33 episodes

تو هر قسمت دربارۀ یه موضوعی که یه سرش به شبکه‌های اجتماعی ختم می‌شه با یه متخصص زبده گپ می‌زنیم

NimaToday | نیماتود‪ی‬ Nima Today

  • Business
  • 4.6 • 9 Ratings

تو هر قسمت دربارۀ یه موضوعی که یه سرش به شبکه‌های اجتماعی ختم می‌شه با یه متخصص زبده گپ می‌زنیم

  کپی‌رایتینگ چیست؟ کپی‌رایتر کیست؟ - گپی با یوسف فراهانی

  کپی‌رایتینگ چیست؟ کپی‌رایتر کیست؟ - گپی با یوسف فراهانی

  در ساده‌ترین تعریف، کپی‌رایتینگ (یا همان تبلیغ‌نویسی) پیوند تجارت و نویسندگی است. کپی‌رایتینگ جایی است که مهارت‌ها و تکنیک‌های نویسندگی به کمک کسب و کار می‌آید تا کالا یا خدمتی به درستی معرفی شود؛ واژه‌هایی که پیش از این در نوشتن کتاب، مجله و روزنامه به کار می‌رفت حالا در خدمت کسب‌وکار قرار می‌گیرند تا بتوانیم با بیانی شفاف و قدرتمند، از مزایای محصول‌مان برای مخاطب بگوییم.

  کپی‌رایتر فروشنده‌ای است که پشت دستگاه تایپ می‌نشیند. پس کپی‌رایتر باید از دو توانمندی اصلی برخوردار باشد تا بتواند به پیشبرد اهداف تجاری کمک کند:


  دانش و مهارت نویسندگی؛
  دانش و مهارت فروش، تبلیغات و بازاریابی.

  اسپانسر: نیک پرداخت

  با توجه به اینکه وجه رایج کشور روز‌به‌روز در حال بی‌ارزش‌شدن است، افراد به دنبال راه‌هایی برای کسب درآمد با ارزهای بین‌المللی مثل دلار و یورو و... هستند. این یک طرف داستان است که فریلنسرها تمایل دارند تا یک کار بین‌المللی ریموت داشته باشند و اگر موفق بشوند، واقعاً کار شاقی کرده‌اند.

  اما طرف دیگر داستان آخر ماه است، زمانی که فریلنسر نیاز دارد حقوقش را دریافت کند، ولی حساب بین‌المللی ندارد. فریلنسرها در این شرایط می‌توانند از خدمات نیک پرداخت استفاده کنند. نیک پرداخت یک پلتفرم آنلاین خدمات ارزی ا‌ست که به فریلنسرها کمک می‌کند تا درآمد ارزی‌شان را به ریال تبدیل کنند. با نیک پرداخت می‌توانید از تمام نقاط جهان دریافت و به هرجای دنیا پرداخت ارزی داشته باشید.

  • 29 min
  ارتفاع پست - گپی با ابراهیم اسکندری

  ارتفاع پست - گپی با ابراهیم اسکندری

  «ارتفاع پست» داستان آدمی است که برای رفاه و آسایش دست به مهاجرت اجباری می‌زند. این فیلم سعی داشت مشكلات مردمی را مطرح كند كه روز به روز در این شرایط بیشتر له می‌شوند. ارتفاع پست نشان می‌داد كه چگونه فشارهای روانی متاثر از جامعه می‌تواند انسان‌ها عادی را نیز وادار به عكس‌العمل‌های خشن و غیرقابل پیش بینی کند.

  • 28 min
  خودسانسوری - گپی با فهیمه خزرحیدری

  خودسانسوری - گپی با فهیمه خزرحیدری

  خودسانسوری عبارت است از خودداری کردن یک رسانه از انتشار اخبار یا سایر موارد بدون اعمال شدن مستقیم فشار بیرونی برای سانسور. خود سانسوری در واقع یک نوع عمل پیش گیرانه‌است. این واژه تنها مربوط به سازمان‌ها یا نهادهای مطبوعاتی نیست و خودسانسوری فردی را نیز در بر می‌گیرد.  نیماتودی؛ روایتی ساده از شبکه‌های اجتماعی

  https://www.nima.today/

  • 24 min
  کلاب‌هاوس؛ حباب یا واقعیت؟ - گپی با وحیده اجنبی

  کلاب‌هاوس؛ حباب یا واقعیت؟ - گپی با وحیده اجنبی

  با گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی با اپلیکیشن جدیدی به نام «کلاب‌هاوس» (ClubHouse) برخورد می‌کنید که در این پلتفرم افراد می‌توانند به طور زنده با یکدیگر صحبت کنند و نظرات خود را به اشتراک بگذارند. در این اپلیکیشن بر خلاف سایر شبکه‌های اجتماعی تنها می‌توانید از صوت برای برقراری ارتباط استفاده کنید. نکته مهمی که در رابطه با کلاوب هاوس باید مطرح کرد این است که این اپلیکیشن بخش اصلی وظیفه خود یعنی جنبه «اجتماعی» شبکه‌های اجتماعی را پر رنگ کرده است.

  نیماتودِی؛ روایتی ساده از مفاهیم شبکه‌های اجتماعی

  www.nima.today

  • 28 min
  بررسی شایعات منتشرشده دربارۀ ژاپن - گپی با علی نورانی

  بررسی شایعات منتشرشده دربارۀ ژاپن - گپی با علی نورانی

  با رونق‌گرفتن شبکه‌های اجتماعی، شایعات و حرف‌های عجیب و غریبی دربارۀ کشور ژاپن، در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شده است؛ مثلاً اینکه از هر چیزی برق تولید می‌کنند گرفته تا اینکه بابت هر چیزی عذرخواهی می‌کنند.

  نیماتودی؛ روایتی ساده از مفاهیم شبکه‌های اجتماعی:

  https://www.nima.today/

  • 39 min
  سئو و سوشال سیگنال - گپی با امین اسماعیلی

  سئو و سوشال سیگنال - گپی با امین اسماعیلی

  سوشال سیگنال مجموع لایک‌ها، نظرات، اشتراک‌گذاری‌ها و تعامل کلی یک سایت و صفحه وب در شبکه‌های اجتماعی است. این سیگنال‌ها توسط گوگل برای سنجش اینکه آیا یک صفحه وب ارزشمند است یا نه، در نظر گرفته می‌شود. اگر صفحه وب دارای سوشال سیگنال بالایی باشد، به این معنا است که محتوای آن لایک شده و توسط افراد زیادی به اشتراک گذاشته می‌شود. این موضوع به سئو سایت و رتبه‌بندی سایت در جستجوهای گوگل کمک کرده و از دیدگاه گوگل به عنوان نوعی دیگر از بک‌لینک‌ها دیده می‌شود.

  • 26 min

Customer Reviews

4.6 out of 5
9 Ratings

9 Ratings

fateme726 ,

پادکست خوبیه

کارت خوبه و دمت گرم که وقت میذاری و این مطالب رو اماده میکنی
اما یکم روی لحنت کار کن تا خوشایند تر باشه همینطور روونی توی خوندن در واقع معنی دار خوندنت رو تقویت کن
ممنونم

Top Podcasts In Business

Listeners Also Subscribed To