52 episodes

در هر قسمت پادکست هیستوگرام راجع به یک موضوع در عکاسی یا فیلم سازی صحبت میکنیم

Histogram | هیستوگرا‪م‬ Saman Shariati

  • Arts
  • 4.9 • 88 Ratings

در هر قسمت پادکست هیستوگرام راجع به یک موضوع در عکاسی یا فیلم سازی صحبت میکنیم

  #53 Sound Design w/Hasan Shabankareh

  #53 Sound Design w/Hasan Shabankareh

  توی قسمت ۵۳‌‌ام پادکست عکاسی هیستوگرام با آقای حسن شبانکاره، صدابردار سینمای مستند، گفت و گویی داشتیم. با حسن شبانکاره راجع به موضوعاتی مثل اهمیت طراحی صدا در فیلم سازی، تفاوت صدا برداری برای فیلم های مستند و سینمایی و چند موضوع جالب دیگه مثل نحوه انتخاب تجهیزات ضبط صدا صحبت کردیم.

  • 1 hr 4 min
  #52 Majid Ghohroodi

  #52 Majid Ghohroodi

  گفت و گویی با مجید قهرودی، عکاس ایرانی ساکن کاشان، راجع به تجربه اش در عکاسی نجومی

  • 55 min
  #51 Master’s Degree in Photography w/Sadra Bagheri

  #51 Master’s Degree in Photography w/Sadra Bagheri

  گفت و گویی با صدرا باقری دانشجوی کارشناسی ارشد عکاسی در خارج از کشور و دانش‌آموخته کارشناسی ارشد دانشکده عکاسی دانشگاه هنر

  • 48 min
  #50 Fatemeh Behboudi on Documentary Photography

  #50 Fatemeh Behboudi on Documentary Photography

  توی قسمت پنجاهم پادکست عکاسی هیستوگرام، فرصت این رو داشتیم تا با خانم فاطمه بهبودی راجع به پروژه مستند بلند مدتی که به نام «مادران انتظار» کار کردن صحبت بکنیم و از ایشون راجع به نحوه شکل گیری ایده این کار و چالش ها و سختی هایی که در طول این پروژه باهاش مواجه شدن سوال بپرسیم. فرمت این قسمت با اکثر قسمت های قبلی متفاوته و همین تفاوتش باعث شد که یه ایده ای به ذهنم برسه. توی این قسمت ما بیشتر حرف های فاطمه بهبودی رو میشنویم و ایشون سعی میکنه که داستان پشت هر عکس رو برای بیننده ای که با سوژه ها اون آشنایی لازم رو نداره تعریف بکنه. به نظرم این داستان‌گویی، یه مهارت خیلی مهمه که هر عکاس باید در ارائه کارش از اون استفاده بکنه و سعی کنه که تقویتش بکنه. در همین راستا، میخوام این پیشنهاد رو به شما دوستان عزیز بدم که اگر شما هم پروژه ای رو به شکل مجموعه عکس کار کردید، باعث افتخار ما خواهد بود اگر که به ما پیام بدید تا بتونیم از طریق پلتفرم پادکست عکاسی هیستوگرام، کارتون رو در قالب یک قسمت از این پادکست، به علاقمندان به عکاسی معرفی بکنیم. این مجموعه عکس از فاطمه بهبودی، اختصاص داره به مادران شهیدی که هنوز بعد از گذشت چند دهه از جنگ تحمیلی ایران-عراق، منتظر بازگشت جنازه فرزندانشون هستند. همونطور که میتونید تصور کنید، این یک سوژه خیلی حساس هست و کار کردن روی این سوژه کار ساده ای نیست چراکه هم صحبت کردن از این سختی ها برای مادران شهید کار سختی است و هم اینکه نهاد های مختلف مثل بنیاد شهید شاید با کاری که شما دارید انجام میدید زاویه پیدا بکنند. توی این قسمت سعی میکنیم راجع به اینطور مشکلات انجام کار مستند هم با فاطمه بهبودی گپ بزنیم. پیشنهاد میکنم اول عکس های این مجموعه رو در سایت پادکست هیستوگرام یا سایت خانم بهبودی تماشا کنید و بعد این پادکست رو گوش بدید چون توی این پادکست مدام به عکس ها ارجاع داده میشه.

  • 58 min
  #49 Making Money in Photography w/ Babak Fatholahi

  #49 Making Money in Photography w/ Babak Fatholahi

  توی این قسمت با اقای بابک فتح اللهی راجع به موضوع جذاب کسب درآمد از عکاسی و به خصوص عکاسی پرتره صحبت میکنیم. خب بابک از عکاس هایی هست که تجربه کار با مجلات خارجی رو داره و من به عنوان کسی که خودم یه بار این تجربه رو داشتم که یکی از عکس هام روی جلد یه کتاب چاپ بشه میتونم بهتون بگم که خیلی تجربه خوب و شاد کننده ایه هم به این خاطر که به هر حال یه درامدی ازش به دست میارید و هم به خاطر اینکه انگار یه اثری از شما حداقل برای یه مدت کوتاهی هم که شده دیده میشه و باقی میمونه. توی این قسمت راجع به قدم هایی که یه عکاس باید برداره تا خودش را آماده فروش عکس بکنه صحبت میکنیم.

  • 1 hr 10 min
  #48 Maryam Zandi

  #48 Maryam Zandi

  گفت و گویی با مریم زندی، عکاس مجموعه کتاب های چهره ها، انقلاب ۵۷ و حکومت ۵۸.

  • 59 min

Customer Reviews

4.9 out of 5
88 Ratings

88 Ratings

ZahrA_Z ,

ZahrA_Z

خیلی خیلی خوب بود :))

Hadi iphone ,

درود

فوق العاده هست عالی بچه ها
@naser__derakhshan

babak75777 ,

اطفا ادامه بدین 🙏🙏🙏🙏🙏

سلام عرض ادب من سالیان ساله برای دل خودم عکاسی میکردم در زندگی عکاسیم دوتا تاریخ هست که زندگی عکاسی منو به قبل و بعدش تقسیم میکنه یک اشنا شدن با سایت مگنوم دو اشنا شدن با مجموعه نفیس شما این کمترین کاری هست که میتونم انجام بدم ( تشکر ) تشکر از این همه تلاش، تشکر از این همه جمع اوری اطلاعات در سطح گسترده ، ممنون از صدا ها مهمانتون که به اشتراک کذاشتن تجربیاتشونو ممنونم که هستین ممنونم که بودین 🙏🙏🙏🙏🙏

Top Podcasts In Arts