89 episodes

Podcast "Draft Rozmowy" to podcast o realiach prowadzenia biznesu, pracy w IT i optymalizowaniu. Rozmawiamy o tym jak zarządzać, jak zwiększać swoją efektywność i jak jednocześnie się w tym nie zatracić. W końcu biznes to tylko biznes, a straconego czasu się nie odzyska. Dlatego też nie uciekamy od ciętego dowcipu czy improwizacji. Bo tu nic nie jest zaplanowane. W końcu to draft.

Prowadzący: Łukasz Falaciński i Łukasz Zajączkowski

Draft Rozmowy Draft Rozmowy

  • Business

Podcast "Draft Rozmowy" to podcast o realiach prowadzenia biznesu, pracy w IT i optymalizowaniu. Rozmawiamy o tym jak zarządzać, jak zwiększać swoją efektywność i jak jednocześnie się w tym nie zatracić. W końcu biznes to tylko biznes, a straconego czasu się nie odzyska. Dlatego też nie uciekamy od ciętego dowcipu czy improwizacji. Bo tu nic nie jest zaplanowane. W końcu to draft.

Prowadzący: Łukasz Falaciński i Łukasz Zajączkowski

  S04E08 $$$ Konsultanci $$$

  S04E08 $$$ Konsultanci $$$

  ✅ 20 tysięcy netto, a może 4? B2B czy UoP?
  ✅ Jak wygląda obecnie rynek i w którym miejscu popyt spotyka się z podażą?
  ✅ „Od miesięcy szukam pracy”, „setka rozmów rekrutacyjnych i nic”, „jest pięknie, wszystko jak z bajki”. Co jest prawdą, a co mitem?

  Wszystkie te tematy poruszymy na spotkaniu. A skąd mamy odpowiedzi?

  Trzy lata na rynku low-code, kilkudziesięciu konsultantów od juniora do seniora, projekty kilkudniowe i te klasy enterprise. To powinno wystarczyć, jako nasza wizytówka. Tak że szykujcie swoje pytania, bo zamierzamy na nie odpowiadać na żywo. Do zobaczenia!

  Ważne linki:

  Ile zarabia konsultant Power Platform? Webinar 2023.11.29 – Akademia Aplikacji

  Microsoft Ignite 2023 Book of News

  Learn about Copilot prompts - Microsoft Support

  • 58 min
  S04E07 App in a Week

  S04E07 App in a Week

  Zrobić aplikację w tydzień, od zera, z analizą wymagań, specką, testami, dokumentacją i odbiorem końcowym? Niemożliwe! Na pewno? Główne wyzwanie: ustalić transparentnie z klientem jak działamy, czyli dyscyplina po obu stronach. Wymagajmy nie tylko od siebie, od klienta też - ta sama jakość po obu stronach, to samo skupienie, ta sama dostępność. Czy się da? Nie wiemy. Nie no, wiemy. Można.
  Przekonajcie się - https://appinaweek.pl ✨

  • 48 min
  S04E06 Chcę do IT!

  S04E06 Chcę do IT!

  Czy możliwe jest przebranżowienie się i wejście do świata IT w kilka miesięcy? My uważamy, że tak. Więcej! Mamy dowody na to, że to się dzieje - żywe dowody, czyli gości tego odcinka. Z nimi porozmawiamy o tym, jaką ścieżką szli, czy była wyboista? Czy dzisiaj są zadowoleni i poleciliby komuś innemu pójść w ich ślady? 

  • 39 min
  S04E05 Jak zrobić dobrą konferencję?

  S04E05 Jak zrobić dobrą konferencję?

  W tym odcinku porozmawiamy o konferencjach, a właściwie tej jednej, jedynej najbliższej naszemu sercu - NoCodeDays. Na niecałe dwa tygodnie przed startem opowiemy jak wyglądały przygotowania, co się udało, a co nie (to będzie krótka część), czego nauczyliśmy się podczas organizacji poprzedniej edycji i jak to się przełożyło na tegoroczną. Gościem specjalnym, bo właściwie gospodarzem, będzie sam Michał Guzowski!  

   

  No Code Days – Największa konferencja No-Code i Low-Code w Polsce   Książka: Co ze mną nie tak? O życiu w dysfunkcyjnym domu, środowisku, w Polsce i o tym, jak sobie z tym (nie)radzimy - Flis Joanna | Książka w Sklepie EMPIK.COM 


  Przygody Przedsiębiorców https://www.youtube.com/@PrzygodyPrzedsiebiorcow, w których niedługo usłyszycie Zająca


  Applied Skills by Microsoft 

  Credentials | Microsoft Learn 

  Create and Manage Automated Processes by using Power Automate - Training | Microsoft Learn 

  • 45 min
  S04E04 Roast

  S04E04 Roast

  Na celowniku byli już Kuba Wojewódzki, Michał Wiśniewski czy Czesław Mozil. Był nawet roast hajsu. A roastu IT jeszcze nikt nie zrobił. Skandal! Przecież temat jest taki seksowny. W tym odcinku porozmawiamy o wykorzystywaniu instytucji roastu w projektach IT, o tym jak my je prowadzimy i co dają, poza płaczem konsultantów prowadzących wdrożenie i śmiechem tych, którym się upiekło. Upiekło. Rozumiecie. Hehe.


  Ważne linki:


  Ted Talk Apollo Robinsa:Apollo Robbins: The art of misdirection | https://www.ted.com/talks/apollo_robbins_the_art_of_misdirection | http://www.apollorobbins.com  Dokument Netflix o Beckhamie: Watch Beckham | https://www.netflix.com/pl-en/title/81223488

  Probasket: Podcast PROBASKET | https://probasket.pl/category/podcast-probasket/

  Cityfit Podcast | https://cityfit.pl/en/podcasts/

  • 48 min
  S04E03 Inspektor Gadżet

  S04E03 Inspektor Gadżet

  "Go go Gadget arms!" Ktoś z Was jeszcze pamięta? W tym odcinku porozmawiamy o gadżetach wykorzystywanych przez nas w życiu i w pracy biurowej. Co ułatwia pracę, a co tylko fajnie wygląda i nic nie pomaga. Sami nie jesteśmy gadżeciarzami, ale doświadczenia w zakupach mamy spore - Fala kupuje, testuje, a potem część sprzętu trafia w spadku na biurko do Zająca.


  Top 5 gadżetów do pracy (dedykacja dla Marcina Ł.) na black friday 

   

  Fala: 

  Światło (Ring Light (elgato.com)) / Philips Wake-Up Light: Philips wake up light - ceny i opinie - oferty Ceneo.pl 

  Stream Deck (Stream Deck MK.2 (elgato.com)) 

  Jabra Elite 10: Nasze najbardziej zaawansowane słuchawki douszne do użytku służbowego i osobistego | Jabra Elite 10 

  LG Gram Style: https://www.lg.com/us/laptops/lg-16z90rs-k.adw8u1-gram-style-oled-laptop 

  Jabra Evolve65 : Jabra Evolve2 65 – Zaprojektowane dla pełnej elastyczności. Pracuj, gdzie chcesz, z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym zapewniającym doskonałą jakość dźwięku. 

   

  Zając: 

  Bauer Lampa antydepresyjna: Beurer Lampa antydepresyjna TL 50 - Opinie i ceny na Ceneo.pl 

  Mysz ergonomiczna: Ergonomiczna, bezprzewodowa mysz Logitech MX Vertical / Ewenutalnie inne z serii MX np.. Anywhere: logitech.com/en-us/products/mice/mx-anywhere-3s.html 

  Laptop: Asus Zenbook Flip: Zenbook Flip - All Models|Laptops For Home|ASUS Global 

  Słuchawki Słuchawki bezprzewodowe nauszne Bang & Olufsen BEOPLAY H4 Gen 2: Słuchawki bezprzewodowe Bang&Olufsen BEOPLAY H4 Gen 2 - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl 

  • 1 hr 1 min

Top Podcasts In Business

WaitWhat
Ramsey Network
John Wilson
Money News Network
DOAC
Dan Fleyshman