500 episodes

To jest Dobre Radio, pełne inspiracji i dobrego słowa.

Dobre.Radio Dobre Radio. Wzmacniamy uważność.

  • Society & Culture

To jest Dobre Radio, pełne inspiracji i dobrego słowa.

  Śniadanie w Dallas // Odc. 129

  Śniadanie w Dallas // Odc. 129

  W kolejnym odcinku Śniadania w Dallas spotykamy się w sercu politycznym Europy - w Brukseli. Naszą gościnią jest Aleksandra Garlinska - poznanianka, absolwentka London School of Economics, Uniwersytetu Wolnego w Berlinie i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina.
  Od ponad 15 lat pracuje w Parlamencie Europejskim, na różnych stanowiskach w administracji i jako doradczyni Europosłów. Włada płynnie w 5ciu językach obcych, uczy się chińskiego.
  Kocha podróże, zwierzęta zwłaszcza psy i konie. Unia Europejska jest dla niej domem, który należy pielęgnować każdego dnia, aby zapewnić pokój i dobrobyt aby oraz chronić bogactwo kultur, tradycji i języków.
  Jak mówi, to wielki zaszczyt, że może pracować w Brukseli i każdego dnia przyczyniać się do konstrukcji projektu Europejskiego.

  • 29 min
  Kapitalne rozmowy // Odc. 7

  Kapitalne rozmowy // Odc. 7

  Dr Adrianna Lewandowska, założyciel i prezes zarządu instytutu Biznesu Rodzinnego z Poznania opowiada, jak wpadła na pomysł założenia swej firmy i jak pomaga innym przedsiębiorcom. Między innymi w planowaniu rodzinnej sukcesji, w czym powinna pomóc nowa ustawa o fundacjach rodzinnych, chyba że zagmatwa ją Ministerstwo Finansów…

  • 27 min
  Kubatura związków // Odc 107

  Kubatura związków // Odc 107

  W kolejnej Kubaturze rozmawiamy o rozwodach. Co może być przyczyną, a co nie; Czy spacery męża z koleżanką mogą być uznane za zdradę; Czy miłość uprawnia do bicia; Czy brak odpowiedzi na SMS może być podstawą do rozwodu...

  • 40 min
  Barometr gospodarczy 20.03.2023

  Barometr gospodarczy 20.03.2023

  W Perpignan odbyła się 18 marca procesja relikwi św Gaudericka, patrona rolników od 1014 roku. Francuzi modlą się o wodę. Ilość wody w rzekach Pirenei Wschodnich spadła czterokrotnie. Czy woda będzie droższa od ropy jak mówi Kamala Harris?

  • 1 min
  Śniadanie w Dallas // Odc. 128

  Śniadanie w Dallas // Odc. 128

  "Uwielbiam historie, które w prosty sposób tłumaczą skomplikowane rzeczy" - mówi Łukasz Świerkowski - gość kolejnego Śniadania w Dallas.
  Łukasz Świerkowski mieszka w blisko Żagania w Lubuskiem. Jest aktywistą i społecznikiem oraz pisze książki dla dzieci, ale nie takie zwykłe!
  Czy jednorożec istnieje naprawdę? Po co w ogóle się złościć? Czym jest zazdrość? Czy ciasto może być skarbem? O co chodzi gadającemu gadowi? Odpowiedzi na te oraz inne pytania otrzymujemy zagłębiając się w lekturę jego „Bajkoluntów”. Łukasz zabiera swoich czytelników w niezapomnianą podróż do świata uczuć i fantazji. „Moje bajki powstają z myślą o moim małym Olku, który wymyślił nazwę książki, nie wyjaśniając co to są BajkoLunty”! Trzeba dodać, że ilustracje do „Bajkoluntów” zrobiła Joanna Chrząszcz-Świerkowska, żona Łukasza!
  Łukasz kocha również Bieszczady i szuka w nich natchnienia oraz swoich Aniołów!
  Na co dzień pędzi po europejskich trasach ciężarówką! Ten czas wykorzystuje z pewnością na wymyślanie kolejnych Bajkoluntów!

  • 24 min
  Kapitalne rozmowy // Odc. 6

  Kapitalne rozmowy // Odc. 6

  Kapitalne Rozmowy do tej pory przedstawiały doświadczonych przedsiębiorców, od lat prowadzących swoje firmy, dzielących się swoim doświadczeniem - Henryk Orfinger, Zbigniew Grycan, Magdalena Płonka, Jean-Paul Hildebrandt, Wojciech Marek Kuśpik.
  W dzisiejszym odcinku spotkacie młodego przedsiębiorcę, który opowiada dlaczego założył firmę i jakie ma wobec niej plany. Radosław Dumański z zagranicznych podróży jako informatyk przywiózł do Polski swój pomysł na biznes i ma dobrze przygotowane plany rozwoju.

  • 28 min

Top Podcasts In Society & Culture

Kelly Ripa
Michelle Obama
Jennifer Welch and Angie “Pumps” Sullivan
iHeartPodcasts
The Free Press
Glennon Doyle & Cadence13