10 episodes

ДРАБИНА - подкаст Асоціації молодіжних центрів України. #драбинимо про молодь, простори, в яких вона любить тусити і тих, хто їм допомагає або перешкоджає.
Шукайте нас
https://www.facebook.com/youthcentersua/
https://www.instagram.com/youthcentersua/

Драбин‪а‬ AMCU

  • Science

ДРАБИНА - подкаст Асоціації молодіжних центрів України. #драбинимо про молодь, простори, в яких вона любить тусити і тих, хто їм допомагає або перешкоджає.
Шукайте нас
https://www.facebook.com/youthcentersua/
https://www.instagram.com/youthcentersua/

  Драбинимо про те, як активісти дорослішають

  Драбинимо про те, як активісти дорослішають

  Другий сезон, серія #5 - Драбинимо про те, як активісти дорослішають. Як попадають на вуличні акції? Як виникають переконання? Звідки береться насильства? Коли відчуваєш маніпуляції? Хто несе відповідальність? Як формується ставлення до політиків?  - Про це та інше Ярина Боренько говорить активістками Катериною Чепурою і Яриною Волошин.

  01:18 Катерина Чепура: … треба роздати листівки проти поганої влади… умовно кажучи з такими думками я йшла на свою першу акцію…

  3:00 Ярина Волошин: … одногрупник запросив відвідати лекцію… це було цікаво… пізніше люди, які були там на лекціях, почали додатково запрошувати на акції

  9:10 Катерина Чепура: ...колись з журналістів візьметься… за те, що вони роздувають… перекручують… висвітлюють тільки ті теми, де когось побили…

  11:23 Ярина Волошин: … була на зборах дівчат, які організовували марш за права жінок… стільки деталей продумали для того, щоб попередити будь яке насильство, щоб акценти на марші були виключно на тому, про що марш… 30 секунд якоїсь шарпанини вистачило, щоб всі ці акценти були змиті…

  12:08 Ярина Волошин: … ми самі культивуємо насильство… клікаємо на новині про те, що хтось побився, напав…

  12:40 Ярина Боренько: … а приклади того, коли вами пробували зманіпулювати? … не шарпанина, не журналісти, а спеціально хтось хотів вас виставити так, а не як ви собі думали і хотіли…

  13:47 Катерина Чепура: … хрестоматійний приклад… коли приймали закон Колесніченка і домовлялися про звук, який по факту опинився у іншому місці… ми стали живим коридором, щоб не допустити кровопролиття … для мене це стало лакмусовим папірцем…

  16:36 Ярина Волошин: …я співала в церковному хорі… депутат районної райради запропонував поїздку на Співоче Поле в Київ… нас повезли і привезли, але на Михайлівську площу… це була акція проти легалізації легких наркотиків…

  17:35 Ярина Волошин: …тепер я добре знаю і відчуваю, коли і як мною маніпулювали… не точкова, а цілеспрямована і витончена, якоюсь мірою, робота… сумно… відчувала, але чи не хотіла вірити чи хотіла зберегти середовище…

  18:45 Катерина Чепура: ... я завжди керуюся правилом: можеш не писати - не пиши… якби до мене таки підійшли і спитали, я б спитала: а чого ти хочеш від громадської діяльнос

  • 23 min
  Драбинимо про активізм і волонтерство

  Драбинимо про активізм і волонтерство

  ДРАБИНА - подкаст Асоціації молодіжних центрів України. #драбинимо про молодь, простори, в яких вона любить тусити і політику, яка їм допомагає або перешкоджає.

  Другий сезон, серія #4 - Драбинимо про активізм і волонтерство. Як стають волонтерами? Як достукатися до молодої аудиторії? Чим теперішні вісімнадцятилітні ввідрізняються від тих, що були на Майдані? Що дають рейтинги впізнаваності? Які пріоритети сьогодні в молоді? Що дає волонтерство країні, а що - для особистого розвитку? - Про це та інше Ярина Боренько говорить з волонтеркою, добровольцем ДУК Аліною Михайловою та керівником програми “Будуємо Україну разом” Юрком Дідулою.

  00:56 Аліна Михайлова: Я спочатку просто допомагала притулкам для тварин. Це було до Майдану, до фронту….

  01:34 Юрко Дідула: Я вчився в католицькому університеті у Львові, всередині у нас все було класно і ми вирішили створити таке студентське братство, яке би займалося вирішення якихось проблем назовні, поза нашим тепличним середовищем.

  05:14 Аліна Михайлова: Коли почалася війна, їм (молоді), цим дітям тоді,  було 12-13 років, і особливо залучати вони себе не могли, хіба що в них були проактивні батьки. Сьогодні, коли я їм розповідала про війну, я розказувала, що в свої вісімнадцять років я вже почала допомагати, я в дев’ятнадцять їздила на фронт з допомогою, ми збирали колосальну суми, купували речі (каски, броніки), для них це зараз шок, а як це може бути….

  07:40 Юрко Дідула: Ми, як громадська організація, вже виходимо на достойний рівень розуміння, як правильно комунікувати з молоддю. Ми розуміємо, що є величезна цільова аудиторія, це біля 10 млн. молоді, за яку ми боремося. І за них борются Шарій, Азов, ну і інші організації.

  11:20 Юрко Дідула: Загалом молодь, 16-20 років, не мислить категоріями, які би дали зрозуміти, що Майдан був важливий, і що це не просто зміну влади, а про еволюцію ціннісних орієнтирів українців.

  13:49 Аліна Михайлова: Я дуже щаслива людина, бо мені пощастило жити в час таких важливих для України подій і не пропустити їх.

  16:15 Юрко Дідула: Волонтерство - це можливість застосувати на практиці теоретичні навички, які ти отримуєш в школі. Це про м’які навички - ти вчишся комунікувати з людьми, які можуть бути інших поглядів. Ти їдеш в но

  • 21 min
  Драбинимо про Сєвєр

  Драбинимо про Сєвєр

  Другий сезон, серія #2 - #драбинимо, про те, як живе молодь в Сєвєродонецьку. Чи хочуть молоді люди залишитися у своєму місті? Яким вона хоче бачити своє місто?  За що можна лююити Сєвєр? - про це та інше Ярина Боренько говорить з Яною Салаховою, координаторкою ініціативи "Сєвєр змін" та Славою Бондаренком, редактором місцевого журналу про культуру "ПлюсМінусНескінченість".

  00:51 Яна Салахова: Що мене здивувало, що насправді є молодь, яка хоче залишатися в цьому місті...

  04:59 Слава Бондаренко: Так, я проводив анкетування, але зрозумів, що навіть те, що відбувається “під носом” вона [молодь] не знає.

  06:19 Яна Салахова: Ми вийшли на те, що цінністю є формальна освіта, ти вчишся, отримуєш диплом і знайдеш якусь роботу.

  8:51 Яна Салахова:  В моєму розумінні людям треба давати досвід.

  10:02 Слава Бондаренко: Треба розповідати про інструменти і давати навички…. Наше завдання ці інструменти дати.

  14:56 Слава Бондаренко: Молодь розуміє добре, що всі будуть дорослими, треба буде шукати роботу, реалізовувати знання, і дуже багато розуміють, що в Сєвєрі вони не залишаться.

  15:51 Яна Салахова: [попри все] Зараз у мене таке відчуття, що там багато свободи…. для реалізації різних ідей.

  Ярина:  Скажіть, як зараз виглядає молодь в Сєвєрі, і що в ній такого особливого.

  • 19 min
  Драбинимо про те, чому активізм - це круто

  Драбинимо про те, чому активізм - це круто

  Другий сезон, серія #2 - #драбинимо, про те, чому активізм - це круто. Як живуть активісти, які вже довго є активістами? Що дає участь в організаціях? Як поєднати активізм з роботою? Як долучитися до чогось більшого? З Яриною Боренько розмовляють Оля Сало, донедавна - активістка Громадського сектору Євромайдану і Степан Золотар - донедавна голова Фундації регіональних ініціатив.


  01:27 Оля Сало: … студентський час. Це період, який спонукає тебе бути самостійним і приймати самостійні рішення, не лише в питаннях побуту і навчання, а й в питаннях вираження громадянської позиції.


  02:35 Степан Золотар: … в Алчевську, звідки я родом, було якось складненько з активізмом.


  07:01 Оля Сало: Це в мене вперше в житті, коли я працюю на роботі і отримую зарплату за речі, які я завжди робила на громадських засадах. Для мене це подарунок долі. 


  07:51 Степан Золотар: Мені дуже ціннісно зайшла ця робота (в НАЗЯВО), бо ми не є нудними чиновниками, яке кругле носять, а квадратне катять. Я бачу результат цього, бо це перекликається з тим, чим займається ФРІ…..  тому я тут бачу частинку інституційної пам’яті в громадській діяльності. 


  10:07 Оля Сало: Якщо говорити про покоління, зараз спроможне до чиновницької, державотворчої діяльності, то це те покоління, яке пішло на Помаранчеву революцію.. і трошки молодші, і трошки старші. Саме це покоління зробило Майдан. 


  12:57 Степан Золотар: Насправді бульбашка є і це заперечувати нерозумно. Ми всі крутимося в середовищі притомних, як ми вважаємо людей. А реальність вона одна і інколи б'є по обличчю. Найкращий вихід з бульбашки - це сісти в маршрутку без навушників..

  • 19 min
  Драбинимо про те, чому не все одно.

  Драбинимо про те, чому не все одно.

  Читайте  текстову версію на https://youthcenters.net.ua/drabinimo-pro-te-chomu-ne-vse-odno/
  Другий сезон, серія #1 - #драбинимо, про те, чому не все одно. З чого починається протест? Чому варто бути долученим до чогось більшого? Як можна включитися в громадську діяльність? Що нас мотивує бути активними? З Яриною Боренько розмовляють активісти Лідія Фесенко, донедавна - президент Української асоціації студентів, та Віталій Устименко, віднедавна - голова Автомайдану.  


  1:10 Лідія Фесенко: “непросте насправді питання… молодь, яка в старших класах у школах мала б бути в учнівському самоврядуванні і для них мав би починатися рух по драбині громадського активізму… проте, мені здається, в Україні все ще недостатньо інструментів для комунікації з молоддю”


  3:41 Віталій Устименко: “... недостатня залученість громадських молодіжних організацій до діяльності студентів і школярів… але це не тільки про молодіжні громадські організації, а громадянське суспільство вцілому ”


  5:07 Лідія Фесенко: “... на порядку денному дуже багато питань, які хотілося б вирішити… часто за активною роботою громадські організації йдуть дуже сильно вперед і не встигають підтягувати за собою молодих людей, суспільство загалом - утворюються такі собі розриви, за якими не встигаємо слідкувати…”
  9:48 Лідія Фесенко: “... зараз найгірше з чим можемо зіштовхнутись це те, що знову перестанемо розвиватись, тому що знову всі сили будуть іти на акції та протести... ”

  12:35 Віталій Устименко: “... цікава тенденція, яку спостерігаю: якщо вдається на конкретну акцію залучити достатню кількість молоді, то перемога за нами… першою ознакою, що ініціатива перестає бути маргінальною - є те, що до неї доєднується молодь”


  15:15 Віталій Устименко: “... вдається громадському сектору, і це доречі досягнення ЄвроМайдану, створювати коаліції… але так - люди часом видихаються...”

  s

  • 24 min
  ДРАБИНИМО, ЩОБ ЩО

  ДРАБИНИМО, ЩОБ ЩО

  Серія #5 - #драбинимо, щоб що? Як YMCA-Львів робить в онлайн-форматі оперу "Міф роду. Дійство для Василя Сліпака"? Які можливості дав вимушений перехід в онлайн? Наскільки важливо вшановувати героїв засобами сучасного мистецтва? З Яриною Боренько розмовляють Олександра Сорокопуд, керівниця львівського осередку Всесвітньої організації християнської молоді та Юрко Вовкогон, менеджер проектів.


  3:30 Юрко Вовкогон: “... довелося повністю, все переводити в онлайн формат, але нам це вдалося… вдалося попереводити всі концерти… це дуже делікатні точні концерти… не стріми, а відеозаписи ”


  4:25 Олександра Сорокопуд: “... ми почали переосмислювати класичні форми… з Уляною Горбачевською пішли в Античний театр і зрозуміли, що він був не для глядачів, а для богів… зрозуміли, що глядач не завше є необхідною складовою, щоб сталася опера”


  5:49 Юрко Вовкогон: “...відеоформат дозволив практикуватися нашим волонтерам у зйомці… поряд з досвідченими операторами займалися наші волонтери...”


  6:41 Юрко Вовкогон: “... Уляна Горбачевська прийшла до нас, бо шукала менеджерську команду, щоб здійснити ідею… переписувалася з Василем Сліпаком, щоб вивести українську поліфонію на світовий рівень… адже це унікальна річ, яка збереглась в Україні, Грузії на Корсиці та Сардинії… хотіла цю оперу присвятити загиблим захисникам… потім вбили Василя… дізналися, що його псевдо Міф і вирішили так назвати оперу...”


  10:22 Юрко Вовкогон: “... найбільшою проблемою усього нашого суспільства є вирватися з клятих шаблонів, вирватися з фальшивої, пафосної некрофілії… коли чиновники плачуть на могилах героїв, а на наступний день крадуть далі… це проблема не тільки чиновників”


  11:25 Юрко Вовкогон: “... бачимо для себе місію … показати, що героїв можна вшанувати не голосно, а осмислено… не кричачи на всіх перехрестях, а просто продовжуючи їх справу… роблячи це з чуття”/s

  • 20 min

Top Podcasts In Science