5 episodes

Podcast by Dariusz Szukała

Na ścieżkach zdrowia Dariusz Szukała

  • Наука

Podcast by Dariusz Szukała

  007 - Czy siłownia jest dla kobiet?

  007 - Czy siłownia jest dla kobiet?

  Czasy, kiedy w siłowniach można było spotkać wyłącznie mężczyzn, minęły bezpowrotnie. Obecnie, zagorzałymi zwolennikami ćwiczeń z obciążeniem są nie tylko panowie, ale coraz cześciej kobiety. Czy rzeczywiście ten bardzo dynamicznie narastający trend jest słuszny? Zdania wśród kobiet są podzielone. Zwolenniczki ćwiczeń siłowych twierdzą, że żaden inny rodzaj treningu nie jest w stanie w tak spektakularny sposób odmienić i odmłodzić ciało. Przeciwniczki twierdzą, że to mało kobiece i upatrują tutaj zagrożeń dla subtelności i kruchości swoich kształtów. Wiele z nich twierdzi, że ćwiczenia siłowe zwiększają wagę, obwody, nadmiernie rozwijają mięśnie i upodabniają ciało do mężczyzn. Jak więc jest naprawdę? Czy obawy wielu kobiet mają swoje uzasadnienie? Te i szereg innych wątpliwości spróbujemy rozwiać w kolejnym odcinku podcastu „Na ścieżkach zdrowia”. Zapraszam serdecznie – Dariusz Szukała

  • 32 min
  006 - Jak wycisnąć najwięcej witamin?

  006 - Jak wycisnąć najwięcej witamin?

  Tak naprawdę niewielu z nas zastanawia się nad sposobem przygotowywania dań w naszej kuchni. By powstała jakaś ulubiona potrawa wiele produktów trzeba najpierw poddać rozmaitym zabiegom jak przechowywanie, mycie, krojenie czy wybrane zabiegi termiczne. Ale jak się okazuje, każdy z tych etapów przygotowań może w mniejszy lub większy sposób pozbawiać żywność wielu cennych składników pokarmowych i powodować, że finalne danie zamiast tryskać zdrowiem w rzeczywistości świeci pustkami. Przeciętna gospodyni polskiej kuchni, która nie zastanawia się na sposobem przygotowywania potraw zubaża dietę domowników o ponad 70% składników odżywczych. Co zrobić by jednak tak się nie działo? Zapraszam do wysłuchania kolejnego podcastu „Na ścieżkach zdrowia”.

  Więcej na stronie http://dobrydietetyk.pl/006/

  • 30 min
  005 - Cellulit, jak z nim walczyć?

  005 - Cellulit, jak z nim walczyć?

  Ten podcast jest szczególnie dedykowany paniom, których organizm głównie z tytułu pewnych predyspozycji jest dość mocno podatny na rozwój cellulitu. Dawniej uważano, że ta przypadłość związana jest wyłącznie z nadwagą. Dzisiaj wiemy, iż cellulit w mniejszym lub większym stopniu prześladuje ponad 90% kobiet. Widok brzydkich bruzd i wgłębień na skórze ud, brzucha czy pośladków do złudzenia przypomina skórkę pomarańczy. Większość kobiet wciąż z tym problemem walczy zarówno rozmaitymi sposobami domowymi jak również korzystając z różnych preparatów a także wyspecjalizowanych zabiegów kosmetologicznych czy medycznych. Dlaczego tak trudno sobie z tym poradzić i czy rzeczywiście jest szansa, że skóra może znów odzyskać swój młodzieńczy blask? Tym razem powiemy zarówno o przyczynach cellulitu a także o znaczeniu różnych czynników które mogą zapobiegać lub łagodzić ten poważny problem.

  Więcej na stronie: http://dobrydietetyk.pl/005/

  • 43 min
  004 – Żywność genetycznie modyfikowana czyli majsterkowanie z naturą

  004 – Żywność genetycznie modyfikowana czyli majsterkowanie z naturą

  Nikt nie potrafi do końca przewidzieć jakie skutki niesie dla człowieka żywność genetycznie modyfikowana. Jedni naukowcy uspokajają, że jej stosowanie nie powinno wzbudzać naszego niepokoju, inni przytaczają wiele argumentów na ich potencjalne zagrożenie dla zdrowia i środowiska. A my konsumenci? No cóż, pozostaje nam jedynie biernie tym dyskusjom się przyglądać. Możemy snuć na ten temat własne spostrzeżenia, ale niestety niewiele możemy tutaj zdziałać. Warto jednak mieć świadomość o jakich zagrożeniach mówi dzisiaj nauka. Ten odcinek z pewnością nie wyczerpuje całości tego tematu, ale na pewno daje wiele do myślenia. Zapraszam więc serdecznie na kolejną podróż po ścieżkach zdrowia. Mam nadzieję, że ten materiał nie tylko umili Wam czas, ale także dostarczy wiele ciekawej wiedzy.

  Więcej na stronie: http://dobrydietetyk.pl/004/

  • 27 min
  003 - Czym smarować kanapki?

  003 - Czym smarować kanapki?

  Lepiej stosować masło czy margarynę? Jeden i drugi produkt posiada swoich zwolenników jak i przeciwników. A którzy mają rację? Rozsądek i apetyt podpowiadają, że lepszym rozwiązaniem będzie masło, ale zewsząd bombardujące nas reklamy mówią coś zupełnie innego. Komu więc zaufać? Iść za własną intuicją i radą naszych babć, czy może zaufać tzw. najnowszej nauce, która promuje zdecydowanie bardzie tłuszcze roślinne niż zwierzęce? A może prawda leży gdzieś po środku? Spróbujemy więc rozwikłać tą tajemnice w kolejnym podcaście „Na ścieżkach zdrowia”. Może uda nam się znaleźć jakieś skuteczne rozwiązanie.

  Więcej informacji: dobrydietetyk.pl/003/

  • 32 min

Top Podcasts In Наука

Голый землекоп
libo/libo
Почему мы еще живы
libo/libo
Звездануло
Роман Юдаев
правило 34
Николай
The Big Beard Theory
Anton Pozdnyakov
КритМышь
Александр Головин