45 episodes

פודקאסט כלכלי של שני בוגרי משרד האוצר - ליאור תבורי | טל וולפסון

ערך מוסף Lior Tabori, Tal Wolfson

  • Government
  • 4.8, 13 Ratings

פודקאסט כלכלי של שני בוגרי משרד האוצר - ליאור תבורי | טל וולפסון

  מדיניות כלכלית לאור הקורונה - פרק 44

  מדיניות כלכלית לאור הקורונה - פרק 44

  אז מה משרד האוצר צריך לעשות בתקופה הזו לאור משבר הקורונה? בפרק ניסינו להבין במה שונה המיתון הכלכלי הנוכחי ממיתונים אחרים, מה הממשלה צריכה לעשות ואילו אמצעים עומדים לרשותה, וכמובן על החשיבות של שמירה על רמת חוב נמוכה בשגרה בדיוק כדי שהמשק יהיה מוכן לתקופות של האטה כלכלית. מעל הכל, אנחנו חושבים שהממשלה צריכה לעמוד בפני הלחץ הציבורי להוצאה ציבורית בלתי מבוקרת, ולעשות כל מאמץ להפנות את כספי הציבור למי שבאמת צריך אותם.

  • 44 min
  מה זה ליברה? המטבע החדש של פייסבוק - פרק 43

  מה זה ליברה? המטבע החדש של פייסבוק - פרק 43

  בעקבות ההכרזה של פייסבוק על יצירת מטבע חדש בשם "ליברה", ניסינו לברר מה זה אומר בדיוק. למה פייסבוק צריכה ליצור מטבע? האם יהיה לנו כדאי להשתמש בו? ומה ההשלכות המאקרו כלכליות של מעבר למטבע הזה? בקצרה - מדובר לטעמנו לא רק במטבע אלא בפלטפורמה פיננסית שעשויה להחליף חלק ניכר ממערכות הסליקה והתשלומים הקיימות.

  • 50 min
  מה קרה ללירה הטורקית? - פרק 42

  מה קרה ללירה הטורקית? - פרק 42

  בשבועות האחרונים התבשרנו שהערך של הלירה הטורקית קרס בזמן קצר, ולכן ניסינו להבין הפעם אילו גורמים משפיעים על שער החליפין ומה בדיוק קורה בכלכלה הטורקית. לדעתנו מדובר בעוד דוגמה שבה מדיניות כלכלית שגויה, שמתעלמת בעקביות מהמלצות אנשי המקצוע, מובילה למשבר כלכלי חריף.

  • 40 min
  פודקאסט חדש - "ערך מוסף בשבילי" - פרק בונוס

  פודקאסט חדש - "ערך מוסף בשבילי" - פרק בונוס

  בחודשים האחרונים עבדנו על פודקאסט חדש בשם "ערך מוסף בשבילי", שיעזור לכם לנהל את הכסף האישי שלכם בצורה טובה יותר.
  אם ב"ערך מוסף" אנחנו מדברים על מדיניות כלכלית, בפודקאסט החדש הכנו 20 פרקים שיתנו לכם טיפים רלוונטיים לחיים שלכם.
  בין הנושאים שעסקנו בהם - התנהלות מול הבנק, חיסכון, שוק ההון (2 פרקים), משכנתה (3 פרקים), פנסיה (2 פרקים), ביטוח (2 פרקים), מס הכנסה ועוד.
  אנחנו מצרפים כאן פרק לדוגמה שעוסק בשאלה האם לקנות או לשכור דירה. שאר הפרקים של הפודקאסט החדש זמינים בערוץ RSS של הטלוויזיה החינוכית (קישורים כאן למטה).
  בערוץ הזה נמשיך לעדכן פרקים חדשים של "ערך מוסף".
  RSS: https://www.omnycontent.com/d/playlist/23f697a0-7e6a-4e96-a223-a82c00962b12/90500138-9f9b-4703-9016-a92f009305bd/2798d8d4-3347-40f6-b519-a92f009305bd/podcast.rss
  מינוי באייטונס: https://podcasts.apple.com/us/podcast/%D7%A2%D7%A8%D7%9A-%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%A3-%D7%91%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%99/id1448618436

  • 18 min
  מה משפיע על העמדות הכלכליות של הציבור? - פרק 41

  מה משפיע על העמדות הכלכליות של הציבור? - פרק 41

  התמיכה הציבורית היא קריטית בקידום מדיניות כלכלית, ולכן מעניין אותנו להבין מה מסביר אותה. האם עמדת הציבור בנושאי כלכלה נקבעת רק על פי אידאולוגיה או שאולי יש גורמים אחרים שמסבירים אותה? בפרק אירחנו את פרופ' דוד לייזר מהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון, שהוציא לאחרונה ספר שמנסה לענות בדיוק על השאלה הזו - מה משפיע על ההבנה הכלכלית של הציבור? ניסינו גם להבין איך אנשי המקצוע צריכים לפעול אחרת כדי להנגיש את עבודתם לציבור הרחב.

  • 46 min
  מה צריך לעשות עם עודפי המסים? - פרק 40

  מה צריך לעשות עם עודפי המסים? - פרק 40

  בעקבות הגבייה העודפת בתקבולי המסים, התפתח דיון ציבורי בשאלה מה צריך לעשות עם העודפים. בפרק הסברנו איך נבנה תקציב המדינה, מה החשיבות של התחזית, ובדקנו האם השגיאה הנוכחית חריגה ביחס לעבר. אנחנו סבורים שהדיון על עודפי התחזית מיותר משום שמדובר בנושא טכני במהותו, והיה עדיף אם הדיון האידאולוגי היה מתנהל בנוגע לגודל ההוצאה הממשלתית ולא בשגיאות מהתחזית שהן דבר טבעי.

  • 34 min

Customer Reviews

4.8 out of 5
13 Ratings

13 Ratings

Omrigl ,

עמרי

ליאור וטל חברה איכותיים ואינטליגנטיים, עם כימיה מצוינת ותשוקה אמיתית לנושא התכנית.
הם מייצגים נאמנה את אנשי הממשל בארץ, מחוברים לתיאוריה המעודכנת, לא נופלים בפופוליזם וכנים.
אבל (וזה אבל גדול) ליאור וטל חסרים חוש ביקורת עצמית או כלפי העמיתים שלהם, לא מסוגלים לבקר את המערכת (מבקרים בקלות את הדרג הנבחר ומתחנפים לדרג המקצועי) ודי רדודים כאשר זה מגיע להציג את העמדה שמנגד.
חבל שלא מתבלים את הפודקאסט מסיפורים מתקופת עבודתם באוצר, אני בטוח שאם לחבר׳ה מcrooked media והבית הלבן מותר לעשות את זה - גם לחבר׳ה מירושלים מותר

Top Podcasts In Government

Listeners Also Subscribed To