50 episodes

Првата и единствена редовна ТВ-емисија на македонски јазик од еден странски медиум. 


Погледнете MP4 | WM

Newsflash - Voice of America Voice of America

  • News

Првата и единствена редовна ТВ-емисија на македонски јазик од еден странски медиум. 


Погледнете MP4 | WM

  • video
  Newsflash - декември 03, 2021

  Newsflash - декември 03, 2021

  Економистите велат дека кинескиот модел на инвестиции во Африка стекнува јавна поддршка и покрај задолженоста што ја предизвикува. Според експерти и локалци, инвестициите од милијарди долари од САД во Африка се помалку видливи и имаат помал удел врз секојдневниот живот.

  • 11 min
  • video
  Newsflash - декември 02, 2021

  Newsflash - декември 02, 2021

  Белата куќа најави дека од патниците ќе се бара да направат негативен тест против Ковид-19, 24- часа пред да влезат во САД, што е промена од досегашната пракса од три дена.

  • 11 min
  • video
  Newsflash - декември 01, 2021

  Newsflash - декември 01, 2021

  Бројот на загинати во сообраќајни несреќи во САД го достигна највисокото ниво од 2006-та година, покажуваат податоците на Одделот за транспорт. Причина за тоа можеби е пандемијата.

  • 11 min
  • video
  Newsflash - ноември 30, 2021

  Newsflash - ноември 30, 2021

  Извршниот директор на Твитер поднесе оставка. Компанијата се соочува со бавен растеж, а тоа предизвикува незадоволство кај инвеститорите, дополнително на неуспехот да се справи со проблемите со говорот на омраза и заплашувањата по социјалната мрежа.

  • 10 min
  • video
  Newsflash - ноември 29, 2021

  Newsflash - ноември 29, 2021

  Њусфлеш - Се` уште не се знае дали омикрон е попренослив од другите варијанти на ковид, вклучувајчќи ја и делта, рече СЗО

  • 11 min
  • video
  Newsflash - ноември 26, 2021

  Newsflash - ноември 26, 2021

  Гледајте во Њусфлеш: Што прави претседателот Бајден за високите цени на бензинот?; Нова варијанта на коронавирусот отпорна на вакцина?!

  • 10 min

Top Podcasts In News

More by Voice of America