19 episodes

Všetko o šampionátoch Formula E a Extreme E.

Formula-E.sk Formula-E.sk

  • Sports

Všetko o šampionátoch Formula E a Extreme E.

  Abt sa vracia do Formuly E, nová sezóna odštartuje v roku 2021

  Abt sa vracia do Formuly E, nová sezóna odštartuje v roku 2021

  Najnovší podcast je venovaný najzaujímavejším témam posledných dní z prostredia Formuly E, ktorá čaká na reštart sezóny.

  V týchto dňoch sa rieši podoba berlínskeho superfinále, ktoré ponúkne poltucet pretekov v priebehu deviatich dní. Na jazdcov čakajú tri rôzne konfigurácie trate, podrobnejšie detaily zatiaľ nepoznáme.

  V uplynulom období sme boli svedkami viacerých jazdeckých rošád. Mahindru opustil Pascal Wehrlein, ktorého nahradil Alex Lynn. Brit bude v Berlíne bojovať aj o budúcoročnú zmluvu.

  Väčší rozruch bol okolo Daniela Abta, ktorý po škandále a odchode z Audi zamieril do tímu NIO 333. Nemcovi pomohol fakt, že Ma Čching-Chua, ktorý odjazdil všetky doterajšie preteky sezóny, nemôže odcestovať do Európy pre obmedzenia súvisiace s COVID-19.

  Poznáme detaily nových pravidiel, ktoré prinesú menší počet pneumatík, redukovanie počtu členov tímov, ale aj veľkú zmenu na poste dodávateľa pneumatík. Od začiatku šampionátu zastával toto miesto francúzsky výrobca Michelin. To sa však v roku 2022 zmení. Viac informácií nájdete v našom podcaste.

  • 10 min
  Formula E sa vráti k zastávkam v boxoch, sezóna vyvrcholí v Berlíne

  Formula E sa vráti k zastávkam v boxoch, sezóna vyvrcholí v Berlíne

  Najnovší podcast je venovaný aktuálnym témam z prostredia Formuly E, ktorej sezóna vyvrcholí šesticou pretekov v Berlíne.

  Na súťažiacich čaká v prvej polovici augusta poltucet pretekov v priebehu deviatich dní. Aby toho nebolo málo, pretekári a tímy budú musieť zvládnuť tri dvojité E-Prix s oklieštenou zostavou. Vzhľadom na bezpečnostné riziká súvisiace s pandémiou COVID-19 budú tímy fungovať v obmedzenom režime.

  Opäť sa hovorí o možnom budúcom spojení Formuly E s F1. Najnovšie sa k tejto téme vyjadril zakladateľ a šéf šampionátu Alejandro Agag, ktorý nevylučuje budúce spojenie oboch motošportových kategórií.

  Na verejnosť presiakli podrobnosti týkajúce sa možného konceptu vozidla tretej generácie, ktoré by malo znamenať technologický posun vpred. Továrenský tím Audi potvrdil Reného Rasta v pozícii pretekára. Nemec nahradí vo zvyšku sezóny svojho krajana Daniela Abta, ktorý musel opustiť stajňu po škandále vo virtuálnom šampionáte Race at Home Challenge.

  • 7 min
  Wehrlein opustil Mahindru, DiCaprio zaujal skvelým dokumentom

  Wehrlein opustil Mahindru, DiCaprio zaujal skvelým dokumentom

  Formula E počas tohto týždňa zverejnila dlho očakávaný dokument o sezóne 2017/2018, ktorý produkoval Leonardo DiCaprio, réžiu mala na starosti dvojica Fisher Stevens – Malcolm Venville.

  Virtuálny šampionát Race at Home Challenge je minulosťou. Po deviatich víkendoch sa zo zisku majstrovskej koruny tešil Stoffel Vandoorne z Mercedesu, ktorý v poslednej chvíli v celkovom hodnotení preskočil Pascala Wehrleina z Mahindry. Nemec deň po skončení e-šampionátu prezradil, že v Mahindre okamžite skončil. V podcaste sa dozviete, kam by mohol mať namierené.

  Finále prerušenej sezóny by mohlo prebehnúť v Berlíne, kde sa vraj počíta až so šiestimi podujatiami. V hre je podľa všetkého aj juhokórejský Soul. Formula E rieši aj ďalšie ročníky a rada by sa vrátila do Švajčiarska, naopak do kalendára by sa rád dostal holandský Assen.

  Situácia v továrenskom tíme Audi je po odchode Daniela Abta zrejme vyriešená. Náhradníkom nemeckého jazdca by mal byť jeho krajan René Rast, ktorý má do dnešného dňa na konte jediný štart v elektrickom kolotoči.

  Šampionát Extreme E predstavil virtuálnu realitu, ktorá bude dostupná pre fanúšikov a hostí pripravovaného projektu. Viac detailov ako aj meno prvej pretekárky tohto projektu sa dozviete v našom podcaste.

  • 12 min
  Ukončí sezónu poltucet pretekov na bývalom berlínskom letisku?

  Ukončí sezónu poltucet pretekov na bývalom berlínskom letisku?

  To je otázka, ktorá zaujíma asi všetkých zainteresovaných do diania vo Formule E. Náš najnovší podcast je venovaný práve záveru aktuálne prerušenej sezóny.

  Formula E čaká na svoj reštart od marca a zatiaľ nie je úplne jasné, kedy sa ho dočkáme. Situácia sa zdanlivo zlepšuje a oznámenie o reštarte ročníka môže prísť prakticky kedykoľvek. V podcaste sa venujeme aj tímom, ktoré majú vinou pandémie nemalé finančné problémy. Dva z nich potvrdili svoje zotrvanie vo Formule E.

  Šampionát Extreme E predstavil formát pretekov premiérovej sezóny aj s takzvaným Crazy Race. Zatiaľ nevieme, čo presne sa dá od tohto názvu očakávať. Podľa kompetentných však má ísť o kombináciu Hviezdnych vojen a Rely Dakar.

  • 4 min
  Formula E čelí najväčšiemu škandálu od svojho vzniku

  Formula E čelí najväčšiemu škandálu od svojho vzniku

  Najnovší podcast je venovaný kauze „Abt-gate“, ktorá v posledných hodinách a dňoch rezonuje naprieč celým motoršportovým svetom.

  Formula E čelí zatiaľ najväčšiemu škandálu od svojho vzniku. Stajňa Audi suspendovala Daniela Abta po tom, ako nemecký pilot podvádzal počas sobotných pretekov Race at Home Challenge. Nemca v pretekoch jazdcov Formuly E nahradil profesionálny simulátorový hráč, čo bolo odhalené krátko po pretekoch. Nemecký tím následne svojho jazdca suspendoval a potvrdil, že vo Formule E ho už vo farbách Audi neuvidíme.

  V podcaste sa venujeme aj možnej podobe budúcoročného kalendára, diétam, ktoré musia jazdci dodržiavať, ale aj nedávnej histórii a ceste Jeana-Érica Vergna do elektrického šampionátu.

  Projekt Extreme dopláca na aktuálnu pandémiu COVID-19 a zatiaľ stále čaká na prvého konštruktéra na palube. Naopak, do pripravovanej série vstupuje čoraz viac žien, čo je vzhľadom na nové pravidlá logické. Každý z tímov musí totiž postaviť zmiešanú posádku so zastúpením oboch pohlaví. Napokon hovoríme aj o projekte Roborace, ktorý je zameraný na autonómnu technológiu riadenia.

  • 13 min
  Scuderia-E rokuje o spolupráci s tromi tímami Formuly E alebo čo sa udialo za posledné dni

  Scuderia-E rokuje o spolupráci s tromi tímami Formuly E alebo čo sa udialo za posledné dni

  V najnovšej epizóde sa dozviete, ako vyzerá súčasná situácia v šampionáte a prečo sa uvažuje o odklade nástupu vozidla Gen2 EVO. Prezradíme vám, prečo je zaujímavé sledovať aktuálne dianie v tíme Audi, ako súvisí odchod Sebastiana Vettela z Ferrari s Formulou E a akou cestou sa snaží dostať do šampionátu nový projekt Scuderia-E.

  • 7 min

Top Podcasts In Sports