75 episodes

hehTech – czyli nie zawsze poważnie o nowych technologiach.

hehTech Podcast hehTech

  • Technology
  • 5.0 • 1 Rating

hehTech – czyli nie zawsze poważnie o nowych technologiach.

  #75 hehTech - Grande Finale

  #75 hehTech - Grande Finale

  Tegoroczny październik jest wyjątkowo bogaty w premiery nowych smartfonów, których omówienia oczywiście nie mogliśmy sobie odmówić ;)

  Dlatego też na pierwszy ogień wzięliśmy sobie nowości od Google'a w postaci Pixela 3 oraz 3 XL. Kolejno po tym przyszedł czas na Samsunga i jego Galaxy A9 oraz plany dotyczące nowego typu wyświetlaczy, które być może zakończą erę notchy. Kolejno po tym nasza ulubiona i utęskniona dawka diod LED RGB w postaci Razer Phone'a 2 oraz Huawei Mate 20 w wersji zwykłej i Pro, którym zakończymy dzisiejszy odcinek.

  Spis treści:
  0:21 – Pixel
  13:07 – Samsung
  29:54 – Razer
  33:56 – Huawei

  Na sam koniec jeszcze małe, a właściwie duże ogłoszenie. Siedemdziesiąty piąty odcinek hehTecha jest ostatnim, który pojawi się na antenie. Decyzja o zakończeniu jest wynikiem głównie problemów czasowych, ponieważ obowiązki związane z naszymi studiami i innymi aktywnościami utrudniają nam prowadzenie podcastowej działalności. Chcieliśmy więc Wam na sam koniec podziękować za ten czas, odsłuchy i komentarze. Mamy nadzieję, że dobrze zapamiętacie hehTecha :)

  • 53 min
  #74 hehTech - Słyszę Macbooki w swojej głowie

  #74 hehTech - Słyszę Macbooki w swojej głowie

  Dzisiejszy odcinek będzie bogaty w premiery nowych urządzeń. Na samym początku zaczniemy od wrażeń na temat zaprezentowanego ostatnio LG V40 ThinQ, by potem przejść do Nokii i jej nowego modelu 7.1.

  Później na celownik weźmiemy Microsoft, który odświeżył swoją linię Surface, prezentując nowego Surface Studio 2, Pro 6, Laptopa 2 oraz słuchawki. Na sam koniec chwila o Twitterze, którzy postanowił zająć się tematem kont prowadzonych przez boty.

  Spis treści:
  2:41 – LG V40 ThinQ
  20:13 – Nokia 7.1
  30:52 – Microsoft
  48:51 - Twitter

  • 57 min
  #73 hehTech - Mini-reaktor jądrowy

  #73 hehTech - Mini-reaktor jądrowy

  Dzisiejszy odcinek rozpocznie się od mojej małej prywaty dotyczącej aktualizacji Samsunga i wrażeń z bardzo krótkich oględzin nowych iPhonów.

  Kolejno po tym przejdziemy do Facebooka, który zaliczył ostatnio kolejny atak hakerski i projektu bardzo ekologicznego, nieemisyjnego domku letniskowego. Porozmawiamy również o zniesieniu obowiązku przewożenia dowodu rejestracyjnego i OC ze sobą podczas jazdy samochodem, a na koniec mini-reaktory jądrowe.

  Spis treści:
  0:21 – Samsung, Apple
  8:25 – Facebook
  21:15 – Domek
  34:56 – Dowód rejestracyjny
  43:56 – Reaktory jądrowe

  • 57 min
  #72 hehTech - Innowacje w codziennym życiu

  #72 hehTech - Innowacje w codziennym życiu

  Dzisiejszy odcinek rozpoczniemy lekko nostalgicznie, od 10 rocznicy premiery HTC Dream, który zapoczątkował erę Androida.

  Następnie będzie mały kącik motoryzacyjny, w którym znajdzie się Lexus korzystający z kamer i wyświetlaczy zamiast lusterek oraz WayRay pracujący nad rozszerzoną rzeczywistością obejmującą całą przednią szybę naszych pojazdów. Później trochę tytułowej innowacyjności w postaci inteligentnej kurtki od Xiaomi, którą będziemy mogli się ogrzać i inteligentna szczoteczka do zębów, którą Paweł dostał do testów. Innowacyjności poszukamy również w kąciku crowdfundingowym, w którym znajdzie się łatwy w przenoszeniu gimbal, podgrzewana maszynka do golenia oraz najcieńsza na świecie ładowarka samochodowa. Odcinek natomiast zakończymy krótką pogawendką o nowym Office 2019.

  Spis treści:
  0:21 – HTC Dream
  8:49 – Lexus
  15:01 – WayRay
  21:47 – Inteligentna Kurtka
  26:00 – Inteligentna szczoteczka
  34:56 – Kącik crowdfundingowy
  48:04 - Office 2019

  • 52 min
  #71 hehTech - This is(n't) amazing

  #71 hehTech - This is(n't) amazing

  Jak możecie wywnioskować z tytułu, tematem dzisiejszego odcinka będzie wyłącznie ostatnia konferencja Apple'a. 

  Dlatego też na celownik weźmiemy zaprezentowanego podczas niej Apple Watcha Series 4, a następnie nowe modele iPhone'ów - Xs i Xs Max oraz iPhone'a Xr. Na sam koniec jeszcze chwilę o zestawie i akcesoriach oraz podsumujemy krótko jesienne wystąpienie firmy z Cupertino.

  Spis treści:
  0:21 – Apple Watch
  20:38 – iPhone 

  • 1 hr 3 min
  #70 hehTech - Płacąc ręką w barze

  #70 hehTech - Płacąc ręką w barze

  Dzisiejszy odcinek rozpoczniemy małymi przemyśleniami na temat stosowania części zamiennych zamiast oryginalnych na przykładzie poszukiwań części do aparatu i kabla do iPhone'a przez Pawła. Kolejno po tym przemyślimy sobie pomysł Samsunga na temat implementowania nowości do swoich średniaków, a nie flagowców jak to miało miejsce dotychczas.

  Będzie też trochę śmieszków z przecieków na temat nowej Nokii i wyglądu jej tylnego panelu z pięcioma aparatami i marzenia o Parku Plejstoceńskim, w którym być może kiedyś będzie nam dane zobaczyć na żywo mamuta i inne wymarłe już gatunki. Pochwalimy również trochę ideę broadcastingu na żywo, który zdecydował się wprowadzić Twitter i Periscope oraz podywagujemy nad wszczepianiem sobie czipów pod skórę. Na sam koniec kącik crowdfundingowy z dosyć ciekawym plecakiem.

  Spis treści:
  0:21 – Części zamienne vs. oryginalne
  14:26 – Samsung
  22:02 – Nokia
  29:47 – Park Plejstoceński
  32:38 – Broadcast
  38:18 – Czipy wszczepiane w organizm
  43:38 – HoverGlide

  • 48 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

Top Podcasts In Technology

Lex Fridman
WBUR
Jason Calacanis
Jack Rhysider
NPR
Tristan Harris and Aza Raskin, The Center for Humane Technology