24 episodes

פודקאסט על נשים מובילות טכנולוגיה, מבית מערך הדיגיטל הלאומי. מגישה: יעל בראל

נשים על הגוב‪ה‬ יעל בראל | מערך הדיגיטל הלאומי

  • Technology

פודקאסט על נשים מובילות טכנולוגיה, מבית מערך הדיגיטל הלאומי. מגישה: יעל בראל

  אלינור שפס - גיימינג זה לא משחק ילדים

  אלינור שפס - גיימינג זה לא משחק ילדים

  האורחת שלנו בפרק היא אלינור שפס, מנהלת פיתוח עסקי ואסטרטגיה בתחום הבידור הדיגיטלי והגיימינג. בנוסף אלינור היא יזמת, סקווטרית של טכנולוגיות ומייסדת קהילת נשים בגיימינג בישראל. בפרק היא חשפה בפנינו את עולמה המרתק, בו היא מגשרת בין חדשנות טכנולוגית לבין צרכי המותגים והמשתמשים.בשיחתנו דיברנו על האתגר המתמיד בזיהוי וניצול טכנולוגיות חדשניות כמו AI ובלוקצ'יין בעולם הבידור והגיימינג, על הדילמות האתיות והמוסריות בתעשיית הגיימינג לילדים וגם על חלומה המקורי ללמוד תולדות האמנות… ואיך בסוף החלום פוגש אותה בקריירה.מגישה: יעל בראל, מנהלת קהילות הידע של מערך הדיגיטל הלאומי.

  • 41 min
  תאיר איפרגן - לא הפסקתי לשאול למה

  תאיר איפרגן - לא הפסקתי לשאול למה

  האורחת שלנו בפרק זה היא תאיר איפרגן, בעלת קריירה ארוכה ומרשימה בשירות הציבורי, ומי שהייתה עד לא מזמן מנכ״לית משרד העבודה. תאיר, שנולדה וגדלה ברמלה, הבינה רק בבגרותה את המשמעות של להיות אזרחית מהפריפריה החברתית של המדינה. דרכה המקצועית רצופה בתפקידים מכובדים בשירות הציבורי וביניהם ראש מטה מנכ"ל משרד הכלכלה, מנהלת המכון הממשלתי להשכלה טכנולוגית וממונה על זרוע העבודה.
  יחד אנחנו מדברות על האתגרים שניצבו בפניה כמובילת רפורמות לשימוש בדאטה ובדיגיטציה, על האחריות המוטלת על עובדי ציבור ועל שיח בנושא מגדר, כאישה בתפקידי מפתח.מגישה: יעל בראל, מנהלת קהילות Let's Gov של מערך הדיגיטל הלאומי

  • 48 min
  ד"ר שרון אפריל - חטפתי את החיידק הציבורי

  ד"ר שרון אפריל - חטפתי את החיידק הציבורי

  ד"ר שרון אפריל מנהלת את הצוות הבין משרדי ואת היחידה לקידום הדיגיטל בשלטון המקומי מטעם מערך הדיגיטל הלאומי ומשרד הפנים.אחרי שירות צבאי כמדריכת חי"ר, שרון עברה לתעשיית ההייטק, ועם השלמת התואר השני עשתה שינוי ועברה למגזר הציבורי. היא כיהנה בתפקידי מפתח משמעותיים בקידום חדשנות ודיגיטציה במגזר הציבורי והמוניצפאלי בפרט, כמו ראש צוות החדשנות העירונית בירושלים ומובילה דיגיטלית במשרד הפנים.בפרק שוחחנו על האתגרים וההזדמנויות בקידום דיגיטציה וטרנספורמציה בסקטור הציבורי והמוניציפאלי, על המורכבות של של ביזוריות אל מול ריכוזיות בשאלה מתי הממשלה מתערבת אל מול הרשויות המקומיות ומספקת שירותים רוחביים וגם על הרגע שבו היא 'נדבקה' בחיידק הציבורי והתאהבה בתחום.כיום, במקביל לניהול היחידה לקידום הדיגיטל בשלטון המקומי, ד"ר אפריל מייצגת את ישראל בקבוצת מומחים של ה- UN-Habitat, העוסקת בהגדרת הקריטריונים של ערים חכמות במיקוד תושבים ותושבות במרכז וגם מלמדת את הקורס "חדשנות עירונית וציבורית" באוניברסיטת רייכמן בבית הספר ליזמות.מגישה: יעל בראל, מנהלת קהילות הידע של מערך הדיגיטל הלאומי

  • 41 min
  מיכל קופר אמינוב - הולכת על זה עד הסוף

  מיכל קופר אמינוב - הולכת על זה עד הסוף

  מיכל קופר אמינוב היא דירקטור לשותפויות אסטרטגיות בחברת "ניו-סייט אימג'ינג". 
  דיברנו על הבחירה של מיכל לעבור מהעולם הדיפלומטי לעולם היזמות והסטארטאפ, וגם על איך משלבים שבבים בטרנדים של בינה מלאכותית ו"אינטרנט של הדברים". עוד דיברנו על איך זה מרגיש להיות מנהלת צעירה בחברה פטריארכלית, וגם על היכולת שלנו כנשים למקסם הזדמנויות, להאמין בדרך שאנחנו עושות, ולהשתמש בפחד מכישלון, כמנוע.
  מגישה: יעל בראל, מנהלת קהילות הידע של מערך הדיגיטל הלאומי.

  • 39 min
  פרופ' נגה קרונפלד שור - זה בטבע שלנו

  פרופ' נגה קרונפלד שור - זה בטבע שלנו

  פרופ' נגה קרונפלד שור היא המדענית הראשית של המשרד להגנת הסביבה. במסגרת תפקידה, נגה מקדמת פרויקטים תוך שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים, IOT ומדעי נתונים. לדוגמא, פורטל לשיפור תחזיות והערכות לסיכוני אקלים, כמו: גלי חום, עליית גובה פני הים והצפות וגם פרויקט למיפוי מפגעים בישובים, בשטחים פתוחים ושטחים חקלאיים בעוטף ובצפון, בשיתוף עם סוכנות החלל הישראלית.
  כילדה, נגה לא ממש אהבה את בית הספר, אבל היום היא מחזיקה ברזומה מרשים באקדמיה, כחוקרת זואולוגיה ופיזיולוגיה סביבתית. בפרק שוחחנו גם על מה זה להיות "משפחה ירוקה" ומה עלינו לעשות עוד היום כדי להבטיח את "כושר הנשיאה" והשרידות של כדור הארץ עבור צאצאינו. פרק מרתק וחשוב מאין כמותו!
  מגישה: יעל בראל, מנהלת קהילות הידע של מערך הדיגיטל הלאומי. 

  • 45 min
  ירונה שלום - להתמודד עם מציאות משתנה

  ירונה שלום - להתמודד עם מציאות משתנה

  בפרק היום אירחתי את ירונה שלום - סמנכ"ל מערך נכויות ושיקום במוסד לביטוח לאומי. עם פרוץ המלחמה, מילא המוסד לביטוח לאומי תפקיד משמעותי וחשוב יותר מתמיד. שוחחנו על האופן בו מתמודדים עם 'מגה-אירוע' ועם השלכותיו, תוך מתן מענה רגיש ואנושי, וגם יעיל ומהיר לתושבי ישראל. עוד דיברנו על החידושים הטכנולוגיים הנדרשים אל מול המציאות המשתנה, ואיך כל זה מתחבר לניהול מבוסס דאטא, ומנהיגות מכוונת א.נשים.
  הפרק הוקלט בסוף ינואר 2024, כאשר ירונה שימשה כממלאת-מקום מנכ"ל הביטוח הלאומי.
  מגישה: יעל בראל, מנהלת קהילות הידע של מערך הדיגיטל הלאומי.

  • 34 min

Top Podcasts In Technology

Acquired
Ben Gilbert and David Rosenthal
All-In with Chamath, Jason, Sacks & Friedberg
All-In Podcast, LLC
Lex Fridman Podcast
Lex Fridman
Search Engine
PJ Vogt, Audacy, Jigsaw
TED Radio Hour
NPR
Hard Fork
The New York Times

You Might Also Like