34 avsnitt

Muchichka László és Zsótér Indi Dániel geek (és kevésbé geek)-filmekkel foglalkozó műsora, amely nem kisebb feladatot vállal minden alkalommal: kibeszélni a világ összes filmjét, különböző izgalmas tematika mentén.

Roboraptor Podcast Roboraptor

    • TV och film

Muchichka László és Zsótér Indi Dániel geek (és kevésbé geek)-filmekkel foglalkozó műsora, amely nem kisebb feladatot vállal minden alkalommal: kibeszélni a világ összes filmjét, különböző izgalmas tematika mentén.

    Richard Powers: Égig érő történet – Egy különleges mese a fákról - Bibliomancer podcast #1

    Richard Powers: Égig érő történet – Egy különleges mese a fákról - Bibliomancer podcast #1

    Richard Powers Pulitzer-díjas regénye, az Égig érő történet teljesen új megvilágításba helyezi a fák világát. A regény kilencfő szereplőn és családjuk történetén keresztül mutat be egy rejtélyes, izgalmas világot, amely
    ősibb, mint az emberiség, és egyszerre erős és sérülékeny. Igazi ökoregény, ami azt is boncolgatja, hogyan tudnánk megmenteni a bolygót, és milyen eszközökkel.

    A Roboraptor szerzője, Nagy Anna és vendégszerzője, Kiss Sebastian kibeszélik az Égig érő történetet. A Bibliomancer podcast első adása.

    • 49 min
    Indul a Bibliomancer Podcast!

    Indul a Bibliomancer Podcast!

    Bemutatkozik a Bibliomancer, a Roboraptor új, könyves podcastja!

    • 3 min
    A 3-test probléma nem okoz álmatlan éjszakákat, de azért elégé leköti a figyelmünk - Roboraptor Podcast #98

    A 3-test probléma nem okoz álmatlan éjszakákat, de azért elégé leköti a figyelmünk - Roboraptor Podcast #98

    A háromtest probléma (és folytatásai) kétségkívül a kétezres évek legnagyobb hatású és legkultikusabb tudományos-fantasztikus regénye. Cixin Liu regénye nem pusztán egy elképesztően egyedi hard sci-fi, ami meglehetősen rendhagyó módon közelíti meg az idegeninváziós történet sémát, de közben kifejezetten izgalmas kérdéseket is feltesz a tudományhoz fűződő viszonyunkról. Noha tavaly már készult a sorozatból egy meglehetősen könyvhű kínai tv-sorozat. A regény folyam sikerét tekintve csak idő kérdése volt egy nemzetközi feldolgozás.

    Ez most a Netflixre érkezett meg. A 3-test probléma sorozatot ráadásul az a David Benioff és D. B. Weiss páros adaptálta, akik a Trónok harca képében egyaránt hozták el az elmúlt évtizedek egyik legsikeresebb és leginkább csalódást keltő sorozatát. Vajon egy ilyen erős alapanyagból készített sorozat képes lehet visszaállítani a Netflix (tartalomgyártóként) megtépázott renoméját? Be tudja-e bizonyítani a Benioff és Weiss páros, hogy tényleg tehetségesek?  Vagy végleg kiderül, hogy a Trónok harcával csak szerencséjük volt? Hogy sikerült adaptálni a meglehetősen cselekményszegény regényt? Van-e létjogosultsága a „kortárs trendek” szellemében történt változtatásoknak? Menyire mélyed el a 3-test probléma az alapmű által felvetett, gondolatébresztő témákban? Sikerül kihasználni annak – a mai világra nézve eléggé releváns – hasonlatait? Többek között erről beszélünk a legújabb podcast adásunkban.

    • 1 tim. 23 min
    A legizgalmasabb Insta feed a Hátsó ablakon keresztül nyílik - Roboraptor Podcast #97

    A legizgalmasabb Insta feed a Hátsó ablakon keresztül nyílik - Roboraptor Podcast #97

    Alfred Hitchcock nem pusztán a suspense nagy mestere volt, hanem tulajdonképpen az első sztárrendező. Vitathatatlanul szakmája egyik legnagyobbja, akinek életműve hemzseg a megkerülhetetlen klasszikusokban. Így pedig csak idő kérdése volt, hogy a nagy, kerek filmes évfordulókkal foglalkozó podcast epizódunkban is képviseltesse magát. Mivel pedig az 1954-es év eddig kimaradt, duplán adta magát, hogy a Hátsó ablak legyen a témánk. Ami nem pusztán azért érdekes, mert ez Hitchcock egyik legismertebb rendezése. Hiszen amellett, hogy egy mesteri suspense thriller, olyan érdekes áthalásai vannak, amelyekkel mondhatni messze megelőzte a korát.  

    Egy film, amit sokszor próbáltak lemásolni, de igazán sosem sikerült. De miben rejlik a Hátsó ablak ereje? Mit tanulhatunk Hitchcocktól a digitális tartalomfogyasztásról? Mi a közös a szemközti panel vizslatásában és az Instagram pörgetésében? Etikusan kukkolt-e James Stewart? Miért nem sikerült a a mai napig jól feldolgozni a filmet? Eleve: lenne-e létjogosultsága egy Hátsó ablak remakenek? És a legfontosabb: mennyire hihető az, hogy egy férfi nem a neglizsés Grace Kellyre figyeljen? 

    • 1 tim. 16 min
    Csillagkapu, te csodálatos butaság! - Roboraptor Podcast #96

    Csillagkapu, te csodálatos butaság! - Roboraptor Podcast #96

    Az heti Roboraptor Podcastben a mozgóképes rombolás szakértője, Roland Emmerich egyik korai művét, az 1994-es Csillagkaput vesézzük ki. Azt a filmet, amely összességében nem is akkora baromság, mint a mester későbbi opuszai. Gondjaink persze akadnak vele. De természetesen alaposan kitérünk az 1997-ben indult kultikus tévésorozatra is, amely az egész brandet magasabb színvonalra helyezte. Hetes ékzár kódolva!

    Nem lennénk meglepve, ha kiderülne, hogy a német születése ellenére ízig-vérig amerikai filmes Roland Emmerich igazából az UFÓ Magazinból merít ihletet filmjeihez. Elvégre ő az a rendező, aki előszeretettel visz vászonra konteókat (maja világvége, titkos kormányprogramok, kamuk a Holdra szállás körül). A Csillagkapu is egy ilyesfajta alapötletből szökkent szárba: a piramisokat bizony az idegenek építették! Emmerich pályafutásának kitárgyalása mellett többek közt szó lesz arról, hogy minden sutasága ellenére miért szórakoztató ez a filmje (is). Ugyanakkor arról is, mi öregedett benne rosszul. Lamentáltunk egy kicsit azon is, mi értelme lesz a közelgő remake-nek. Illetve nem kerülhettük ki a sorozatról való értekezést sem, hiszen a legtöbben a CSK-1 csapatának köszönhetően ismerték meg a Csillagkapu jelenséget - és ez így is van jól!




    Timecode-ok és amiről szó lesz:

     


    00:02:14 - Tényleg 1994 volt a legjobb film év?
    00:08:35 - Mit gondolunk a katasztrófa király Roland Emmerich munkásságáról?
    00:22:03 - Nyílik a Csillagkapu
    00:22:15 - A sztori
    00:24:06 - Máté brutálisan elspoilerezi, miközben próbálja meggyőzni a többieket a sztori értelmetlenségéről (de sikerül?)
    00:26:29 - "A Csillagkapu példázat a hübriszről" (Ádám)
    00:27:03 - Dávid O'Neill ezredes karakterében keresi a drámai szubtextust
    00:27:43 - Egyáltalán kinek, hogy tetszett a film?
    00:30:30 - De miért akarná bárki az Alienshez hasonlítani a Csillagkaput? 
    00:36:50 - Pozitívum lenne az univerzumépítés hiánya?
    00:40:30 - Miben jobb a Csillagkapu, mint a későbbi Emmerich filmek?
    00:43:25 - Felülünk a Woke-vonatra: a film rosszul öregedő kulturálisan inszenzítiv részei.
    00:48:20 - Ateista film a Csillagkapu?
    00:52:53 - Verdikt a filmről
    00:58:06 - Na, de a sorozat! Miben és hogyan lett sikeresebb, mint a film?
    01:01:30 - Ez lenne a republikánus Star Trek?
    01:19:00 - Van-e szükségünk egy Csillagkapu remakere?
    01:26:30 - Nyílt üzenet Jeff Bezosnak

    • 1 tim. 30 min
    Ha eljönnek a bomberek, indul a Rock&Roll! - Roboraptor Podcast #95

    Ha eljönnek a bomberek, indul a Rock&Roll! - Roboraptor Podcast #95

    Walter Hill a 70es és 80as évek egyik leginkább alul értékelt filmese. Mind forgatókönyvíróként (A nyolcadik utas: a Halál), mind pedig rendezőként (Gengszterek sofőrje, 48 óra) hatalmas mértékben járult hozzá a modern pop-kulturához. Mégsem emlegetjük annyit, mint illene. Ezen próbálunk most változtatni a legújabb podcast adásunkban! Amikor is szemügyre vesszük Hill impozáns és eklektikus életművének egyik legkülönösebb darabját, az 1984-es Ha eljönnek a bombereket (Streets of Fire). Ami nem pusztán minden idők leglazább magyar címének a birtokosa, de egy egészen páratlan film. Egy szenzációs műfaji keverék, ami épp annyira western, mint amennyire motorosfilm, romantikus ballada, rock&roll videoklip vagy éppen képregényfilm. Ami azonban biztos: a Ha eljönnek a bomberek minden ízében királyság, amit hibái ellenére sem győzünk körbe rajongani.


    Timecode-ok és amiről szó lesz:


    01:15 - Walter Hill munkásságának, karrierjének és pop-kulturális hatásának éltetése
    11:45 - Miről is szól a Ha eljönnek a bomberek
    12:25 - De, ami fontosabb: mégis miféle film ez?
    15:30 - Amerikai graffiti Gotham cityben
     16:18 - 50-es évek nosztalgia kifordítva
     17:50 - A magyar kapcsolat!
     24:25 - A forgatókönyv erősségei és gyengeségei 
     32:22 - Stílus a tartalom felett. Baj ez?
     32:40 - És ezzel kapcsolatban kéretlen összevetés Zack Snyder filmjeivel. (nyugi: Walter Hill nyer)
     35:50 - Rock&Roll filmhez kőkemény színészgárda dukál
     52:10 - Szubtextusok: évtizedek és falikus szimbólumok homoerotikus csatája
     54:30 - Végső hangsúlyozása annak, hogy mennyire imádjuk ezt a filmet.


    Beszélgetnek: Hartai Dávid és Pongrácz Máté

    • 58 min

Mest populära poddar inom TV och film

Rosceremoni
Acast
Prime Video Talks by Alex & Sigge
Perfect Day Media
Pretty Little Liars: True Crime
PodCo
Drama Queens
iHeartPodcasts
The Rest Is Entertainment
Goalhanger Podcasts
TV-fabriken
Fredrik Ralstrand

Du kanske också gillar

Filmbarátok Podcast
Filmbarátok Podcast
Parallaxis Univerzum
emTV.hu
Checkpoint
Grath & Stöki
Konnektor Podcast
konnektor blog
Képtelen Krónika
Grath, Mazur és Stöki
Első kézből - 24.hu
24.hu