Epizódy: 18

Do podcastu Vlastní cestou si zvu hosty , jenž mají příběhy s přesahem, kde hranice nic neznamená. Hosty budou všichni, kteří překonali strach a vydali se svou vlastní cestu.

Nesuďte člověka na základě teorií a předsudků, vytvořte si názor podle svých skutečných příběhů

Vlastní cestou Ondra Chalupník

  • Obchod

Do podcastu Vlastní cestou si zvu hosty , jenž mají příběhy s přesahem, kde hranice nic neznamená. Hosty budou všichni, kteří překonali strach a vydali se svou vlastní cestu.

Nesuďte člověka na základě teorií a předsudků, vytvořte si názor podle svých skutečných příběhů

  Václav Staněk / Vasky - po přestěhování do Prahy jsem spal v kanceláři na matraci, dnes vyrobíme 400 párů bot denně

  Václav Staněk / Vasky - po přestěhování do Prahy jsem spal v kanceláři na matraci, dnes vyrobíme 400 párů bot denně

  Dobrý den přátelé,

  vítám vás u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou.
  Můj dnešní host začínal podnikat v neobvykle brzkém věku. Dokonce si troufnu říct, že já v jeho letech řešil jedinou věc, a to, jestli se půjdu bavit o víkendu jenom v pátek anebo mi z brigády zůstanou peníze i na sobotu.
  Vaška Staňka, kterému je dnes 23 let, bude většina z Vás znát spíše pod názvem jeho firmy Vasky. Vašek začínal podnikat ve svých necelých 18 letech, pochází ze Zlína, takže možná vás nepřekvapí že oprášil tradici obuvnictví, která v tomto městě bezesporu je. Jeho otec dokonce ve stejném oboru již podnikal. Zdálo by se, že to bude mít Vašek na začátku svého podnikaní lehčí, opak je ale pravdou, otec mu podnikání rozmlouval. Vašek rozjel v roce 2016 firmu s vkladem 30 tisíc Kč, dnes jeho firma Vasky vyrobí denně 400 párů bot. Z tohoto rozhovoru je cítit houževnatost, obrovský focus na výsledek, odhodlání a hlavně vytrvalost. Dnes má Vašek již 5 firem. 
  Tento rozhovor je v letošním roce poslední, rád bych vám poděkoval že podcast Vlastní cestou posloucháte, moc si toho vážím. Budu se snažit, aby to bylo v příštím roce po všech stránkách lepší, děkuju a přeju klidné vánoce a dobrý poslech.

  • 1 hod. 7 min
  Radovan Vávra - první vyjádření k obvinění v kauze Union banky

  Radovan Vávra - první vyjádření k obvinění v kauze Union banky

  Dobrý den přátelé,


  Vítám vás u dalšího dílu Podcastu Vlastní cestou, mého dnešního hosta vlastně nemusím tolik představovat, je to mediální hvězda posledních měsíců na českém internetu, když jsem s ním slyšel první rozhovor s klukama z Brocastu, tak ve mně rezonoval ještě dlouho poté, dnes se na každý další rozhovor s ním už těším.

  Možná už tušíte, rád bych dnes přivítal Radovana Vávru.

  Radovan je vzděláním ekonom, investor, nebo, také člověk, který stál například v čele Komerční banky. Figuroval jako jeden z obviněných managerů při jeho působení v Union bance, byl mu zmražen majetek v hodnotě 35 milionů, na toto téma se, jak sám říká ještě v rozhovoru nevyjadřoval. Vážím si toho, že lidi jako on se snaží předat něco ostatním, ekonomie ještě pořád nezní tolik sexy, ale Radovanovi se daří to pomalu měnit.

  Rád bych se ještě zmínil a poděkoval Pardubickému podnikatelskému inkubátoru jménem P-Pink, díky nim mám super zázemí k Podcastům, pokud začínáte podnikat, nebo chcete jenom poradit, nemějte strach je oslovit a navštívit.


  Hezký poslech

  • 1 hod. 49 min
  Miroslav Jonáš - 100% tah na branku

  Miroslav Jonáš - 100% tah na branku

  Ahoj přátelé, rád bych Vás přivítal u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou.
  Dnešní rozhovor bych začal trochu neobvykle, skoro až filozofickou otázkou. Kolik z nás má to štěstí že chodí do práce protože je to opravdu baví, jsem si jist že mého dnešní hosta jeho práce opravdu baví.

  - Ač se může zdát Míra Jonáš jakkoliv je kontroverzní osobou, tak mu nelze upřít tah na bránu, ten má podle mě obrovský, chtěl vydělat velké peníze a nezůstal pouze u řečí. Začínal v bussinesech, kterým jak sám říká vůbec nerozumněl, stavebnictví, reality, vzpomenu například MM reality, málokdo v tuzemsku tuto značku dnes nezná. Míra nám říká příběh o tom jak to opravdu jde, když se chce nebo taky o tom, jak rychle prostřelit spoustu peněz. Tohle všechno je doplněné jeho vlastním humorem. Bavil jsem se u rozhovoru a zároveň jsem se snažil něco naučit. Know-how se na potkání nerozdává, Míra se o něj ale nebojí podělit.

  • 1 hod.
  Jana Peroutková - svoji práci beru jako poslání

  Jana Peroutková - svoji práci beru jako poslání

  Ahoj přátelé, rád bych Vás přivítal u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou, musím se přiznat že před natáčením dnešního dílu jsem byl trochu nervózní a to obvykle nebývám. Dnes si se mnou povídal člověk, kterej je za mikrofonem jako doma. Pozvání do dnešního čtrnáctého dílu přijala novinářka a moderátorka Jana Peroutková, od října 2020 ji můžete vídat v hlavní zpravodajské relaci Událostí v České televizi. Po pár minutách jsem naštěstí zjistil že tohle povídání bude příjemné. Jana působí v České televizi od roku 2012, jak sama říká tak tuhle práci bere jako poslání, no a já ji to rozhodně věřím.

  Bavíme se spolu o tom jak je z mého pohledu náročná práce v televizi, nebo jestli je možné mít v tomto oboru kolem sebe přátelé. Jana je dnes už dvojnásobnou maminkou, její partner je shodou okolností taky poměrně známý sportovec, jde tohle tempo stíhat ve společném životě? 

  Držím Janě palce jak v pracovním tak osobním životě a doufám že ji budeme ještě pěknou řádku let vídat na obrazovce.  Závěrem bych vám chtěl poděkovat že podcast Vlastní cestou posloucháte a nově i sledujete na YouTube máme už víc jak 10 tisíc poslechů.

  • 55 min
  Honza Koubek - je budoucnost automobilového průmyslu elektromobilita?

  Honza Koubek - je budoucnost automobilového průmyslu elektromobilita?

  Vítám Vás u dalšího dílu Podcastu Vlastní cestou, jsou témata kdy se my chlapy cítíme automaticky jako profíci, například auta, no a nedávno mě jeden člověk vyvedl z omylu že autům, jako správnej chlap hrozně rozumím. Můj další host je Honza Koubek, člověk, kterého budete znát spíš pod názvem jeho pořadu Meziplyn. Honza si shodou okolností vzal moji sestřenici, takže při diskuzi na nedávné rodinné akci mě rychle vyvedl z omylu jakej jsem v tomhle odvětví odborník. Pokud Vás zajímá elektromobila, to jak se dostat od novinařiny až k tomu mít svůj vlastní pořad na Seznamu, no a nebo vůbec to jestli je v dnešní době auto ještě dobrá investice, tak právě tenhle díl Vás bude bavit, tak jako bavil mě. Auta mám odjakživa rád, třeba jim teď budu díky Honzovi i o trochu více rozumět.

  • 1 hod. 51 min
  Václav Kadlec - nesuď knížku podle obalu

  Václav Kadlec - nesuď knížku podle obalu

  Vítám Vás u dalšího dílu Podcastu Vlastní cestou, víte jak se říká, nesuď knížku podle obalu, tak dnešní rozhovor tohle rčení přesně potvrzuje, můj dnešní host je Venca Kadlec, představte si že přijdete do dospělýho sportu v 16 letech, podepíšete profi smlouvu a vlastně tak přeskočíte část bezstarostnýho mládí, možná si řeknete, proč ne za ty peníze, ale Vašek to rozhodně neměl v životě zadarmo, posuďte sami. V neposlední řadě bych rád zmínil že od tohoto dílu budou rozhovory ve formě videa vycházet vždy i na Youtube.

  • 1 hod. 6 min

Najlepšie podcasty v kategórii Obchod

ZAPO
Michal Truban
SME Creative
Seznam Zprávy
Finax
Penta

Mohlo by sa vám páčiť

Seznam Zprávy
Brocast
Vojta Zizka
Tomáš Jirsa a Michal Půr
KOULÍ PODCAST
GoOut