16 episodes

تو هر قسمت دربارۀ یه موضوعی که یه سرش به شبکه‌های اجتماعی ختم می‌شه با یه متخصص زبده گپ می‌زنیم

NimaToday | نیماتودی Nima Today

  • Marketing
  • 4.6 • 9 Ratings

تو هر قسمت دربارۀ یه موضوعی که یه سرش به شبکه‌های اجتماعی ختم می‌شه با یه متخصص زبده گپ می‌زنیم

  تقابل شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های حرفه‌ای رپ فارسی - گپی با ایمان تارک

  تقابل شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های حرفه‌ای رپ فارسی - گپی با ایمان تارک

  امروزه نقش رسانه‌ها در آگاهی، رساندن خوراک محتوایی و توسعه همه جانبه جوامع بر کسی پوشیده نیست، تا جایی که موسیقی زیرزمینی رپ هم در این شریان‌های خبری برای خود رسانه دارد.

  قبل‌ترها رسانۀ رپ فارسی خلاصه می‌شد تو سایت‌ها و بلاگ‌های افراد یا سی‌دی و دی‌وی‌دی‌هایی که دست به دست فروخته می‌شد اما امروزه با افزایش اقبال عمومی نسبت به شبکه‌های اجتماعی رسانه‌های رپ فارسی شکل دیگه‌ای به خود گرفتن.

  تفاوت رسانه با رسانه حرفه‌ای چیست؟ آیا شبکه‌های اجتماعی میتوانند خود رسانه باشند؟ حضور یا عدم حضور رسانه‌ها چه تاثیری بر رپ فارسی گذاشته؟

  پیروی همین دغدغه‌ها به سراغ ایمان تارک، فعال حوزۀ هیپ هاپ رفتیم تا با او گفتگویی داشته باشیم که در ادامه می‌توانید اون رو بشنوید و به متن آن دسترسی داشته باشید.

  https://www.nima.today/km36p

  • 24 min
  چطور در شبکه‌های اجتماعی داستان‌سرایی کنیم؟ - گپی با فرزاد بیان

  چطور در شبکه‌های اجتماعی داستان‌سرایی کنیم؟ - گپی با فرزاد بیان

  از زمان‌های بسیار قدیم، داستان‌ها نقش مهمی در ارتباط نسل‌های مختلف مردم با یکدیگر داشته‌اند. اون‌ها به بشریت کمک کرده‌اند تا جهان را درک کنن و باعث ارتباط انسان‌ها با یکدیگر بشن. داستان‌سرایی در بازاریابی، ترکیبی است از هنر، احساسات و فناوری. قصه‌گوهای ماهر برای اینکه مخاطبان رو سر شوق بیارن و اون‌ها رو به شنیدن ماجرای خودشون ترغیب کنن، از راهکارها و شیوه‌های خاصی بهره می‌برن. امروزه بازاریاب‌ها به‌خوبی متوجه شده‌اند که داستان‌سرایی اهمیت بالایی در جذب مخاطبان آنلاین داره، چراکه کسب‌وکارها با استفاده از بستر داستان‌ها می‌تونن بهتر و دقیق‌تر، و به‌گونه‌ای شخصی‌تر، باب تعامل رو با کاربران باز کنن.  حالا که داستان‌سرایی در دنیای بازاریابی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده، این دغدغه برای بازاریاب‌های شبکه‌های اجتماعی پیش میاد که آیا از این تکنیک می‌شه در شبکه‌های اجتماعی هم استفاده کرد یا نه.  پیرو همین موضوع به سراغ فرزاد بیان رفتیم و گپی زدیم که در ادامه می‌توانید اون رو بشنوید و به متن آن دسترسی داشته باشید.

  https://www.nima.today/Xaflw

  • 25 min
  چگونه محتواها را برای شبکه‌های اجتماعی بازیافت کنیم؟ - گپی با محمدرضا ازلی

  چگونه محتواها را برای شبکه‌های اجتماعی بازیافت کنیم؟ - گپی با محمدرضا ازلی

  تولید و انتشار محتوای خوب و قابل قبول که نظر مخاطب رو جلب کنه کار سختیه. خیلی از آدم‌ها و کسب‌وکارها هم فکر می‌کنند که برای تولید محتوا حتما باید فقط یک محتوای جدیدی از یک منبع جدیدی خلق کنند ولی با پیدایش مفهومی به نام بازیافت محتوا کمی داستان تولید محتوا فرق کرده است.

  خیلی وقت‌ها لازم نیست که برای تولید و انتشار محتوا به دنبال منابع جدید یا دست اول باشیم، کافیه کمی به محتواهایی که قبلاً تولید و منتشر کردیم نگاه کنیم. محتواهای قدیمی ما درست مثل فلز که به ریخته‌گری می‌رود و دوباره یه وسیلۀ دیگه‌ای از آن تولید می‌شود، می‌تواند محتواهای قبلی‌مان را با هر فرمت و ساختاری که هستند، به ریخته‌گریِ ذهنمان ببریم و بازیافتشان کنیم و در قالب جدیدی منتشرشون کنیم.

  پیروی همین موضوع به سراغ محمدرضا ازلی رفتیم و با او دربارۀ این موضوع گپی زدیم.

  در ادامه می‌توانید به متن آن دسترسی داشته باشید.

  https://www.nima.today/ArxKt

  • 20 min
  علت فحاشی در شبکه‌های اجتماعی چیست؟ - گپی با تارا خسروی

  علت فحاشی در شبکه‌های اجتماعی چیست؟ - گپی با تارا خسروی

  در دنیای امروز با گسترش سیستم‌های ارتباطی، استفاده از شبکه‌های اجتماعی در میان اقشار مختلف جامعه به ابزاری برای سهولت در ارتباطات میان آدم‌ها تبدیل شده و به‌عنوان محلی برای تبادل اطلاعات نیز به کار می‌ره. گویی استفاده‌کردن از این سیستم‌های ارتباطی نیازمند یه سری باید و نبایدهای نوشته‌نشده است.

  ‌‌

  اما متأسفانه بارها شاهد این بودیم که کاربران شبکه‌های اجتماعی با حساب‌های کاربری ناشناس و یا بعضاً با حساب‌های کاربری شناس و واقعی در این فضا فعالیت کردن و بدون توجه به قید‌و‌بندهای اخلاقی و اجتماعی، به فحاشی و هتک حرمت و حیثیت آدم‌ها، مخصوصاً چهره‌های سرشناس اقدام کردن و برای دیگر کاربران نیز مشکلاتی ایجاد می‌کنن.

  ‌‌

  پیرو همین موضوعات سعی کردیم علت فحاشی در شبکه‌های اجتماعی رو کمی موشکافی کنیم تا ببینیم ریشه‌اش چیه و برای اون چه کاری می‌شه کرد.  در ادامه می‌توانید به متن آن دسترسی داشته باشید.

  https://www.nima.today/UqYiW

  • 35 min
  نقش اینستاگرام در رونق‌گرفتن سایت‌های شرط‌بندی - گپی با بهروز آقاخانیان

  نقش اینستاگرام در رونق‌گرفتن سایت‌های شرط‌بندی - گپی با بهروز آقاخانیان

  گویا خیلی مهم نیست که کجای این دنیا زندگی می‌کنیم؛ چون ما آدم‌ها جدای از جنسیت، نژاد و ملیتمان، دوست داریم شانسمون رو امتحان کنیم. ما آدم‌ها صرف‌نظر از اینکه برای خطرکردن برنامه‌ریزی شده‌ایم یا فقط حریص هستیم، تاریخی پر از قمار داریم.  قمار به شرط‌بندی بر سر هرچیز باارزشی، مخصوصاً از نوع پولی‌اش، با هدف برنده‌شدن اون چیز باارزش گفته می‌شه. قمار پیشینه‌ای به اندازۀ تاریخ تمدن بشر داره. این تمدن برمی‌گرده به لذت اعتیادگونۀ انسان برای ریسک‌کردن، بردن و به‌دست‌آوردن چیزی با ارزش زیاد، اما در مدت کم.  پیرو همین موضوع به سراغ بهروز آقاخانیان رفتم تا دربارۀ اینکه اصلاً شرط‌بندی چیه، غیرقانونی و زیرزمینی بودنش چه خطرهایی داره و اینستاگرام چطور به رونق‌گرفتن سایت‌های شرط‌بندی کمک کرده، گپ بزنم.  در ادامه می‌توانید به متن آن دسترسی داشته باشید.

  https://www.nima.today/n75z0

  • 36 min
  خلاصه کتاب بهتر بنویسیم

  خلاصه کتاب بهتر بنویسیم

  نوشتن فقط کار نویسنده‌ها نیست. الان دیگه همه می‌نویسن. همۀ ما از صبح تا شب در حال «چت‌کردن» و «کامنت‌گذاشتن» هستیم. کتاب بهتر بنویسیم می‌تونه ابزار کمکی ما برای نوشتن باشه.

  کتاب بهتر بنویسیم یه درس‌نامۀ درست‌نویسی، ساده‌نویسی و زیبانویسی هست که می‌تونه کمک بزرگی به افراد علاقه‌مند به نویسندگی و وبلاگ‌نویسی برای نگارش بهتر، روان‌تر و مطابق با اصول و قواعد زبان فارسی بکنه.  می‌توانید کتاب بهتر بنویسیم را از اینجا خریداری کنید.  متن کامل خلاصه کتاب:

  https://www.nima.today/lv9rY

  • 25 min

Customer Reviews

4.6 out of 5
9 Ratings

9 Ratings

fateme726 ,

پادکست خوبیه

کارت خوبه و دمت گرم که وقت میذاری و این مطالب رو اماده میکنی
اما یکم روی لحنت کار کن تا خوشایند تر باشه همینطور روونی توی خوندن در واقع معنی دار خوندنت رو تقویت کن
ممنونم

Top Podcasts In Marketing

Listeners Also Subscribed To