28 episodes

Podcast Superženy Marie Claire

Superženy Marie Claire Burda International CZ

  • Careers
  • 5.0 • 1 Rating

Podcast Superženy Marie Claire

  Kateřina Vacková - Superženy Marie Claire

  Kateřina Vacková - Superženy Marie Claire

  Vystudovala Harvard Medical School, stala se ambasadorkou Organizace spojených národů, ovšem známá je především tím, že založila neziskovou organizaci Loono, která naučila už 80 tisíc lidí, jak předcházet závažným onemocněním. I díky tomu ji časopis Forbes zařadil do svého žebříčku 30 pod 30. To je ovšem jen zlomek toho, čemu se věnuje. Jejím tématem je aktuálně soustředit se na sebe sama, konečně si udělat atestaci a stát se doktorkou. Poslechněte si inspirativní díl podcastu Superženy s Kateřinou Vackovou.  

  • 30 min
  Marcela Suchánková - Superženy Marie Claire

  Marcela Suchánková - Superženy Marie Claire

  Je jednou z nejvýše postavených žen v českém bankovnictví. V ČSOB má na starosti lidské zdroje, což představuje asi 2300 lidí, kompletní bankovní IT, technologie, inovace i Hypoteční banku. Podle časopisu Forbes patří mezi nejvlivnější ženy Česka. Také má dvě děti, manžela, a ještě stíhá běhat. Kde bere Marcela Suchánková čas pro sebe? A jaké je to pracovat v jedné firmě neuvěřitelných 23 let? To se dozvíte v dalším díle našeho podcastu Superženy.  

  • 33 min
  Eva Zažímalová - Superženy Marie Claire

  Eva Zažímalová - Superženy Marie Claire

  Věda nyní hraje prim v našich životech. Předsedkyně Akademie věd ČR, biochemička a matka Eva Zažímalová mluvila s Pavlínou Wolfovou v našem podcastu Superženy o aktuální situaci způsobené novým typem koronaviru, o postavení žen ve vědě a také se dotkly všudypřítomného tabu kariéra vs. rodina. Jak se Eva vypořádala s tím, když jí chodily emaily typu “patříte k plotně” nebo “nebuďte mužatka” a co by doporučila ženám, které chtějí jít podobnou profesní cestou jako ona?  

  • 37 min
  Anna Marešová - Superženy Marie Claire

  Anna Marešová - Superženy Marie Claire

  Anna Marešová se dostala do povědomí veřejnosti, když navrhla designové erotické pomůcky a založila značku Whoop.de.doo. Mimo jiné se však věnovala i produkční činnosti, když zastupovala skupinu Tata Bojs nebo se podílela na Letních Shakespearovských slavnostech. Pracovala však tři roky i jako asistentka kouzelníka, protože sama říká, že “život je plný překvapení”. Pavlína Wolfová se v našem podcastu Superženy dozvěděla nejen to, zda je dobře řídit se heslem: “Člověk si vše udělá nejlépe sám - v byznysu, a dokonce i s tím vibrátorem.” 

  • 33 min
  Petra Balvínová - Superženy Marie Claire

  Petra Balvínová - Superženy Marie Claire

  Petra Balvínová je jednou z nejúspěšnějších módních návrhářek u nás. Šije tak, abyste si sami nehlídali, že máte na sobě něco výjimečného, komplikovaného, ale aby to ocenilo vaše okolí. Její značka TIQE má jedinečnou klientelu, která se v Čechách jen tak nevidí. Petra však zůstává pokorná i přes to, že si dnes již může dovolit odmítat zakázky. Její životní cestou vás provede Pavlína Wolfová v podcastu Superženy.  

  • 29 min
  Dita Přikrylová - Superženy Marie Claire

  Dita Přikrylová - Superženy Marie Claire

  Na informatiku se Dita Přikrylová původně přihlásila jen kvůli lásce k číslům. Brzy jí ale začala připadat tak vzrušující, že být datovou analytičkou jí nestačilo. Proto v pouhých čtyřiadvaceti letech založila organizaci Czechitas, s ambicí vzdělávat ženy v oblasti IT. Jejím krédem byla diverzita a ta ji provází dodnes. Od září totiž v pouhých jednatřiceti letech zaujala pozici ředitelky pro diverzitu, inkluzi a spolupráci s komunitami ve společnosti Avast - globálním antivirovém gigantu. Pavlína Wolfová v našem podcastu Superženy zjistila, jak ji ovlivnila osoba jejího otce, dozvěděla se, proč IT firmy vůbec potřebují ženy a jak moc je důležité se ptát a nebát se chybovat.  

  • 29 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

Top Podcasts In Careers

Listeners Also Subscribed To