14 episodes

Bookcast Byznys vývar, pětiminutovka, která přináší to nejlepší z knih a vědeckých studií, které posunou vás i váš byznys.

Bookcast Byznys vývar Expertní board 21

  • Education

Bookcast Byznys vývar, pětiminutovka, která přináší to nejlepší z knih a vědeckých studií, které posunou vás i váš byznys.

  Knižní recenze: Psychologie peněz

  Knižní recenze: Psychologie peněz

  V dalším díle naší nepravidelné podcastové série o knihách nazvané Byznys vývar přinášíme povídání o knize Psychologie peněz od Morgana Housela.

  Daniela s Lucií si povídají o tom, jak vlastně podle autora souvisí naše pocity a emoce s naším chováním, co se peněz týče. Spoiler alert – víc, než bychom chtěli.

  Kniha s podtitulem „Nadčasové lekce o bohatství, hamižnosti a štěstí” splňuje přesně to, co slibuje. Dává totiž zajímavý pohled na to, jak o penězích přemýšlet. Rozebírá:

  🔖 Jak nás ovlivňuje strach.

  🔖 Proč je pro nás tak těžké dlouhodobě investovat.

  🔖 Proč je někdy „nedělat nic” tou nejlepší strategií.

  🔖 Kdy si říct dost.

  🔖 Co je vlastně z pohledu psychologie to největší bohatství.

  Nechte si doporučit další skvělé čtení.

  • 6 min
  📚 Knižní recenze: Nikdo není sám

  📚 Knižní recenze: Nikdo není sám

  📖 Oddychovka na doporučení psycholožky

  V novém dílu bookcastu Byznys vývar se tentokrát trochu vzdálíme od obvyklé byznysové literatury a vplujeme do vod beletrie. Daniela tentokrát doporučí knihu Nikdo není sám od české autorky Petry Soukupové.

  Název knihy sice odkazuje k ději, ale ukazuje i jiné poselství. Po jejím přečtení si totiž uvědomíte, že ať už máte v rodině jakékoliv trable, nejste v tom sami. Čeká vás ironie, nadsázka i humor, ale taky vhled do ženské mysli i poznání, že někteří lidé s námi zůstávají, i když už tu nejsou.

  • 3 min
  📚 Knižní recenze: Jak udělat z dobré firmy skvělou

  📚 Knižní recenze: Jak udělat z dobré firmy skvělou

  V nejnovějším dílu našeho bookcastu se Daniela s Lucií baví o knize, která sice vyšla už v roce 2001, ale myšlenky z ní i v dnešní době využijete na maximum.

  Kniha je vlastně dost podobně jako mastermind založena na sdíleném know-how. Autor totiž roky sledoval několik stovek firem, z nichž 28 dosáhlo svatého grálu jménem trvalý růst a úspěch. V knize je prakticky vysvětleno, co těchto 28 firem dělalo jinak, než stovky ostatních. Proč jsou tak úspěšné. A jak vy budete taky.

  Čeká vás 6 jasných kroků, jak firmu budovat, jak k byznysu přistupovat a proč. Vše do detailu podloženo výzkumem.

  V bookcastu Daniela rozebere 2 konkrétní příklady z knihy – v čem se dá firma přirovnat k autobusu, a také tzv. ježčí koncepci. Věnujte svých 7 minut podnětnému tipu na čtení a pusťte si nejnovější Byznys vývar. 

  • 6 min
  📚 Knižní recenze: Rozhovory k večeři

  📚 Knižní recenze: Rozhovory k večeři

  Zkušená psychoterapeutka, mentorka a byznys koučka Daniela Kolomazníková vytvořila knihu Rozhovory k večeři pro všechny, kteří chtějí rozvíjet a prohlubovat vztahy se svými blízkými. Obsahuje 53 otázek, které jsou inspirativním návodem, jak se i v běžném denním shonu zastavit a dozvědět se o druhých a sobě samých něco nového. Vysvětluje, proč je důležité pokládat otázky, které jdou nad rámec mělké provozní komunikace. Provádí čtenáře procesem vytváření přínosného rituálu, kterým se pravidelné dialogy mezi partnery nebo rodiči a dětmi mohou stát.

  Kniha je určena pro všechny, kteří na sobě chtějí pracovat a hledají průvodce, který ukáže, jak dostupným a jednoduchým způsobem zlepšit mezilidské vztahy a kvalitu komunikace.

  Za nás: ⭐⭐⭐⭐⭐

  • 7 min
  📚 Knižní recenze: Skvělý obchodník

  📚 Knižní recenze: Skvělý obchodník

  Heslem amerického autora Keitha Rosena je: šampioni se nerodí tréninkem, ale pod vedením lídrů. Jestli chcete vaše klíčové obchodníky dovést k lepším výsledkům a vykřesat z nich maximum, Rosenova knížka Skvělý obchodník bude právě pro vás. Není to další rozředěná teoretická bichle, tenhle titul je návodným manuálem, jak z pozice vedoucího manažera koučovat pracovníky, kteří vám přinášejí byznys. Testy a koučovací rozhovory jsou podloženy studiemi a příklady z praxe. Knihu můžete přečíst od začátku do konce nebo použít jen kapitoly, které potřebujete, funguje oběma způsoby. Doporučujeme všem lídrům, kteří mají chuť pracovat na rozvoji svých lidí a kterým jde o dlouhodobý a udržitelný úspěch.

  Za nás: ⭐⭐⭐⭐⭐

  • 4 min
  📚 Knižní recenze: Konec stárnutí. Proč stárneme a už nemusíme.

  📚 Knižní recenze: Konec stárnutí. Proč stárneme a už nemusíme.

  Stárnutí je nemoc, kterou lze léčit. Alespoň to tvrdí australský biolog a profesor genetiky David Sinclair, který působí na prestižní americké Harvard University. V dalším dílu bookcastu Byznys vývar jsme se podívaly na jeho knihu Konec stárnutí. Autor svá doporučení, jak dosáhnout dlouhověkosti, předcházet civilizačním chorobám a zlepšit zdraví, opírá o řadu vědeckých studií a postupů a přehledně čtenářům vysvětluje benefity malých změn, které pro sebe můžeme udělat. Jak říká, jsou jednoduchá, dostupná každému, nezávisle na tom, kde žijete nebo kolik máte peněz.

  Chcete se dozvědět, jak zhubnout? Jak se zbavit stresu? Jak lépe spát?

  Sáhněte právě po tomhle komplexním titulu – je pro všechny, kdo nechtějí číst tucet dalších populárních knih o spánku nebo cirkadiánním kódu. Dává jasná doporučení, která můžeme hned zítra zrealizovat a zavést do běžného života.

  Ideální doplněk k byznys knihovničce, protože zdraví a kondice jsou klíčovým předpokladem zdravého podnikání.


  Za nás: ⭐⭐⭐⭐⭐

  • 5 min

Top Podcasts In Education

Mel Robbins
Dr. Jordan B. Peterson
CAKE MEDIA
Mark Manson
Black Girl Flow Podcast
The Atlantic