37 episodes

כל מה שרציתם לדעת על טיפול נפשי בישראל. אלון ישראלי, מטפל מוסמך בפסיכודרמה ואיתן גילור מילר מטפל מוסמך באומנויות מראיינים מטפלים נפשיים העובדים עם מבוגרים וילדים בשיטות הטיפול השונות והמובילות בישראל ומשוחחים איתם על שיטות טיפול שונות ועל תופעות נפשיות שמטרידות מטופלים רבים בישראל

טיפול ישראל‪י‬ Alon Israeli

  • Health & Fitness
  • 5.0 • 1 Rating

כל מה שרציתם לדעת על טיפול נפשי בישראל. אלון ישראלי, מטפל מוסמך בפסיכודרמה ואיתן גילור מילר מטפל מוסמך באומנויות מראיינים מטפלים נפשיים העובדים עם מבוגרים וילדים בשיטות הטיפול השונות והמובילות בישראל ומשוחחים איתם על שיטות טיפול שונות ועל תופעות נפשיות שמטרידות מטופלים רבים בישראל

  פרק37-טיפול בלהט"ב עם דפנה גרינר

  פרק37-טיפול בלהט"ב עם דפנה גרינר

  פרק חדש (37) בפודקאסט "טיפול ישראלי"  - טיפול בלהט"ב .
  לינקים להאזנה בהמשך הטקסט.
  איזה פרק מרתק היה לנו! פרק שאני גאה להוציא לאור עם איתן. פרק שהוא גם על טיפול אבל גם על "מצב העניינים" כפי שהוא נשקף מעיניה של דפנה גרינר עו"ס ופסיכותרפיסטית שפוגשת מטופלי ומטפלי להט"ב על בסיס יומיומי.
  שאלנו שאלות כמו :
  - מדוע להט"ב היא קבוצה אחת למרות שהיא כוללת בתוכה אנשים שונים ממגדרים והעדפות ובחירות שונות ?
  - על הבדידות הלהט"בית ועל הסוד, על חיים לצד מיקרו אגרסיות, ועל הכוחות הנדרשים ליציאה מהארון.
  - מה דומה ומה שונה בטיפול בלהט"ב ? לעומת טיפול למשל באוכלוסיות מיעוט ?
  - האם גם המטפל צריך להיות להט"ב ? או להצהיר על המיניות (הלהטבית או שלו בטיפול ?
  - על "טיפולי" המרה והתוצאות שלהם בפועל.
  - סביב מה מגיעים לטיפול ? ומה עם ההורים ? ומה עם החברים ? ומה עם אני בודד ?
  - ובהמשך לאן ולמי פונים ? (גם מחוץ לתל אביב)
  להאזנה ישירה : https://anchor.fm/israelitherapy
  לספוטיפיי :  https://spoti.fi/30tXpne
  לאפל פודקאסט : https://apple.co/2ZR1inn
  דפנה גרינר, עו"ס קלינית ופסיכותרפיסטית. מטפלת ביחידים, זוגות ומשפחות מהקהילה הגאה. מנהלת את הקליניקה לייעוץ ולטיפול של המרכז הגאה בתל-אביב, ובעלת קליניקה פרטית בתל אביב. מרכזת את הקורס "טרנסג'נדריות בחדר הטיפולים ומחוצה לו" במכון מפרשים. מדריכה מתמחים ומתמחות בפסיכותרפיה ונשות ואנשי מקצוע באופן פרטני וקבוצתי. מרצה בתחום הטיפול בלהט"ב במסגרות שונות.

  • 1 hr 12 min
  פרק 36-טיפול מבוסס חמלה עם גבו ווייס

  פרק 36-טיפול מבוסס חמלה עם גבו ווייס

  בפרק הזה שוחחנו עם גבו וייס על טיפול מבוסס חמלה CFT - שהוא אחד מטיפולים מבוססי המיינדפולנס . ומכיוון שעסקנו בטיפול שהוא מבוסס חמלה התעכבנו על המונח הכה שגור הזה ועל התפיסה הבודהיסטית לגביו. האם חמלה היא רחמים ? או ההפך ממנה? ככל שעסקנו בכך כך הבנו כמה זה מורכב. ובכלל, מדוע יש צורך בטיפול כדי להרגיש חמלה ? מדוע בעולמנו חמלה היא מצרך נדיר ? כיצד טיפול מבוסס חמלה ניגש לכך ומה עושים בו ? מה המטרות בפניה לטיפול כזה? במה זה שונה מטיפולים אחרים? במה זה דומה? למה אפשר לצפות?

  גבו וייס הוא פסיכותרפיסט העוסק בטיפול ממוקד חמלה (CFT) ובודותרפיה. מייסד מרכז ההכשרה וההדרכה "בודותרפיה" , חבר באיגוד הישראלי לפסיכותרפיה פסיכואנליטית באיגוד הישראלי לטיפול זוגי ומשפחתי, ובאיגוד הישראלי לטיפול מיני. מחבר הספר "בודותרפיה: היסודות המרפאים של אמנויות הלחימה"

  נרשמתם כבר לפודקאסט? זה הזמן! בפודקאסט "טיפול ישראלי" אנחנו מראיינים מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם, מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאיננו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי. הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל נפשי פסיכותרפיה ופסיכודרמה בתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח.

  • 1 hr 13 min
  פרק 35 - סכמה תרפיה עם ד"ר עופר מאורר

  פרק 35 - סכמה תרפיה עם ד"ר עופר מאורר

  סכמה תרפיה היא טיפול אינטגרטיבי (מטיפולי הגל השלישי של ה CBT) אבל מה זה בעצם אומר טיפול אינטגרטיבי וכיצד הוא נוצר? נשוחח עם ד"ר עופר מעורר על סכמה תרפיה, מדוע נוצר הטיפול מלכתחילה ? כיצד מרגיש להיות מטופל בטיפול , כיצד נראה המפגש הראשון ? במה מתמקדים ? זה מהי החוויה של המטופל בטיפול שכזה, ועל האופן  משתלבת בטיפול. שילבנו הסברים תיאורטיים יחד עם ייצוג נקודת מבטו של המטופל שמעוניין לעבור טיפול בסכמה תרפיה. פרק ארוך ומעשיר. ד"ר עופר מאורר הוא פסיכולוג קליני,  מייסד ומנהל תכנית 'הגל החדש בפסיכותרפיה' באוניברסיטת רייכמן -הבינתחומי הרצליה וממקימי 'המכון הישראלי לסכמה תרפיה'. יו"ר-לשעבר של הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ולפסיכותרפיה התייחסותית.  בוגר תוכנית ההכשרה הבינלאומית במרכז לסכמה תרפיה של ד"ר ג'פרי יאנג בניו-יורק ומדריך מוסמך מטעם החברה הבינלאומית לסכמה תרפיה(ISST). מרצה אורח בתוכניות לימוד שונות בארץ ובחו"ל, מדריך ומטפל בקליניקה פרטית ואונליין. הפודקאסט "טיפול ישראלי" מופק ע"י אלון ישראלי פסיכותרפיה אינטגרטיבית בתל אביב ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות. נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה ? קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולהרשם. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם.

  • 1 hr 27 min
  פרק34- מתח השפעתו על חיינו והטיפול בו - אסף גיטלר

  פרק34- מתח השפעתו על חיינו והטיפול בו - אסף גיטלר

  והפעם נדבר על המתח שיש בחיינו. בטחון תעסוקתי, בטחון אישי, משברים אישיים ומשפחתיים, בריאות, קורונה, חדשות, מצב פיזי, שינויים, מצב נפשי . 50 גוונים ואף יותר למתח המתקיים תדיר בחיינו. חשבנו שזה זמן טוב לעשות עצירה ולהעמיק בכך.

  לשמחתנו תפסנו את אסף גיטלר לשיחה על מתח (STRESS).  הקשר בין הגוף, לנפש , על נשימות, שרירים, עצבים ועל הפחתת מתח מבוססת גוף ושימוש בין השאר ביופידבק בפרק מתמקד בחוויה הגופנית והנפשית הקשורה לכך.

  אסף גיטלר הוא פסיכולוג המתמחה בפסיכולוגיה רפואית. מומחה בכיר בטיפול ביו פידבק (משוב ביולוגי) ומומחה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי. כיום מנהל את יחידת ההכשרות ופיתוח אמצעי הלמידה במרכז משאבים בקרית שמונה.

  בין שאלנו אותו  :


  מה זה מתח - איך אני יודע שאני מתוח ?
  אני יכול להיות מתוח בלי לדעת את זה ?
  מה קורה לנו בגוף כשאנחנו בסטרס ? איפה זה מתבטא ?
  מה ההשפעה של המתח על הגוף ?
  מה ההבדל בין מתח לחרדה ? לקשיים נפשיים אחרים?
  איך אנשים מתמודדים עם מתח ?

  ועוד שאלות רבות על הנושא הרחב והמשמעותי הזה שלצערנו הוא חלק בלתי נפרד מחיינו בעת הזאת.  נרשמתם כבר לפודקאסט? זה הזמן! בפודקאסט "טיפול ישראלי" אנחנו מראיינים מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם, מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאיננו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי. הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל נפשי פסיכותרפיה ופסיכודרמה בתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח.

  • 1 hr 12 min
  פרק33-הומור,קשר וכאב מעיניו של הליצן הרפואי - ניר רז

  פרק33-הומור,קשר וכאב מעיניו של הליצן הרפואי - ניר רז

  בפרק הזה שוחחנו עם ניר רז על הומור, קשר וכאב דרך תפקידו של הליצן הרפואי. פרק מצחיק ונוגע. ניר רז הוא מנהל בית הספר הגבוה לליצנות רפואית במרכז שניידר, עובד 12 שנה כליצן רפואי במחלקה האונקולוגית ובמחלקה פנימית במרכז שניידר. לימד בהודו ובסין צוותים רפואיים כיצד להשתמש בטכניקות המשלבות הומור ורתימת המשאבים הפנימיים ומצב התודעה של הילד להאצת תהליך ההחלמה. ניר הוא מנחה קבוצות בארץ ובחו"ל, מחבר את טרילוגיית הספרים כלים למנחי קבוצות ומחבר שותף לספר "היכל המראות על הבמה" כתב מספר מאמרים בתחומי הנחיית קבוצות ותיאטרון.  מייסד שותף ומורה במסלול לפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק במכללת בית ברל. האזנה נעימה  נרשמתם כבר לפודקאסט? זה הזמן! בפודקאסט "טיפול ישראלי" אנחנו מראיינים מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם, מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאיננו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי. הפודקאסט מופק ע"י אלון ישראלי מטפל נפשי פסיכותרפיה ופסיכודרמה בתל אביב ואיתן גילור מטפל באומנויות מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח.

  • 56 min
  פרק32- פסיכודרמה: מהקבוצה לטיפול פרטני - אלון ישראלי

  פרק32- פסיכודרמה: מהקבוצה לטיפול פרטני - אלון ישראלי

  פרק חדש בפודקאסט "טיפול ישראלי" . ואולי הגיע הזמן שבפרק ה 32 נעסוק בפסיכודרמה , הבית שממנו אני מתחיל את דרכי כמטפל.  כיום אני מטפל בקליניקה בתל אביב ופוגש מטופלים למפגשים פרטניים. בפרק הזה איתן מראיין אותי ובעצם הפרק מסקר ממש בקצרה טיפול קבוצתי בפסיכודרמה , ממנו עובר למפגש פרטני בקליניקה, ואחר קצת על הרקע שלי וגם בהמשך למה על הכסא בתמונה יושב מכל האנשים בעולם דווקא סטיב ג'ובס ז"ל. וכרגיל ניסינו לענות על שאלות שמטופלים שואלים  ושאלו אותי במהלך השנים. כמו מה ההכשרה של מטפל בפסיכודרמה? למי טיפול בפסיכודרמה מתאים ? האם אני צריך להיות שחקן? או מישהו שעומד לעמוד על במה? מהו ההבדל בין טיפול בקבוצה למפגש אישי? מה קורה בחדר ? במה פסיכדורמה שונה או דומה לטיפולים אחרים ? איך אדע שהטיפול מוצלח ? ומה אם אני רוצה רק לשוחח? מקווה שיהיה לכן מעניין ומועיל. – הפודקאסט טיפול ישראלי מופק ע"י אלון ישראלי מטפל נפשי בתל אביב M.A מתל אביב ואיתן גילור מילר המטפל באומנויות M.A מאביחיל והוא מוגש כשירות לציבור וללא מטרת רווח. ומתארחים בו מטפלים מוסמכים ומומחים בתחומם. מטפלים בהבעה ויצירה, פסיכולוגים, ופסיכיאטרים על הטיפול שלהם והתובנות שלהם שצברו במהלך השנים. כל זאת בשפה פשוטה המאפשרת גם למי שאינו מטפל מקצועי להחשף לידע המשמעותי ואולי גם להתחיל טיפול בזכות זאת למרות החששות. נרשמתם כבר לפודקאסט ? תוכלו להקשיב לפרקים קודמים וגם להיות מיודעים לגבי פרקים חדשים מתי שהם יוצאים. אז איך עושים את זה? פשוט מאוד, קודם כל מורידים אפליקציה לפודקאסטים כמו ספוטיפיי או גוגל פודקאסט או אפל פודקאסט. אחרי ההרשמה אפשר פשוט לחפש "טיפול ישראלי" ולעקוב אחרי הפודקאסט. ההרשמה והאזנה (תמיד) בחינם

  • 1 hr 6 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

dr yonit ,

מגוון דעות נפלא

גישושים עם ראש פתוח על מגוון שיטות טיפול, מפורט בשפה ברורה המתאימה גם למטפלים וגם למטופלים.

You Might Also Like

shirleyyair
יהודית כץ
Matan Hakimi
שלומי חסטר
Einat Nathan
N12