
3 episodes

Daj się wciągnąć w rozmowę! Justyna Kloza
-
- Business
Z tej strony Justyna Kloza z Synergii Słów.
Daj się wciągnąć w rozmowę! to podcast o życiu, biznesie i tematach społecznie ważnych, czasem trudnych i niewygodnych. Posłuchasz w nim m.in. o moich doświadczeniach w prowadzeniu własnego biznesu, a także o tym, na jakich wartościach się opiera. Przybliżę Ci punkt widzenia moich gości na podejmowane sprawy – każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.
Na mojej stronie https://synergiaslow.pl/podcast/ znajdziesz opis każdego odcinka oraz jego transkrypcję.
To jak? Dasz się wciągnąć w rozmowę? Serdecznie zapraszam!
-
dswwr #3 - Syndrom DDA – słabość czy siła? Czy można osiągnąć sukces zawodowy?
Syndrom DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików) dotyczy osób, które wychowywały się w rodzinie alkoholowej. Wykorzystują one utrwalone schematy działania po to, by przetrwać w domu, w którym nie jest bezpiecznie. W dorosłym życiu to, co funkcjonowało kiedyś, może zacząć je utrudniać: wpływać negatywnie na zdrowie psychiczne, poczucie szczęścia, jakość zawieranych znajomości i związków, czy pełnienie ról zawodowych. Dodatkowo, towarzysząca osobom z syndromem DDA m.in. niska samoocena, poczucie osamotnienia i lęki, a także nadmierna odpowiedzialność i wrażliwość, może blokować przed rozwojem i realizowaniem własnych planów rodzinnych i zawodowych.
W związku z tym trzeba podkreślić znaczenie terapii, ponieważ profesjonalna pomoc, jaką mogą otrzymać osoby z syndromem DDA, może zmienić ich życie o 180 st.!
Są także jednostki, które mimo traumatycznych wydarzeń, związanych z wychowywaniem się w rodzinie alkoholowej, wykazują pewną odporność na konsekwencje negatywnych doświadczeń. Posiadają bowiem większe zasoby i łatwiej jest im sobie poradzić z przeszłością (koncepcja resilience).
W tym odcinku podcastu przeprowadzam wywiad z osobą, która mimo trudnych doświadczeń z dzieciństwa, świetnie radzi sobie w życiu codziennym i rozwija projekt: „Opowiedz mi swoją historię”. Jego realizacją chce pomagać innym osobom z syndromem DDA – daje im wsparcie i motywację do zmian.
Oto historia Marcina Panusia, którą przeplatam ważnymi pytaniami, stawianymi podczas wywiadu, m.in. o to, czy można znaleźć pozytywne aspekty sytuacji osób z syndromem DDA, które mogłyby im pomóc w budowaniu własnej kariery zawodowej?
Posłuchaj – mam nadzieję, że ten odcinek Cię zainspiruje i uświadomi, że nie jesteś sam_!
*W intro podcastów został wykorzystany poniższy utwór ze stony freesound: „Disco funk loops 001 remix 2 short loop with drums 120 bpm” twórcy josefpres, licencja: CC0 1.0. -
dswwr #2 - Trudne relacje w biznesie
Kontakt z klientami podczas prowadzenia własnej działalności nieco różni się od tego, który nawiązujemy, wykonując pracę na etacie. Sami jesteśmy w 100% odpowiedzialni za tworzoną relację biznesową na wszystkich jej etapach – od szukania klientów, wyceny i negocjacji stawek, po pełną realizację zlecenia itd. Byłoby świetnie, gdybyśmy zawsze mogli wybierać takie współprace, które będą przebiegać idealnie. Niestety, nie zawsze jest to możliwe i niekoniecznie możemy mieć na to wpływ. Czy toksyczny klient istnieje?
W tym podcaście mówię o trudnych relacjach z klientami, które mogą przerodzić się w toksyczne. Zwracam uwagę na kilka rzeczy, które powiedziałabym sobie ponad półtora roku temu, kiedy rozpoczynałam swoją przygodę z Synergią Słów. Opowiadam m.in. o tym, z jakimi klientami współpraca może być naprawdę trudna oraz jakich błędów unikać. Na szczęście trudni klienci stanowią tylko niewielki ułamek procenta wszystkich moich realizacji, bo większość z nich to długotrwałe relacje biznesowe zbudowane na synergii.
Mam nadzieję, że ten podcast będzie dla Ciebie pomocny!
*W intro podcastów został wykorzystany poniższy utwór ze stony freesound: „Disco funk loops 001 remix 2 short loop with drums 120 bpm” twórcy josefpres, licencja: CC0 1.0. -
dswwr #1 - W biznesie też ważne jest tu i teraz
Rozważania o tu i teraz zawsze są aktualne. Przybierają na mocy szczególnie wtedy, gdy jakieś sytuacje wybijają nas z rytmu, a zwykła codzienność staje się zagrożona. Tak było z początkiem pandemii, kiedy czas trochę zwolnił i my również. Celebrowanie tu i teraz jest sztuką, a co ważne, dotyczy również sfery biznesowej. Goniły mnie terminy, zmieniały się priorytety, skupiałam się na nowych projektach, próbując je zmieścić w za krótkiej dobie. Byłam ciągle w niedoczasie… Znasz to? Kiedy ponad półtora roku temu zaczęłam działać z Synergią Słów, bardzo szybko chciałam być tu, gdzie jestem teraz. To było niemożliwe z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że budowanie swojej marki jest procesem długofalowym i zwyczajnie na wszystko potrzeba czasu. Poza tym przeznaczanie go na to, co robimy tu i teraz, to inwestycja, której efekty będziemy widzieć w przyszłości. Czy dziś chcę być jeszcze gdzieś indziej – jeszcze dalej w tej biznesowej rzeczywistości? Docelowo tak, ale już nie zabiera to mojej teraźniejszości. Dziś staram się myśleć świadomie o tym, co jest tu i teraz. Chcę częściej dostrzegać te małe rzeczy, na które codziennie brakowało mi czasu i po prostu je przeżywać, by nie wykonywać ich automatycznie.
W tym podcaście chciałam przekazać Ci to, co jest dla mnie ważne – radość z małych i prostych rzeczy oraz czas poświęcony drugiemu człowiekowi. Zatrzymaj się czasem na chwilę, a w biznesie działaj z myślą o tu i teraz, czyli najlepiej, jak potrafisz, dbając o jakość i zadowolenie swoich klientów. To, jak wykorzystasz lub nie potencjał tkwiący w teraźniejszości, przybliży Cię do celu, do którego dążysz, lub od niego oddali.
Powodzenia!
*W intro podcastów został wykorzystany poniższy utwór ze stony freesound: „Disco funk loops 001 remix 2 short loop with drums 120 bpm” twórcy josefpres, licencja: CC0 1.0.