97 episodes

Sarunas par prasmēm, kas uzlabo dzīves kvalitāti.

CILVĒKJAUDA Laura Dennler - cilvēka jaudas trenere

  • Education
  • 5.0 • 2 Ratings

Sarunas par prasmēm, kas uzlabo dzīves kvalitāti.

  #97 Par motivāciju un prasmi uzturēt izdevīgas attiecības ar savu ķermeni - SANDIS INZELBERGS

  #97 Par motivāciju un prasmi uzturēt izdevīgas attiecības ar savu ķermeni - SANDIS INZELBERGS

  Es izjautāju Sandi, lai iegūtu motivāciju un praktiskus ieteikumus foršākām attiecībām ar savu ķermeni. Tas palīdz ne tikai zināt, ka vajag vingrot, bet arī ļauj uz to regulārāk saņemties un tad redzēt rezultātus – vairāk enerģijas, spēju labāk fokusēties, veselīgāku pašapziņu, samazinātu traumu risku, lielāku spēku un izturību.
  Sandis Inzelbergs ir ieguvis čempiona titulus sporta jogā Latvijā, Krievijā un Eiropā. Viņš ir kustībā no rīta līdz vakaram 7 dienas nedēļā bez brīvdienām. No pieredzes varu teikt, ka tad, kad es vai kāds cits no viņa audzēkņiem treniņu laikā čīkst vai dusmojas, jo kaut kas nesanāk, Sandis ar savu neiznīcināmo optimisku katram atrod tādu pieeju, ka cilvēka dzīve savā ķermenī kļūst foršāka.
  Sarunā Sandis pastāstīja, kā panākt, ka ķermenis ir enerģisks, lokans, izturīgs un stiprs un ka lieliski strādā arī cilvēka prāts – fokusējoties, esot radošiem un pozitīviem. Šī ir saruna, kuru es pati klausīšos vairākkārt. Īpaši tad, kad sāks uzmākties slinkums vingrot.

  Vairāk informācijas sarunas lapā šeit.

  PALĪDZI MUMS IZVEIDOT 100. EPIZODI CILVĒKJAUDĀ!
  Padalies ar savu stāstu par to, kā praktiski izmantoji kaut ko no Cilvēkjaudā uzzinātā, lai tavs stāsts iepriecina mūsu komandu un iedvesmo vēl kādu!

  SARUNAS PIETURPUNKTI:
  4:19 Būtiskākais par to, kā būt valdniekam savā ķermenī un prātā10:46 Kā savā starpā ir saistītas asinsrite un enerģija13:29 Cilvēka stājas un enerģijas līmeņa sakarība25:03 Kas ir ķermeņa mobilitāte un cik svarīgi ir būt lokanam35:53 Kāpēc ir grūti noturēt fokusu, un kādi ir risinājumi43:42 Kāda ir saikne starp radošumu, enerģiju un cilvēka ķermeni54:03 Kā pareizi paprasīt enerģiju savam ķermenim1:09:50 Ko mēs iegūstam dzīves kvalitātes un kognitīvo spēju ziņā, ja mums ir laba mobilitāte un līdzsvars1:21:39 Kāpēc līdztekus lokanībai un balansam ir vajadzīgs arī ķermeņa spēks1:33:30 Vai cilvēkam ir izdevīgāk fokusēties uz savām stiprajām vai vājajām pusēm1:39:54 Ķermenis un tā viltības, cik izdevīgi ir sevi labi pazīt1:47:08 Kā nepacietība un neprasme ieraudzīt savu progresu neļauj mums sasniegt mērķus1:51:28 Kas notiek cilvēka ķermenī pēc traumu gūšanas1:55:12 Ar kādiem vēl sporta veidiem bez jogas Sandis rekomendē nodarboties, kas iekļauj visas 4 komponentes 1:58:29 Kā uzturēt motivāciju, ja progress īsti nav saredzams2:01:47 Cik liela sakarība ir starp to, kāda cilvēkam ir pašapziņa un to, kāds ir viņa ķermenis

  • 2 hr 12 min
  #96 Būtiskais par veselīgu pašapziņu, un kā to sevī veidot pēc bērnības grūtībām - KASPARS SIMANOVIČS

  #96 Būtiskais par veselīgu pašapziņu, un kā to sevī veidot pēc bērnības grūtībām - KASPARS SIMANOVIČS

  Saruna par cilvēkiem, kuri bērnībā atradās (vai joprojām atrodas) jebkāda veida disfunkcionālā vidē, lai vai cik ilgi vai pat ja tikai nedaudz. Saruna par to, kas par sevi jāsaprot, lai izdotos dzīvot pilnvērtīgi un pašiem savu dzīvi, kurā mūs nebremzē pagātnes pretīgās atraugas, kas ik pa laikam sapin kājas arī tagadnē. Svarīgi, lai saprotam, kā varam pasargāt un atbalstīt arī savus bērnus, ja gadījumā viņiem ir risks augt pat tikai daļēji disfunkcionālā vidē.

  Sākotnēji šī saruna bija plānota par pieaugušiem alkoholiķu bērniem (PAB) vai citu atkarībnieku bērniem, tai skaitā - darbaholiķu bērniem, bet jau sarunas laikā, līdz ar Kaspara Simanoviča definīciju par cilvēkiem no disfunkcionālām ģimenēm vai vides, kļuva skaidrs, ka saruna attiecas uz lielāko vairumu no mums.
  Manuprāt, Kaspara stāstītais iebliež pa galvu gan saudzīgi, gan vienlaicīgi tā, ka vairs nevar turēt acis aizžmiegtas un izlikties, ka "nemaz jau tik traki nebija" un "ar laiku jau viss pāries". Šī saruna ir būtiska daļa ceļam atpakaļ pie sevis, pie sava prieka, pie veselīgas pašapziņas pat tajos brīžos, kad iet pavisam draņķīgi. Tā ir saruna par iespēju un vajadzību atgūt brīvību.
  Šī ir 3. saruna ar teologu Kasparu Simanoviču, kurš ir neoētiskās veselības kopienas "Elizeja" līdzdibinātājs. Mūsu pirmā saruna bija par cilvēkiem ar atkarībām, bet otrā - par cilvēkiem, kuriem ir apgrūtinošas attiecības ar atkarīgiem cilvēkiem jeb līdzatkarību.
  Kaspars Simanovičs ir autors nesen izdotai grāmatai "Dienas līdzsvars. Mūžsena gudrība šodienas skatījumā".

  Vairāk informācijas sarunas lapā šeit.
  SARUNAS PIETURPUNKTI:
  2:49 Ko iekļauj jēdziens PAB (Pieaugušie Alkoholiķu Bērni) un vai tas attiecas tikai uz alkoholiķu bērniem15:49 Kāds izskatās normāls, veselīgs, autentisks cilvēks – galvenie kritēriji pēc Bila Plotkina20:38 Cik svarīgi ir justies labi pašam savā kompānijā22:23 Patiesas un sirsnīgas draudzības vērtība28:24 PABinieki un meli39:01 Kas patiesībā ir konflikts, un kā konfliktē veselīgs cilvēks44:35 Kas cilvēkā ieliek vērtības un pašvērtības izjūtu48:38 Kāpēc dažiem cilvēkiem ir grūti atvainoties un paust savas jūtas un sajūtas55:05 Kā mēs varam atpazīt, vai mums ir kādi traucējumi; PABinieku 12 pazīmes56:26 Divi iemesli, kāpēc PABiniekiem ir grūti izpildīt uzdevumu līdz galam1:03:22 PABinieku sačakarētās attiecības ar prieku1:10:07 Kā bērnības nedrošā vide ietekmē cilvēku tam pieaugot1:19:02 Kā perfekcionists var būt bezatbildīgs cilvēks1:28:25 Caurā sieta sindroms1:31:38 Uz kā ir balstīta Kaspara Simanoviča grāmata “Dienas līdzsvars”1:44:25 Kad ir un kad nav cilvēkā integritātes1:46:38 Ko darīt cilvēkam, kas atpazinis sevī kādu no PABinieku īpašībām

  • 2 hr 4 min
  #95 Piedzīvojumi un inovatīvi projekti, kas liek augt, pārvarēt bailes un dod enerģiju - INGUS AUGSTKALNS

  #95 Piedzīvojumi un inovatīvi projekti, kas liek augt, pārvarēt bailes un dod enerģiju - INGUS AUGSTKALNS

  Ingus Augstkalns ir ne tikai veiksmīgs uzņēmējs, bet arī visīstākais piedzīvojumu meklētājs. Viņa aizraušanās ir BASE jumping, kas ir lēkšana no fiksētas virsmas - ēkām, antenām, tiltiem, klintīm un kalniem, izmantojot izpletni, lai piezemētos. Ingus ir arī wingsuit flyer jeb lēcieniem izmanto ne tikai izpletni, bet arī īpašu kostīmu, kas tā konstrukcijas dēļ līdzinās lidvāverei, jo palielina lēcēja virsmu, kas kritiena laikā pretestības dēļ viņu ilgāk tur gaisā un dod iespēju dažādiem manevriem. Tas ir, ja ne pats bīstamākais, tad viens no bīstamākajiem sporta veidiem pasaulē. Viņš ir pirmais latvietis, kurš ar wingsuit izlidoja caur Walenstadt aizu Šveicē. Ingus ir pirmais cilvēks pasaulē, kurš ar izpletni 2017.gadā lēca no Aerones radītā drona. Ingusa paša vārdiem - BASE jumping ir sports, kurā tu uzvari, ja no tā izstājies dzīvs.
  Ingus uzstājas un stāsta par to, kā pārvarēt bailes. Angliskais termins "Daredevil" viņam lieliski atbilst, bet ir nepietiekošs, jo viņš ir arī ļoti radošs un gudrs cilvēks ar plašām un dziļām interesēm un, kas mani īpaši pārsteidza, apbrīnojamu empātiju.

  Mūsu saruna jūlija garā vakarā bija ne tikai par lēcieniem, baiļu pārvarēšanu, bet arī biznesu, viņa jaunāko projektu - vētras tuneli un dzīvotmākslu.
  Vairāk informācijas sarunas lapā šeit.

  SARUNAS PIETURPUNKTI:
  02:40 Kas ir pats bailīgākais, ko Ingus Augstkalns ir savā dzīvē darījis7:09 Ar ko tas viss sākās14:03 Kādas kvalitātes tika ieliktas bērnībā20:35 Profesionālā izaugsme un izaicinājumi34:23 Kā uzbūvēt cilvēkam neaizmirstamu un garšīgu piedzīvojumu47:01 Kas ir tie iedvesmas avoti, kas palīdzējuši veidoties viņa personībai50:23 Traki piedzīvojumi, un tiem līdzi nākošie atbildības un drošības aspekti1:09:50 Jaunākie inovatīvie produkti, pie kā šobrīd strādā Ingus Augstkalns ar savu komandu1:13:00 Kā izskatās ideju “brainstorming” process un etapi

  • 3 hr 14 min
  #94 Jauda un prieks, ko dod spēja paļauties uz savu iekšējo kompasu - KRISTĪNE VIRSNĪTE un LAURA DENNLER

  #94 Jauda un prieks, ko dod spēja paļauties uz savu iekšējo kompasu - KRISTĪNE VIRSNĪTE un LAURA DENNLER

  Kristīne Virsnīte (TV personība, uzņēmēja un influencere) un es, Laura Dennler no Cilvēkjaudas, nolēmām pastāstīt katra savu pieredzi par bedrēm, šķēršļiem un risinājumiem ceļā uz spēju sajust un paļauties uz savu iekšējo navigācijas sistēmu jeb savu G.P.S. - gandarījuma un prieka sajūtu, kas dziļumā saka priekšā, ko darīt gan apjukuma pilnā ikdienā, gan tad, kad šķiet, ka tas, par ko sapņo un ko gribi, ir nesasniedzami.
  Tā ir saruna ne tikai par cenu sevis apšaubīšanai, par izdegšanu, darot savu sapņu darbu, bet arī par ceļu uz lielāku drosmi rīkoties un risinājumiem, mācoties ticēt sev un savai spējai sasniegt to, kas sākumā šķita nereāli.
  Mēs runājām arī par Kristīnes veidoto video sēriju projektu par jaunāko piedzīvojumu Āfrikā, kurp viņa ar vīru devās, lai izglābtu savus tupmākos trakos piedzīvojumus. Ja gribi laicīgi uzzināt, kad šie video būs pieejami skatīšanai, tad pieseko Kristīnei viņas Instagram kontā vai Facebook.
  Savukārt, es sarunā pieminēju jaunāko Cilvēkjaudas komandas projektu, jo mēs drīz vērsim durvis uz pieteikšanos treniņam, kur dalībniekiem palīdzēšu:
  atjaunot saikni ar katram savu iekšējo GPS;attīstīt spēju uzturēt sevī motivāciju un enerģiju ilgtermiņā;iegūt no savas cilvēkjaudas vairāk.Mēs nevarēsim šajā programmā uzņemt visus gribētājus, tāpēc ikvienam piedāvāsim iespēju noskatīties bezmaksas lekciju par to "KĀ SAPRAST UN ATBALSTĪT SEVI TAGAD, LAI IZDODAS DARĪT TO, KO NEDARI, PAT JA ZINI, KA TEV TO VAJAG". Tikko šī lekcija būs gatava, tā nosūtīsim to visiem, kuri ir pieteikušies Ugunsskolas jaunumu saņemšanai, kā norādīts šajā lapā.
  Sekot savam iekšējam kompasam nav viegli, bet vēl grūtāk ir tam nesekot. Mēs ceram, ka kaut kas no Kristīnes un manas pieredzes dos idejas vai vismaz iedvesmos cilvēku, kuram savs tālākais ceļš nav redzams tik skaidri, kā šobrīd gribētos.


  Vairāk informācijas sarunas lapā šeit.
  SARUNAS PIETURPUNKTI:


  3:50 Atklāti par cenu, ko maksā pat daroša cilvēka neticība sev 36 gadu garumā, Kristīnes pieredze6:27 Kā veidojās Lauras ticība sev pārvarot izaicinājumus16:10 Kurš bija tas brīdis, kad Kristīne apjauta savu spēku un izvēlējās vairāk ticēt savai varēšanai20:50 Kā sākt uzticēties savai iekšējai navigācijas sistēmai, kas vienmēr zina atbildi un izeju28:43 Kāpēc cilvēkiem nav viegli sajust un paļauties uz savu personīgā GPS (Gandarījuma un Prieka Sajūtas) kompasu46:55 Atdzimt no jauna, lai eksperimentētu un uzdrošinātos, nevis dzīvotu nebeidzamā pāratbildībā un pienākumos53:31 Kristīnes Virsnītes trakais projekts ar kempera izglābšanu no Āfrikas pandēmijas laikā1:09:07 Kādam nolūkam Laura izveidoja un turpina Cilvēkjaudas podkāstu un darbu1:16:07 Uzmanīgi ar sevis izdedzināšanu, darot savu sirdsdarbu1:25:35 Kāpēc jaunajai GPS (Gandarījuma un Prieka Sajūtas) programmai ir tādas sastāvdaļas1:37:13 Kādus signālus Kristīne palaida garām, kā rezultātā piedzīvoja izdegšanu1:54:34 Kā atrast dažādus risinājumus savu resursu uzpildīšanai pat tad, kad liekas, ka nekas vairs nepalīdz un neinteresē2:13:24 Kristīnes ieteikums cilvēkiem, kuri šobrīd jūtas iestrēguši2:16:05 Lauras Dennler ieteikums par cilvēka pamata izvēļu un vērtību drosmīgu sakārtošanu2:20:32 Kur un kādā veidā varēs redzēt Kristīnes Virsnītes jauno raidījumu

  • 2 hr 29 min
  #93 Par meistarību, nodrošinot augstāko kvalitāti, un spēku, ko dod drosme būt citādam - MĀRTIŅŠ RĪTIŅŠ

  #93 Par meistarību, nodrošinot augstāko kvalitāti, un spēku, ko dod drosme būt citādam - MĀRTIŅŠ RĪTIŅŠ

  Šajā sarunā izjautāju Latvijas pavārmākslas lielmeistaru Mārtiņu Rītiņu par meistarību, kas attiecas gan uz restorānu, gan komandu, gan pieredzi apkalpojot daudzu valstu ietekmīgākās amatpersonas. Jautāju viņam arī par drosmi būt citādam, jo Mārtiņš ir unikāla un spilgta personība ar reti aizraujošu dzīvesstāstu, kuru tagad ir iespējams izlasīt nesen izdotajā Lindas Apses grāmatā par viņu: “De Profundis – Mārtiņš Rītiņš”.
  Mārtiņš ir restorāna “Vincents” šefpavārs, uzņēmējs, kulinārijas TV raidījumu vadītājs un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris. Es vismaz 20 gadu garumā apbrīnoju viņa darbu. Izlasot viņa grāmatu un aprunājoties ar viņu par mani aizkustinošākajām nodaļām viņa grāmatā, es tagad apbrīnoju vēl viņa atklātību un drosmi.
  Ja gribi lasīt grāmatu, kas saviļņo, uzjautrina, liek jēgpilni aizdomāties un uzdzirkstī iedvesmu, tad “De Profundis – Mārtiņš Rītiņš” ir tāda grāmata, tāpēc esmu to ieteikusi visiem, kam stāstīju par savu sarunu ar Mārtiņu.
  Vairāk informācijas sarunas lapā šeit.

  SARUNAS PIETURPUNKTI:
  3:31 Kur un kā radās ideja par grāmatas rakstīšanu8:27 Kā tas ir – būt latvietim, kas audzis svešumā12:24 Cik viegli vai grūti ir savākt labu komandu26:05 Projekts Divpadsmit mācekļi31:47 Mārtiņa pieredze ar alkohola atkarību41:15 Vērtīgākās atziņas, kas iegūtas Anonīmo Alkoholiķu kopienā 14 gadu garumā48:45 Ģeniāli un amizanti triki, apkalpojot augsti stāvošas personas56:26 Ar kādām metodēm Mārtiņš māca savus audzēkņus1:01:59 Aiziet no Vincenta, lai pēc tam atgrieztos1:06:32 Kādus cilvēkus gaida jaunajā restorāna Vincents komandā1:10:35 Kas bija par iemeslu, lai Mārtiņš kļūtu par veģetārieti1:16:12 Cik grūti ir atrast dabīgus un kvalitatīvus produktus1:31:26 Kāds notikums bija par iemeslu, lai Mārtiņš atklātu savu noslēpumu1:48:01 Kā rūpēties par sevi, lai būtu labā formā1:51:34 Kāda ir bijusi sieviešu loma un nozīme Mārtiņa Rītiņa dzīvē2:00:46 Vistrakākā izgāšanās un kā atgūties pēc zaudējumiem2:13:02 Kuras ir Mārtiņa mīļākās nodaļas viņa grāmatā

  • 2 hr 15 min
  #92 Lai dzīšanās pēc laimes ir produktīva, nevis aplauziens - daktere SANDRA VESTERMANE

  #92 Lai dzīšanās pēc laimes ir produktīva, nevis aplauziens - daktere SANDRA VESTERMANE

  Šajā sarunā ar dakteri Sandru Vestermani pievērsāmies laimei un tam, kā to uztver un saprot cilvēka smadzenes. Daktere skaidroja, kas būtu jāņem vērā saistībā ar laimes sajūtu, ja raugāmies no neirozinātnes viedokļa. Ir daudz un dažādu darbību, ar kurām pavisam reāli varam ietekmēt savas iespējas justies vai nejusties laimīgiem.

  Uz dakteres Vestermanes lekciju “Laimes neirobioloģija”, kā arī uz citām vērtīgām lekcijām, var pieteikties, rakstot uz e-pastu eneirologs@inbox.lv.

  Informācija par šo un citām Cilvēkjaudas sarunām ar dakteri ir sarunas lapā šeit.

  SARUNAS PIETURPUNKTI:
  3:51 Vai cilvēkam ir paredzēts būt laimīgam7:51 Kā izskatās dzīšanās pēc laimes16:05 Ko iekļauj laimes loks23.58 Kas ir jāzina par antidepresantu lietošanu depresijas un izdegšanas gadījumos35:03 Regulēt emocijas, risinot problēmas41:57 Kā piemeklēt to, kas katram individuāli der48:30 Atalgojuma saistība ar mērķi un tā sasniegšanu58:49 Laimīga cilvēka kritēriji59:28 Kā laimes sajūtu ietekmē perfekcionisms un salīdzināšanās1:08:43 Cik svarīgi ir saprast, ne tikai to, ko gribu, bet arī to, ko negribu1:12:01 Jaunieši un digitālā vide – kādas tur ir bīstamības saistībā ar laimes sajūtu1:22:48 Vai ir iespējams apzināti izvairīties no negatīvas informācijas uzņemšanas1:40:28  Vai, nomainot dopamīna avotus, var pacelt dopamīna līmeni1:44:32 Laime, iekšējie resursi un robežas2:00:51 Kādu mikroelementu vai vitamīnu trūkums ieteikmē psiholoģisko pašsajūtu2:05:08 Iemīlēšanās un laime2:10:31 Ko daktere Vestermane pati ņem vērā, lai būtu laimīgāka2:20:30 Mācēt atrast un novērtēt savus laimes mirkļus

  • 2 hr 27 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
2 Ratings

2 Ratings

Top Podcasts In Education

Dr. Jordan B. Peterson
Motiversity
TED
Daily Stoic
Rich Roll
Lexi Hidalgo

You Might Also Like

Rūta Dvinska
I'mperfekt
Žurnāls Ir
Latvijas Radio 1
jurisbaltacs
Bāliņš, Liepiņš un Freibergs