46 episodes

W każdym odcinku usłyszysz konkretne i sprawdzone wskazówki, jak rozmawiać, występować i odnaleźć się w trudnych i wymagających sytuacjach. Zapraszam najlepszych ekspertów oraz dzielę się swoimi doświadczeniami.

Sztuka gadania Krzysztof Jakubowski

  • Self-Improvement

W każdym odcinku usłyszysz konkretne i sprawdzone wskazówki, jak rozmawiać, występować i odnaleźć się w trudnych i wymagających sytuacjach. Zapraszam najlepszych ekspertów oraz dzielę się swoimi doświadczeniami.

  Odc 46 Czy własny kurs online to coś dla Ciebie. Jacek Wolniewicz

  Odc 46 Czy własny kurs online to coś dla Ciebie. Jacek Wolniewicz

  Kursów online szybko przybywa. Czy znajdzie się miejsce także na Twój. Od czego zacząć. Co zrobić, by uniknąć porażki, straty czasu i pieniędzy. Jak sprawdzić, czy kurs się przyjmie jeszcze przed jego stworzeniem.Czy sytuacja związana z pandemią może być szansą, czy trudnością dla Ciebie jako przyszłego autora kursu online. Komu go sprzedać, jeśli nie masz zbudowanej społeczności. Czy pracując na etacie masz szansę stworzyć taki kurs i z powodzeniem prowadzić. Na ile powinieneś zadbać o techniczne sprawy. Kto na pewno nie powinien brać się za tworzenie takiego kursu i czy wiek może stanowić barierę.

  Gościem jest Jacek Wolniewicz, trener biznesu i sprzedaży. Od wielu lat prowadzi kursy online i uczy, jak je tworzyć.

  Poznaj 10 kroków do stworzenia kursu bez niepotrzebnego inwestowania swojego czasu i pieniędzy.

  Jest to odcinek specjalny z okazji Dnia Dziecka! W ramach akcji #podcastowydzieńdziecka podcasterzy nagrali bajki i krótkie opowiadania. W tym odcinku znalazła się bajka w wykonaniu Agaty Gołąbek z podcastu “Coś strasznego”. Moje wykonanie bajki Andersena “Z jednego gniazda” znajdziesz w podcaście “Czy my się znamy” Rafała Pniewskiego. Akcja jest charytatywna. W tym roku zbieramy pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O szczegółach dowiesz się na stronie www.podcastowydziendziecka.pl oraz na stronie https://www.wosp.org.pl/fundacja/jak-wspierac-wosp/wesprzyj-online

  Wesprzyj mnie w serwisie –>PatroniteiTunes iTunes

  –> Spotify

  –> Stitcher

  –> Player FM

  –> Spreaker

  –> Oraz Blubrry

  Dołącz do grupy podcastu na FB –>Podcast Sztuka gadania–. Znajdziesz tam informacje o gościach, będziesz mógł wziąć udział w dyskusji oraz poznać społeczność podcastu Sztuka gadania.

  • 51 min
  Odc 45 Rozwiń swoją charyzmę. Dawid Straszak

  Odc 45 Rozwiń swoją charyzmę. Dawid Straszak

  Jak rozwijać swoją charyzmę. Czy poprzez prowadzenie ciekawego życia, a może z książek, kursów i warsztatów o charyzmie. Co to znaczy charyzmatyczny mówca. Kim są mówcy- wydmuszki. Jak zachowuje się osoba pozbawiona charyzmy. Co jest przeciwieństwem charyzmy.

  • 39 min
  Odc 44 Sukces dzięki słuchaniu. O sztuce słuchania. Krzysztof Głowacki

  Odc 44 Sukces dzięki słuchaniu. O sztuce słuchania. Krzysztof Głowacki

  Jak lepiej słuchać, rozwijać tę umiejętność i jakie może przynieść korzyści. Z czego wynika niesłuchanie i jakie mogą być tego efekty. Jak poradzić sobie z "niezręczną" ciszą w rozmowie. Jak nie dać się oszukać fałszywym słuchaczom

  • 38 min
  Odc 43 Jak zarabiać na mówieniu. Jerzy Zientkowski

  Odc 43 Jak zarabiać na mówieniu. Jerzy Zientkowski

  Jak zarabiać na mówieniu. Kim jest profesjonalny mówca i jak nim zostać. Co i jak mówić, żeby inni chcieli Ci płacić. Poznaj sposoby na dodanie pieniędzy do Twoich prezentacji.

  Jak profesjonalny mówca odnajduje się w czasach pandemii. W jaki sposób wykorzystuje czas. Czy swoją przyszłość widzi w wersji on-line.

  Naszym gościem jest Jerzy Zientkowski, mówca trener, mentor.

  Jak z amatora stać się mówcą profesjonalnym, jak zacząć zarabiać. O jakie dwa elementy zadbać. Czy każdy może to zrobić i ma do tego predyspozycje.  O co należy zadbać niezależnie od tematu. Na ile wystąpienie powinno być przygotowane, a na ile improwizowane. Co oddala Cię od profesjonalizmu.

  Profesjonalista to ktoś, kto nie schodzi poniżej określonego poziomu– mówi Jerzy.

  Jak wygląda środowisko profesjonalnych mówców. Czy istnieje rywalizacja, konflikty, walka o klienta. Czy w Polsce istnieją takie konferencje, za które nawet mówca profesjonalny musi zapłacić, żeby wystąpić. Jak wygląda “średnia krajowa konferencyjna”.

  Wesprzyj mnie w serwisie –>PatroniteiTunesna SpotifyPodcast Sztuka gadania–. Znajdziesz tam informacje o gościach, będziesz mógł wziąć udział w dyskusji oraz poznać społeczność podcastu Sztuka gadania.

  • 1 hr 3 min
  Odc 42 Jak dogadać się z policją. Jerzy Dziewulski

  Odc 42 Jak dogadać się z policją. Jerzy Dziewulski

  Czy naszym zachowaniem możemy wpłynąć na działanie policji. Np. szybkość załatwienia sprawy albo łagodniejszy wymiar kary.  Jak reagować, kiedy policja chce nas wylegitymować bez powodu. Koronawirus, czy to broń biologiczna. Odpowiada Jerzy Dziewulski

  Polak jest nietypowym obywatelem jeśli chodzi o stosunek do policji– mówi Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta, milicjant i policjant.

  Jakie są najczęstsze reakcje obywateli podczas interwencji policji. Z czego wynikają negatywne zachowania policjantów, dlaczego prowokują konflikty. Czym różnią się polscy funkcjonariusze od amerykańskich. Jak obecnie częste jest zjawisko korupcji. Jak zmiana zachowania policjanta mogłaby zwiększyć jego skuteczność.  O trzech rodzajach polskich policjantów. Czy funkcjonariusze są szkoleni w jaki sposób rozmawiać z obywatelami. Jak rozpoznać, czy mamy do czynienia z osobą niebezpieczną, niezrównoważoną lub oszustem.

  Czy koronawirus mógłby być i czy jest bronią biologiczną. 

  Nigdy nie będziemy przygotowani na takie wydarzenie, jak to związane z koronawirusem. Należy wykluczyć słowo, że jesteśmy przygotowani.  Wesprzyj mnie w serwisie –>PatroniteiTunesna SpotifyPodcast Sztuka gadania–. Znajdziesz tam informacje o gościach, będziesz mógł wziąć udział w dyskusji oraz poznać społeczność podcastu Sztuka gadania.

  • 49 min
  Odc 41 (live) Jak przygotować angażujące słuchaczy przemówienie. Adam Pioch

  Odc 41 (live) Jak przygotować angażujące słuchaczy przemówienie. Adam Pioch

  Jak przygotować mistrzowskie, angażujące słuchaczy przemówienie, opowiadać w fascynujący sposób, lepiej posługiwać się emocjami słuchaczy, zamieniać pasję na pieniądze.  Ten odcinek jest dla Ciebie, jeśli:  * Chciałbyś nauczyć się kolekcjonować wspomnienia i opowiadać w fascynujący sposób

  * Sprzedawać swoje umiejętności w formie szkoleń, kursów, warsztatów

  * Zamieniać pasję na pieniądze

  * Nauczyć się tworzyć mistrzowskie przemówienie

  * Mieć dobre pomysły na kolejne mowy i przemówienia  * Lepiej posługiwać się emocjami słuchaczy

  * Nauczyć się przemawiać na scenie w klubach mówców Toastmasters, ale nie wiesz na czym to polega

  * Jesteś w Toastmasters dostatecznie długo i nie wiesz co dalej  Ponadto poznasz metody radzenia sobie ze stresem przed wystąpieniem oraz efektem czarnej dziury na scenie. Poznasz granice, których Adam Pioch nigdy nie przekroczy na scenie.

  Adam Pioch specjalizuje się od w Storytellingu. Tworzy opowieści, a także uczy jak to robić.

  Audycję nagraliśmy 22 lutego 2020r. z udziałem widowni podczas konferencji Toastamsters w Białymstoku. 

  Wesprzyj mnie w serwisie –>PatroniteiTunesna SpotifyPodcast Sztuka gadaniajak tworzyć opowieści wirusowe–

  • 56 min

Top Podcasts In Self-Improvement

Listeners Also Subscribed To