
31 episodes

Diginobe Marin ja Veronika
-
- Education
Diginobe podcast on eestikeelne taskuhääling tehnoloogia kasutamisest õppimise ja õpetamise toetamisel. Saadetes arutavad Veronika ja Marin erinevatel teemadel digivahendite kasutamisest. Iga saade on pühendatud erinevale teemale ning saadete sihtrühmaks on õpetavad inimesed, täiskasvanute koolitajad, noorsootöötajad jt. Praktikud Marin ja Veronika toovad näiteid oma tööst ja koolitajakogemustest, kuidas ja miks mingi digivahend või -meetod töötas või ei töötanud. Taskuhäälingut toetab blogi, kus jagatakse linke ja viiteid podcastis arutletud vahenditele.
-
Kuidas valida digivahendit?
Kättesaadavaid digivahendeid on väga palju. Selleks, et mõista, kas konkreetne digivahend reaalselt õppetöös rakendatav on, läheb palju aega ja energiat. Seetõttu oleme sõnastanud kuus tingimust, mis sind aitavad, kui kaalud, millist digivahendit kasutada. Kuula saadet ja saad teada :)
-
Kuidas luua interaktiivseid õppematerjale?
Interaktiivsed õppematerjalid on võimalus suurendada oma õppijate kaasatust, teha materjal neile huvitavaks. Interaktiivsed õppematerjalid võivad koosneda ühest või mitmest lehest, mis võivad sisaldada teksti, pilte, heli, videot, sealhulgas screencaste, animatsioone, enesehindamise küsimusi ja muid interaktiivseid tegevusi. Saate räägime, miks interaktiivseid materjale luua ja kuidas seda teha.
-
Pea töötab, kui keha puhkab!
Sel korral räägime ergonoomikast ehk millised on soodsamaid tegevusviisid ja -vahendid, mis tagavad tegevuse võimalikult suure turvalisuse ja tõhususe.
-
Mikroõppimine – mis, kellele ja kuidas?
Sel korral räägime mikroõppimisest, millise õppimise ja õpetamise viisiga on tegemist, kellele see sobib ja kuidas seda rakendada. Lihtne!
-
Kes töötavad õppedisaini projektiga?
Sel korral räägime õppedisainist ja arutame lahti, keda on vaja hea e-õppe kursuse loomiseks. Kas piisab vaid õppedisainerist või on vaja kedagi veel lisaks. Pakume välja üsna pika nimekirja erinevatest osapooltest, kes võivad olla seotud ühe õppedisaini projektiga.
-
Tekstiga või tekstita?
Rääkides e-õppest rõhutame pidevalt tekstist erinevaid informatsiooni esitlemise viise – pildid, videod, infograafikud jne. Kas see tähendab, et tekst ja teksti kaudu info edastamise ei ole enam tähtis ja kas see peaks e-õppe puhul üldse ära jääma.
Saates vastame küsimustele:
Miks tihtipeale tahetakse tekstist e-õppes loobuda
Miks siiski tekst on vajalik?
Kuidas teksti e-õppes kasutada?