562 episodes

Rád počúvaš prednášky? Chceš rásť vo viere? Hľadáš odpovede na dôležité životné otázky? Toto je miesto pre teba.

Audio | CHCEMVIAC — Viac ako dáva tento svet‪…‬ Slovenské evanjelizačné stredisko (evs.sk)

  • Christianity

Rád počúvaš prednášky? Chceš rásť vo viere? Hľadáš odpovede na dôležité životné otázky? Toto je miesto pre teba.

  Môžem všetko a nič nemusím?

  Môžem všetko a nič nemusím?

  Je vo vzťahu voči Bohu niečo povinné, alebo je to všetko dobrovoľné a slobodné? Sme tak zrelí a uvedomelí vo svojej viere, že vždy robíme tie správne rozhodnutia? Neprehnali sme to so slobodou vo vzťahu k Bohu?

  • 14 min
  Slovo, ktoré otvára oči

  Slovo, ktoré otvára oči

  Existuje slovo, ktoré otvára oči človeka tak, že uvidí veci, ktoré pred tým nevidel. Nájde odvahu, ktorú predtým nemal. Získa perspektívu, ktorá mu dovtedy chýbala. Vypočujme si príbeh, ktorý nám o tom povie viac, lebo to slovo je aj pre nás.

  • 22 min
  Nemusíš žiť ďalej v zajatí…

  Nemusíš žiť ďalej v zajatí…

  Hoci sme hrdí na to, že sme cirkvou Slova, veľmi často sa riadime poverami, ktoré sú v úplnom rozpore z Písmom. Iba pravda Božieho Slova prináša slobodu… Text: Iz 5:13 (Oz 4:6)

  • 24 min
  O pôste

  O pôste

  Pôst akoby patril medzi zabudnuté praktiky súčasného kresťanstva. Často sa spája s nelákavou predstavou, čo človek musí, čo by mal a čo nesmie. Na druhej strane, akoby pôst objavovali nanovo sekulárni ľudia. Ale v čom je potom rozdiel medzi kresťanským pôstom a napr. nejakou diétou? A od čoho sa odvíja tradícia pôstu v cirkvi? Môžeme vnímať pôst aj ako radosť? Prečo a ako ho praktizovať? A ako začať? O pôstnom období, ktoré predchádza Veľkej Noci, ako aj o samotnom pôste sa rozpráva Ondrej Kolárovský s Ľubomírom Ďuračkom a Zdenkom Brtáňom. Hovoria o svojich skúsenostiach, prínose i výzvach v súvislosti s pôstom. Ľubo pôsobí ako farár v Novom Meste nad Váhom a Zdenko je angažovaný laik žijúci neďaleko Košíc. Prinášajú pohľady rôznych rodín a životov, ktoré môžu byť pre nás pozvaním k objavovaniu skutočne dobrého pôstu.

  • 35 min
  Jít od Boha

  Jít od Boha

  Víte, že Pán Bůh bojuje i za ty, kdo od Něj utíkají? Chcete o tom vědět více? Podívejte se se mnou na utíkajícího Jonáše.

  • 28 min
  #014 — V tieni sociálnych médií

  #014 — V tieni sociálnych médií

  Sociálne médiá nám v dnešnej dobe poskytujú obrovské výhody. Máme zabezpečenú komunikáciu s priateľmi aj z opačného konca sveta a akúkoľvek informáciu vieme získať na pár klikov.
  No, bohužiaľ, má to aj svoje tienisté stránky. Pod plášťom sociálnych sietí sa skrýva vynaliezavosť tímu odborníkov, ktorých úlohou je nastaviť ponúkaný obsah tak, aby sme na nich strávili čo najviac času. Nezáleží na tom, či je tento obsah pravdivý alebo hoax. Zobrazujú to, čo zistia, že s obľubou sledujeme, len aby nás udržali čo najdlhšie online a ponúkali nám reklamy. V tejto pasci plytváme časom, namiesto toho, aby sme ho zmysluplne investovali do vecí, na ktorých skutočne záleží.
  Ďalším z tieňov je, že mnoho ľudí, najmä v období dospievania, si mylne buduje svoju identitu prostredníctvom počtu „lajkov” , sledovateľov alebo podľa komentárov pod príspevkami. Túžime po uznaní, ktoré môže postupom času prerásť do závislosti a depresie.
  Existuje nejaké riešenie? Dá sa tráviť online čas aj rozumne? Kde sú hranice? Ako viesť seba a svojich blízkych v týchto neprebádaných vodách a nezamotať sa v nejakej sieti? Aj to v podcastovom rozhovore riešia Martin, Ondrej a Slavo.

  • 40 min

Top Podcasts In Christianity

Listeners Also Subscribed To