24 episodes

Sdílíme pro Vás naše rady a zkušenosti, ale i přešlapy z naší pediatrické a mateřské kariéry.

Pediatrie na vlastní kůži Pediatrie na vlastní kůži

  • Kids & Family
  • 3.0 • 2 Ratings

Sdílíme pro Vás naše rady a zkušenosti, ale i přešlapy z naší pediatrické a mateřské kariéry.

  # 24 Péče o dětský genitál

  # 24 Péče o dětský genitál

  V dalším díle nám Jana prozradí, jak se starat o dětský genitál. Jak ho správně umývat a otírat, jak je to s péči o předkožku u chlapců, a co hrozí, když se péče zanedbá. Dále se například dozvíte, co dělat, když u svého syna nenahmatáte varle a plno dalších praktických rad. 

  • 14 min
  # 23 Pět nemocí kůže kojence

  # 23 Pět nemocí kůže kojence

  Do dalšího dílu našeho podcastu přijala pozvání kožní lékařka Kateřina Besperát. Povídáme si spolu o 5 nejčastějších kožních problémech u kojenců. Dozvíte se, proč vznikají, jak vypadají i jak se léči. 

  • 16 min
  # 22 Příkrmy - otázky & odpovědi

  # 22 Příkrmy - otázky & odpovědi

  Kdy začít s prvním příkrmem? Je lepší mrkev, dýně nebo kaše? Je dobré se v těhotenství vyhýbat alergenům? Proč se do příkrmů doporučuje přidávat rostlinný olej? V dalším díle zodpovídáme první porci Vašich otázek o příkrmech. Pokud máte další otázky, napište nám je na IG či FB.

  IG https://www.instagram.com/pediatrie_navlastnikuzi/

  FB https://www.facebook.com/Pediatrie-na-vlastn%C3%AD-k%C5%AF%C5%BEi-105564368296064

  • 15 min
  # 21 Resuscitace dítěte & SIDS

  # 21 Resuscitace dítěte & SIDS

  Jak správně provádět resuscitaci u dítěte a čím se liší od první pomoci u dospělého? Jak předcházet syndromu náhlého úmrtí kojence? A co můžete udělat hned teď? Poslouchejte další díl podcastu, kde matky lékařky předávají dál své zkušenosti a rady ohledně mateřství a dětského lékařství. 

  Sledujte nás na Instagramu (https://www.instagram.com/pediatrie_navlastnikuzi/) či na Facebooku (https://www.facebook.com/Pediatrie-na-vlastn%C3%AD-k%C5%AF%C5%BEi-105564368296064). 

  • 22 min
  # 20 Febrilní křeče

  # 20 Febrilní křeče

  Kdy i lékař zavolá 155? Jak poznat febrilní křeče a jak jsou časté? A jaká je první pomoc? Poslouchejte další díl podcastu! Tentokrát s osobním příběhem jedné z nás. 

  • 14 min
  # 19 Jak se z toho nezbláznit

  # 19 Jak se z toho nezbláznit

  .. a co dělat, když už z toho trochu blázníte. Pozvání do našeho podcastu přijal psychiatr MUDr. Antonín Šebela PhD., který se zabývá duševním zdravím těhotných žen a žen po porodu. Povídali jsme si o tom, proč je toto období pro ženy tak náročné, jak poznat, že už je něco špatně a na koho se v tuto chvíli obrátit. Dále se v rozhovoru například dozvíte, co můžete pro své psychické zdraví udělat již dnes a proč je důležitý úsměv mámy i Úsměv mámy. 

  Odkazy: www.kogito.cz  - nová aplikace pro duševní hygienu

  www.usmevmamy.cz  - spolek, který pomáhá ženám s psychickými obtížemi

  • 25 min

Customer Reviews

3.0 out of 5
2 Ratings

2 Ratings

Top Podcasts In Kids & Family

You Might Also Like