає все гіршим. І це відчувають навіть найвпливовіші політики. Чому ж цю проблему не вирішують? Ведучий подкасту Ігор Сумлєнний та співзасновник громадської організації “Єдина Планета”, фахівець з енергетики та охорони довкілля Олег Савицький поговорили про парниковий ефект, незаконне спалювання листя, смог у додатку “Погода”, забруднення повітря, хто у цьому винен, чи зашкодить вирішення проблеми нашій економіці та чому людям байдуже на те, що вони дихають поганим повітрям. ГО “Єдина планета” – https://uniqueplanet.org Екологічний чат-бот для моніторингу інформації про довкілля України – https://t.me/SaveEcoBot Чому громадяни України страждають від забруднення повітря, а ситуація не змінюється? – https://ecoaction.org.ua/ukraini-potriben-dostup-do-info.html Слухайте «Клімат-контроль на Apple Podcasts – https://cutt.ly/ZzuovDj; Google Podcasts – https://cutt.ly/tzDkYSY; SoundCloud – https://cutt.ly/UzuoRwE. 00:40 – З чого складається повітря, яким ми дихаємо в наших містах? 01:30 – Що таке парникові гази, парниковий ефект і як вони впливають на якість повітря? 03:30 – Чи впливає рівень забруднення повітря на клімат на нашій планеті? 04:30 – В розпал карантину навесні 2020 року, коли по Україні зменшувався рівень забруднення повітря, то в Києві він зростав. Чому це відбувалося? 08:05 – У моїх знайомих в телефоні, у стандартному додатку «Погода» показувало, що зараз в Києві смог. Це нове природне явище? 09:35 – Чи є якась статистика щодо захворюваності і смертності від поганого повітря в світі та в Україні? 13:00 – Хто або що в Україні найбільше забруднює повітря? 14:50 – Чому не можна спалювати листя? Яка є альтернатива їх утилізації? 18:10 – Які державні органи займаються контролем за якістю повітря? 19:30 – Чому люди, які живуть в містах з поганим повітрям, байдуже ставляться до проблем повітря? 20:45 – Що роблять в розвинутих країнах, щоб вирішити проблему поганого повітря? 21:40 – Які є методи вирішення проблеми забруднення повітря в Україні? 25:05 – Що влада різних рівнів робить для вирішення цієї проблеми і наскільки ці дії ефективні? 26:35 – Чи можливо покращувати якість повітря без скорочення робочих місць та без шкоди для економіки? 28:50 – Скільки грошей потрібно витратити на по

  • 37 min
  Приберемо нашу планету разом. В гостях подкасту "Клімат-контроль" Юлія Мархель

  Приберемо нашу планету разом. В гостях подкасту "Клімат-контроль" Юлія Мархель

  У цьому випуску подкасту “Клімат-контроль” ми говоримо про всесвітнє прибирання як один з ефективних методів подолання сміттєвої проблеми. Та що заважає ефективно його проводити, особливо під час карантину. В гостях Юлія Мархель. Щороку зростає актуальність проблеми забруднення наших міст різним сміття. Чому так відбувається і що з цим робити? Ведучий подкасту Ігор Сумлєнний та президент Громадської Організації "Всеукраїнський молодіжний рух “Let’s do it, Ukraine” Юлія Мархель поговорили про всесвітнє прибирання, як воно відбувається в Україні, плоггінг, як спам впливає на екологічну ситуацію, “Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку” та скільки грошей ми насправді просто викидаємо разом зі сміттям. Підписуйтесь на сторінку руху “Let’s do it, Ukraine” – www.facebook.com/letsdoitukraineeco Слухайте «Клімат-контроль» на Apple Podcasts – https://cutt.ly/ZzuovDj; Google Podcasts – https://cutt.ly/tzDkYSY; SoundCloud – https://cutt.ly/UzuoRwE. 00:40 – Що таке “Let’s do it, Ukraine”, чим займається організація, які її цілі? 03:50 – Чому люди засмічують нашу Землю? 05:15 – Як всесвітнє прибирання відбувається в інших країнах світу? 06:50 – Що таке плоггінг та наскільки це явище розвинуте в Україні? 08:15 – Які фактори впливають на чистоту в містах? 10:05 – Які вже є видимі результати від цієї кампанії як у світі, так і в Україні? 11:40 – Як введення червоних карантинних зон вплинуло на проведення щорічного прибирання? 14:35 – З якими труднощами стикаються організатори прибирання в Україні та у світі? 18:15 – Чи є якась серйозна допомога з боку влади різних рівнів? 19:40 – Що буде, якщо кампанія з прибирання просто зупиниться? 22:10 – Прибирання та штрафи є методами вирішення проблеми засмічення? 24:15 – Що таке “Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку”? 27:10 – Що можна вже сьогодні зробити, щоб зробити нашу планету чистішою? 28:45 – Які ресурси можна порадити, щоб краще розібратись в темі сміття і прибирання?

  • 31 min
  Кліматична політика та кліматична освіта. В гостях подкасту "Клімат-контроль" Артур Саркісян

  Кліматична політика та кліматична освіта. В гостях подкасту "Клімат-контроль" Артур Саркісян

  У цьому випуску подкасту “Клімат-контроль” ми говоримо про кліматичну політику, як один з важливих сучасних напрямків діяльності держав. А також про кліматичну освіту, як метод вирішення багатьох сучасних кліматичних та екологічних проблем. В гостях еко-активіст Артур Саркісян. Зараз все частіше можна зустріти такий вираз як “кліматична політика”. Що це таке і як ми можемо впливати на такі глобальні процеси? Ведучий подкасту Ігор Сумлєнний та кліматичний активіст руху Fridays For Future Артур Саркісян поговорили про кліматичну політику на Заході та в Україні, проблеми розвинутих країн по вирішенню кліматичної кризи, кліматичну освіту як один з важливих кроків для розвитку суспільства, де взяти на неї гроші в дефіцитному бюджеті та що заважає впровадженню цієї ініціативи? Підписуйтесь на Артура у Фейсбуці – https://www.facebook.com/arthur.sarkisyan.35 Сторінки Fridays For Future Україна: www.facebook.com/fridaysstrike/ www.instagram.com/fff_ukraine/ Fridays For Future Кліматична освіта: https://fffclimateedu.com/ www.facebook.com/fffclimateedu www.instagram.com/fffclimateedu/ Слухайте «Клімат-контроль на платформах: Apple Podcasts – https://cutt.ly/ZzuovDj Google Podcasts – https://cutt.ly/tzDkYSY SoundCloud – https://cutt.ly/UzuoRwE 00:40 – Що таке рух Fridays For Future, чим займається і які його цілі? 02:25 – В чому важливість формування та впровадження кліматичної політики? 04:25 – Як кліматична політика реалізується на прикладі розвинутих країн? 07:10 – Що таке кліматична освіта? 08:50 – Як кліматична освіта реалізується в країнах Заходу? 10:20 – Які ресурси необхідні для запровадження кліматичної освіти в школах та університетах? 12:00 – З якими труднощами стикаються активісти, коли намагаються донести важливість кліматичної освіти до влади? 14:20 – Чи влада розуміє важливість кліматичної освіти? 16:20 – Де можна взяти кошти на кліматичну освіту, якщо у нас дефіцитний бюджет? 18:30 – Чи українська система освіти дасть виконати свою важливу роль кліматичній освіті? 20:10 – Чи є якісь сили, які зацікавлені в тому, щоб заважати впровадженню цієї освіти? 22:10 – Що буде, якщо не впровадити кліматичну освіту? 24:40 – Що наші слухачі можуть зробити вже сьогодні, щоб допомогти у запровадженні кліматичної освіти? 26:40 – Що можна порадити почитати, щоб розібратись в темі кліматичної освіти,

  • 30 min

Top Podcasts In News