97 avsnitt

Õhtulehe saadet "Tugitoolis sportlane" külastab igal nädalal üks kehakultuurlane. Olgu ta siis endine või praegune atleet, maailma täielik tipp või alles karjääri alguses. Vestleme spordist. Aga mitte ainult.

Tugitoolis sportlane Õhtuleht Kirjastus AS

    • Sport

Õhtulehe saadet "Tugitoolis sportlane" külastab igal nädalal üks kehakultuurlane. Olgu ta siis endine või praegune atleet, maailma täielik tipp või alles karjääri alguses. Vestleme spordist. Aga mitte ainult.

    97.Osa: Võrkpallur Kertu Laak: tavainimese elu oleks lihtsam, aga sport annab nii palju tagasi

    97.Osa: Võrkpallur Kertu Laak: tavainimese elu oleks lihtsam, aga sport annab nii palju tagasi

    Õhtulehe taskuringhäälingus „Tugitoolis sportlane“ käis seekord külas mullu Eesti parimaks naisvõrkpalluriks valitud Kertu Laak, kes rääkis lisaks vollele ka oma ajakirjanduslembusest.

    23aastane Laak meenutas, kuidas ta kolis juba 7. klassis Kohilast Tallinnasse ja asus õppima Audentese spordikoolis, mille ta lõpetas kuldmedaliga. Seni piiri taga Soomes ja Itaalias pallinud diagonaalründaja selgitas ka seda, miks ta noorteklassi sidemängija positsiooni ümber vahetas ja millised on olnud esimestest mängudest kuni siiani kõige eredamad mälestused koondisega.

    Samuti jutustas Laak sellest, kuidas noorena tõmbas teda ajakirjandusõpingute poole ja miks ning kuidas lööb ta praegu kaasa portaali võrkpall24.ee tegemistes. Oma karjäärivaliku kohta sõnas Laak, et kuigi oleks olnud ka lihtsamaid valikud, siis senist asjade käiku ta ei kahtse: „Eks ikka on perioode, kui võite ei tule või need kukuvad käest, ja siis tekib tunne, miks ma üldse proovin. Palju lihtsam oleks käia ülikoolis ja elada normaalse inimese elu, aga tegelikult kaaluvad ägedad hetked kõik raskused üles.“

    Sellest kõigest pikemalt ja paljustki veel saad kuulata juba taskuringhäälingust! Head kuulamist!

    • 1 tim. 17 min
    96. Osa: 3×3 korvpalli entusiast Siim Raudla: ala vajaks rikast Kanada onu

    96. Osa: 3×3 korvpalli entusiast Siim Raudla: ala vajaks rikast Kanada onu

    Sellel nädalal istus Õhtulehe tugitooli läbi ja lõhki korvpalliinimene Siim Raudla.

    Raudla on 3×3 koondise treener, esiliigas saalikorvpalli satsi juhendaja, korvpallikommentaator, veab kossuteemalist podcasti ja teeb videosisu ning on personaaltreener. Vestluses Eigo Kaljurannaga selgitab mees, kuidas ta kõike seda jõuab.

    Jutuajamisest saab teada, milline on Eesti 3×3 korvpalli seis, kuidas saadakse koondisesse mängijad ning milline on ala tulevikuperspektiiv. Samuti käiakse läbi kõik mehe muud ametid, Raudla kirjeldab Eesti kossu kitsaskohti ning räägib oma ambitsioonidest.

    Head kuulamist!

    • 49 min
    95. Osa: Eestis toimuva U20 ja U23 EMi korraldaja Taavi Esperk: usun, et eestlased võidavad medaleid

    95. Osa: Eestis toimuva U20 ja U23 EMi korraldaja Taavi Esperk: usun, et eestlased võidavad medaleid

    Juulis korraldatakse Tallinnas kaks kergejõustiku tiitlivõistlust: noorsooklassi EMi alguseni on jäänud vähem kui kolm nädalat ja juunioride EM toimub nädal hiljem. Õhtulehe podcastis "Tugitoolis sportlane" käis juttu ajamas mõlema jõuproovi peakorraldaja Taavi Esperk.

    Praegu on kogu korraldustiimil kiired ajad, Esperkil on ööpäevas vaid neli-viis unetundi. Koroonaajal tuleb lähtuda eritingimustest ja teha koostööd ka terviseametiga.

    Tallinna saabuvad peaaegu 50 riigi sportlased, treenerid ja ametnikud. Praegu püsib lootus, et U23 EMil osaleb ka maailma parim teivashüppaja Armand Duplantis.

    Millised on aga eestlaste võimalused? Esperk usub, et medalita Eesti ei jää. Juunioride EMil tahab suurde mängu sekkuda käija Jekaterina Mirotvortseva, noorsooklassi EMil on suurimad medalivõimalused teivashüppajal Eerik Haameril.

    Rääkisime sellestki, kuidas edenevad Kadrioru staadioni renoveerimistööd ja maskoti nime otsingud.

    Praegu on huvilistel võimalik liituda suure vabatahtlike tiimiga.

    Saates on palju juttu ka võistluste telgitagustest. Selgub, et hotellid teenivad 800 000 eurot. Küsimusi esitas Deivil Tserp.

    Head kuulamist!

    • 26 min
    94. Osa: Tarmo Tiisler foorumikommentaatorite peale viha ei kanna

    94. Osa: Tarmo Tiisler foorumikommentaatorite peale viha ei kanna

    Jalgpallisõprade pidupäevad ehk Euroopa meistrivõistluste finaalturniir on aastase nihkega lõpuks kätte jõudnud. Nagu suurturniiride puhul tavaks saanud, toob kõik matšid kodumaise televaatajani meie üks ja ainus Eesti Rahvusringhääling. Õhtulehe spordipodcast „Tugitoolis sportlane“ võttis sel puhul ühendust ERRis mänge kommenteeriva Tarmo Tiisleriga, kes pajatas kommenteerimistöö telgitagustest, avaldas lahkesti isiklikke sümpaatiaid ning ütles sedagi, mida arvab tööga paratamatult kaasas käivast kriitikast – aga ka kiitusest.

    „Tunne on täitsa nagu tunne – selline tunne nagu võiks olla EMi hakul,“ kinnitas Tiisler kolmapäeva hommikul Skype’i vahendusel oma koduses miljöös intervjuud andes. „Võbin on sees – juba sellest ajast saadik, kui sai selgeks, et EM siiski tänavu toimub. Kui laskesuusahooaeg läbi sai, algas EMi süvaettevalmistus. Nii me sõidame.“

    Tiisleril täitub sel suvel 11 aastat jalgpalli suurturniiride kommenteerimist. Ta tõdes, et kindlasti pole see olnud üks sile tõus mäkke ning oma õige tee otsimine käib mõnes mõttes siiamaani. Küll on tal selge seisukoht, et kuu aega vältav suurturniir pole nagu 400 meetri jooks, kus stardist minnes tuleks võtta pisut rahulikumalt, et oma padruneid kohe alguses mitte ära kulutada.

    „Mida sa siin hoiad?! Kui inimene vaatab telekat, siis ta ei taha kuulata kommentaatorit, kes ilmselgelt hoiab enda tagasi, et säilitada end poolfinaaliks – see on ju ka jabur olukord,“ ütles Tiisler. „Ma panen ikka pedaali kohe põhja, kui mäng on seda väärt.“

    Kogenud kommentaatori sõnul on jalgpalli suurturniiride, aga ka laskesuusahooaja puhul tavaline, et inimesed astuvad näiteks poesabas ligi ja kiidavad hea töö eest. Silmast silma keegi negatiivsust pritsima ei kipu, see jääb pigem anonüümsete netikommentaatorite pärusmaaks. Tiisler on nende olemasolust teadlik, kuid ei lase end neist väga palju segada.

    „Minna [turniiri ajal] kõrge pulsiga kuskile kommentaariumisse vaatama, mis minust arvatakse, ei anna mitte midagi. Kui turniirist on mingi aega möödas, siis lähen vaatan, et mis vastu kajas. Tean muidugi, et see on olemas ja seal paugutatakse vahel, kuid see käibki mängu juurde,“ lausus Tiisler. „Meil kõigil on õigus olla vahel pahane ja vihastuda. Kui keegi kuskil foorumis minust halvasti kirjutab, ma küll tema peale viha ei kanna, vaid arvan, et ta on tegelikult väga tore inimene ja kui saame kokku, siis räägime normaalset juttu.“

    Head kuulamist!

    • 45 min
    93. Osa: Käsipallitreener Martin Noodla rollist koondise abitreenerina: sport pole päris demokraatia

    93. Osa: Käsipallitreener Martin Noodla rollist koondise abitreenerina: sport pole päris demokraatia

    Nii Eestis kui piiri taga käsipalliga leiba teeninud ja pärast mängijakarjääri lõppu treeneritööle keskendunud Martin Noodla (41) rääkis Õhtulehe taskuringhäälingus „Tugitoolis sportlane“ oma sportlaskarjäärist ja erinevatest kogemustest juhendajana.

    Varasemalt on Noodla vedanud naiste rahvusesindust ja praegu on juba mitmendat korda ametis meeste A-koondise abitreenerina. Ta tunnistab, et võiks kanda ka peatreeneri kingi, kuid annab enda praegusest rollist hästi aru. „Mul on oma visioonid ja kui saaksin ise otsustada, teeksin kindlasti mõned asjad teisiti. Aga sport ei ole demokraatia, et iga mees lärmab ja kisab keset Vabaduse platsi. Alaliidu juhatus määrab peatreeneri, tema valib oma tiimi, paneb paika tegevuskava, jagab ülesanded ära ja siis tuleb need ülesanded ära teha,“ rääkis Noodla.

    Head käsipalliteemalist kuulamist!

    • 1 tim. 8 min
    92. Osa: Piljardi MMi pronksimehed: meil tulevad matšid paremini välja tugevate vastastega

    92. Osa: Piljardi MMi pronksimehed: meil tulevad matšid paremini välja tugevate vastastega

    Tänases spordisaates olid külas eelmisel nädalal piljardi paarismängus maailmameistrivõistluste pronksi võitnud Denis Grabe ja Mark Mägi.

    Võtsime pulkadeks lahti eduka turniiri ning kõnelesime selle kõige olulisematest õnnestumistest aga ka eksimustest.

    Rääkisime ka sellest, mida toob tulevik ning milliste ootustega minnakse vastu näiteks juuni kuus peetavale individuaalsele MMile.

    Lisaks vestlesime piljardi populaarsusest, Eestis mängimise võimalustest, püüdlustest pääseda olümpiaalaks ja paljust muust põnevast.

    • 38 min

Mest populära poddar inom Sport

When We Were Kings
Perfect Day Media
TuttoSvenskan
TuttoSvenskan
Fotbollsmorgon
DobbTV
Studio Allsvenskan
Nyheter24 - Henrik Eriksson
Della Monde
Under Produktion
Hockeypuls
Expressen