12 episodes

Rozhovory so zaujímavými a inšpiratívnymi osobnosťami na témy súvisiace s pracovným prostredím.

#bednatalks BE-DNA

  • Business

Rozhovory so zaujímavými a inšpiratívnymi osobnosťami na témy súvisiace s pracovným prostredím.

  Petr Dvořák: Firemná kultúra v medzinárodnej korporácii

  Petr Dvořák: Firemná kultúra v medzinárodnej korporácii

  Keď sa buduje start-up, je prirodzené, že identita a kultúra spoločnosti je zrkadlom ľudí, ktorí ho založili a rozvíjali. Je identická a svojská. No ako je tomu v prípade medzinárodnej korporácie pôsobiacej po celom svete? Ako veľmi je možné firemnú kultúru ovplyvniť lokálnymi zvykmi a spôsobom práce a nakoľko je preddefinovaná z materskej centrály v zahraničí?

  Petr Dvořák je generálnym riaditeľom spoločnosti Vodafone Czech Republic. Skupina Vodafone Group Plc. je pritom najväčší globálny operátor pôsobiaci v 26 krajinách sveta. Momentálne naviac stojí spoločnosť Vodafone pred rozhodnutím Európskej Komisie, či je bude alebo nebude povolené zlúčenie so spoločnosťou UPC. S Petrom sme sa teda v rozhovore pobavili aj o jeho stratégii k zlúčeniu dvoch spoločností - a to predovšetkým z pohľadu ľudského a firemno-kultúrneho. Príjemné počúvanie:)

  • 31 min
  Pavlína Louženská & Lukáš Pitter: Inovácie vo firemnom prostredí

  Pavlína Louženská & Lukáš Pitter: Inovácie vo firemnom prostredí

  Inovovať dokáže každá firma, ktorá je otvorená zmenám a chce posúvať svoj business dopredu. Myslíte si, že všetky inovácie sa vo firmách realizujú len vďaka peniazom? Prečo ak sa firma rozhodne pristúpiť na inovatívne riešenie, väčšinou to skončí založené v zásuvke? Odpovede na otázky o inováciách a problémov s nimi súvisiacich hľadal tím ľudí z 2FRESH v štúdii SPINN pod vedením Pavlíny Louženskej a Lukáša Pittera. 

  My sme túto štúdiu sledovali od začiatku a v mnohom nám doslova čítala z duše. Preto sme Pavlínu a Lukáša zavolali sa o nej porozprávať do podcastu. Čo bolo pre nich najväčším prekvapením pri štúdii inovácií vo firmách; sú úspešné inovácie výsledkom náhody alebo dobre premyslených krokov; ako štúdia ovplyvnila vnímanie firiem u Pavlíny a Lukáša? 

  Pustite si náš podcast a dozviete sa toho o mnoho viac. Príjemné počúvanie!

  • 44 min
  Daniel Hastík: Investovanie do start-upov

  Daniel Hastík: Investovanie do start-upov

  Založiť si vlastný business vyžaduje v určitých prípadoch väčšiu obeť než len ušlé potenciálné príjmy z trvalého zamestnania. Niekedy je potrebné siahnúť aj po nie vlastnom rizikovom kapitále. A vtedy prichádzajú na rad investori. My sme vyspovedali Dana Hastíka, partnera investičného fondu Nextechventures, ktorý pomáha strat-upom k rozbehnutiu podnikania. Sám ale v minulosti stál na druhej strane baridkády ako zakladateľ a investorov vyhľadával. Aké sú dneska podmienky pre start-upy natrafiť na dobrého investora? Ako sa v porovnaní s minulosťou zmenil trend v investovaní? Vyberá si investor svoj start-up alebo start-up svojho investora? Slúchatká do uší a počuvajte!

  • 23 min
  Andrea Bačíková: Podnikanie pri zamestnaní

  Andrea Bačíková: Podnikanie pri zamestnaní

  Podnikať a byť zamestnaným sú dva rôzne svety. V každom z nich sa dajú nájsť výhody i nevýhody. Andrea Bačíková, zakladateľka úspešnej cestovateľskej platformy Tripinder, žije v obidvoch súčasne. Počas full-time zamestnania rozbehla vlastný business, o ktorý sa musí plnohodnotne starať. Akým najväčším výzvam čelila pri zakladaní firmy? Je možné podávať plnohodnotný výkon v zamestnaní, keď podáva tak vysoký výkon aj pri podnikaní? Aké pracovné návyky či poučenia si vedela vziať v jednom svete a aplikovať do toho druhého? Pustite si podcast a dozviete sa:) Príjemné počúvanie...

  • 18 min
  Tomáš Drážný: Headhunting

  Tomáš Drážný: Headhunting

  Headhunting je pre mnoho spoločností dobrým sluhom, no zlým pánom. Na headhuntrov spoločnosti častokrát nemilo uvoľňujú veľkú časť svojho budgetu, no na druhej strane sú práve oni jediným riešením z kritickej personálnej situácie, ktorej spoločnosti v danej chvíli čelia.

  Prečo spoločnosti neinvestujú skôr do vzdelania interných ľudí, aby z nich vychovali šikovných headhuntrov? Má možnosť huntovaný top manažér vrátiť firme tú státisicovú investíciu, ktorú firma častokrát vynaloží za jeho nájdenie? Môže sa z huntovaného človeka stať loajálny zamestnanec, ktorý nepočuje len na vyšší plat a kariérny rast a pri ďalšej ponuke od headhuntra svojho zamestnávateľa neopustí?

  O tom ale aj o veľa veľa ďalšom zaujímavom sme sa porozprávali s Tomášom Drážným, niekdajším headhuntrom a súčasným riaditeľom a zakladateľom portálu executivejob.cz.

  • 35 min
  Martina Bourloton: Ženy v TOP managemente

  Martina Bourloton: Ženy v TOP managemente

  Martina Bourloton (ešte pred nedávnom Klubicová) je generálnou riaditeľkou českej pobočky medzinárodnej personálnej agentúry Synergie. Posledných 10 rokov pôsobila v top managemente spoločnosti v Česku a na Slovensku a teraz sa presúva do Paríža. Aká bola jej cesta na vrchol a aké vlastnosti jej pri tom dopomohli? Čo si myslí o genderových rozdieloch na pracovisku a čo by odporučila dievčatám či ženám túžiacich po pozícii v top managemente? Stlačte Play a doviete sa:)

  • 27 min

Top Podcasts In Business

Listeners Also Subscribed To