64 episodes

PODCAST o talentach Gallupa dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Zaprasza Dominika Łysio z Tropicieli Talentów

Talenty Dużych i Małych Dominika Łysio i Katarzyna Bieleniewicz

  • Education

PODCAST o talentach Gallupa dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Zaprasza Dominika Łysio z Tropicieli Talentów

  TDiM 051: Talent Rozwaga [Deliberative]

  TDiM 051: Talent Rozwaga [Deliberative]

  Posłuchaj o tym, jakie cechy posiada i jak możesz obserwować jeden z 34 talentów Gallupa czyli talent Rozwaga (Deliberative).
  W tym odcinku:
  Definicja talentuSonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentemSłowa talentuPodpowiedzi związane z samoobserwacjąWskazówki do wykorzystania w edukacjiStrategie rodzicielskie  Osoby, które wyróżnia cecha Rozwagi głęboko zastanawiają się przed podjęciem decyzji lub dokonaniem wyboru. Potrafią przewidzieć przeszkody.
  Łacińskie delibero oznacza rozważać coś długo i gruntownie, zastanawiać się nad czym, namyślać się. W słowniku języka polskiego znajdziemy też określenie deliberacji czyli «rozważanie czegoś lub naradzanie się nad czymś»
  Dar tego talentu to między innymi umiejętność wyczuwania ryzyka, nawet tego z pozoru niewidocznego, ukrytego gdzieś pod powierzchnią. Osoby z tym talentem zamiast zaprzeczać jego istnieniu, wyciągają je na powierzchnię. Tam je identyfikują, szacują i ostatecznie redukują.
  Są osobami względnie poważnymi, które podchodzą do życia z pewną rezerwą. Lubią na przykład planować z wyprzedzeniem po to, aby przewidzieć to, co mogłoby się nie udać.
  Więcej o tym talencie opowiedziały osoby, które pozsiadają ten dar wśród swoich dominujących talentów: Ewa Brzozowska, Kamil Lelonek i Łukasz Szmigiel.
  Więcej o uczestnikach sondy ulicznej dowiesz się z wpisu odcinka >>>>Kliknij tutaj
  Poznaj talent Rozwaga i korzystaj z jego mocy!
  Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.
  Dziękuję

  • 56 min
  TDiM 052: Talent Rozwijanie innych [Developer]

  TDiM 052: Talent Rozwijanie innych [Developer]

  Posłuchaj o tym, jakie cechy posiada i jak możesz obserwować jeden z 34 talentów Gallupa czyli talent Rozwijanie innych (Developer).
  W tym odcinku:
  Definicja talentuSonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentemSłowa talentuPodpowiedzi związane z samoobserwacjąWskazówki do wykorzystania w edukacjiStrategie rodzicielskie  Osoby, które wyróżnia cecha Rozwijania Innych, rozpoznają i wspierają potencjał, który tkwi w ludziach. Dostrzegają każde oznaki rozwoju i czerpią z niego satysfakcję.
  To są osoby, które widzą potencjał w ludziach. Często jest tak, że jest to jedyna rzecz jaką dostrzegają. Ale właśnie one mają świadomość, że w ten potencjał warto inwestować.
  Z punktu widzenia osób z talentem Rozwijanie innych nikt nie jest w pełni ukształtowany, ani nikt nie jest skończonym, kompletnym dziełem. Przeciwnie - każdy człowiek stale się rozwija i ma w sobie mnóstwo możliwości. I to właśnie fascynuje osoby z tym talentem.
  Warto również dodać, że osoby takie w sposób naturalny i instynktowny uwielbiają towarzyszyć innym w ich transformacji i zmianie na lepsze. Uwielbiają stawiać wyzwania, ale takie, które sprawiają, że ktoś dokonuje progresu, osiąga lepsze wyniki- po postu rozwija się osobiście.
  Więcej o tym talencie opowiedziały osoby, które posiadają ten dar wśród swoich dominujących talentów: Katarzyna Trzcińska, Marta Jagusztyn i Agnieszka Gut.
  Więcej o uczestniczkach sondy ulicznej dowiesz się z wpisu odcinka.
  >>>> Kliknij tutaj
  Poznaj talent Rozwijanie innych i korzystaj z jego mocy!
  Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.
  Dziękuję

  • 46 min
  TDiM 053: Talent Wiara w Siebie [Self-Assurance]

  TDiM 053: Talent Wiara w Siebie [Self-Assurance]

  Jeśli talent Wiara w Siebie jest jednym w Twoich dominujących i chcesz go lepiej poznać oraz dowiedzieć się, jak go używać w edukacji i w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.
  W tym odcinku:  Definicja talentuSonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentemSłowniczek talentuPodpowiedzi związane z samoobserwacjąWskazówki do wykorzystania w edukacjiStrategie rodzicielskie  Gallup opisuje osoby, które wyróżnia cecha Wiary w Siebie jako te, które są przekonane, że posiadają zdolności kierowania własnym życiem. Mają wewnętrzny kompas, który sprawia, iż są pewne słuszności swoich decyzji.
  Wiara w Siebie jest podobna do pewności siebie, gdyż osoby takie gdzieś w środku mają wiarę w swoje umiejętności i zasoby osobiste. Poza tym mają przekonanie, że mogą sprostać podjętemu ryzyku lub wyzwaniom.
  Czy wiesz, że w częstotliwości występowania talentów w TOP5 (czyli wśród 5 dominujących talentów) Wiara w Siebie występuje najrzadziej i w ogólnym rankingu wszystkich talentów jest na 34 miejscu!
  To wynik zarówno dla osób, które wzięły udział w badaniu CliftonStrengths na świecie (ok. 21 mln respondentów), w Polsce (ok. 75 tys. osób) czy w badaniu dla Studentów (ok. 2,8 mln osób).
  O tym dlaczego tak może być, a także o innych ciekawostkach i podpowiedziach do samoobserwacji tego talentu dowiesz się z tego odcinka.
  Tym razem w sondzie ulicznej o talencie Wiara w Siebie pewnym głosem i w zdecydowanie klarowny sposób opowiedziały : Aneta Waligóra-Milewicz, Serafin Misiek i Rafał Bieleniewicz.

  Więcej o uczestniczkach sondy ulicznej dowiesz się z wpisu odcinka.
  >>>> Kliknij tutaj
  Poznaj talent Wiara w Siebie i korzystaj z jego mocy!
  Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.
  Dziękuję

  • 59 min
  TDiM 054: Talent Poważanie [Significance]

  TDiM 054: Talent Poważanie [Significance]

  Jeśli talent Poważanie jest jednym w Twoich dominujących i chcesz go lepiej poznać oraz dowiedzieć się, jak go używać w edukacji i w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.
  W tym odcinku:  Definicja talentuSonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentemSłowniczek talentuPodpowiedzi związane z samoobserwacjąWskazówki do wykorzystania w edukacjiStrategie rodzicielskie  Osoby, które wyróżnia cecha Poważania, chcą, aby inni ludzie traktowali je z wielkim szacunkiem. Są niezależne i chcą być rozpoznawane.
  Są cenione za niezależność oraz szacunek, jakim cieszą się u innych. Na to drugie same ciężko pracują. Nie chcą być kimś przeciętnym. Ich celem jest zdobycie uznania oraz możliwość wykazania się.
  To, że inni ich słuchają i mogą doceniać ich umiejętności, jest dla nich sprawą bardzo ważną. Pragną uznania. Chcą, by ich głos był słyszany. Chcą się wyróżniać. Czują potrzebę bycia podziwianym/ną jako osoba wiarygodna, profesjonalna oraz odnosząca sukcesy.
  Osoby o tym talencie to profesjonaliści, którzy na swój sukces ciężko zapracowali. Mają wielkie aspiracje i wciąż podążają za nowym celem. Wielu z nich w drodze do sukcesu musiało pokonać poważne przeszkody i obalić stereotypy.
  Tym razem w sondzie ulicznej o talencie Poważanie całkiem na poważnie i mówiąc o istotnych sprawach opowiedzieli : Monika Czerniejewska , Kasia Pisula i Marcin Milewicz.

  Więcej o uczestniczkach sondy ulicznej dowiesz się z wpisu odcinka.
  >>>> Kliknij tutaj
  Poznaj talent Poważanie i korzystaj z jego mocy!
  Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.
  Dziękuję

  • 58 min
  TDiM 055: Podziękowanie, podsumowanie i plany na przyszłość

  TDiM 055: Podziękowanie, podsumowanie i plany na przyszłość

  Tuż zaraz po świętach Bożego Narodzenia i na przełomie 2021 i 2022 roku zapraszam Cię na odcinek, w którym będzie o trzech "pe".  Będą moje specjalne PODZIĘKOWANIA dla specjalnych osób. Przekonaj się, kto się znalazł w tym gronie.  Opowiem również jak wypadło moje PODSUMOWANIE roku 2021 i z realizacji jakich trzech aktywności jestem szczególnie dumna i zadowolona.  Trzecia część to moje PLANY na Nowy 2022 Rok. Być może zaskoczę Cię tym, co planuję w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a być może wcale nie.  Posłuchaj odcinka i przekonaj się.  A jeśli chcesz wybrać się ze mną na wirtualną kawę, to zapraszam Cię serdecznie pod tym linkiem: https://buycoffee.to/podcasttdim  Postawiona przez Ciebie kawa zostanie nie tylko wypita, ale pomoże sfinansować:  nagrywanie kolejnych odcinków,odpłatny montaż,obsługę serwisów podcastu przez wirtualną asystentkę.  Dlatego już teraz serdecznie dziękuję za kawę, wsparcie, wspólne spotkanie w kolejnym nagranym odcinku i za Twoje dobre serce.  Wszystkie linki do wspomnianych odcinków i miejsc znajdziesz na stronie wpisu tego odcinka. Kliknij >>>> tutaj

  • 21 min
  TDiM 056: Talent Kontekst [Context]

  TDiM 056: Talent Kontekst [Context]

  Jeśli talent Kontekst jest jednym w Twoich dominujących i chcesz go lepiej poznać oraz dowiedzieć się, jak go używać w edukacji i w swoim rodzicielstwie, to koniecznie posłuchaj tego odcinka.  W tym odcinku:  Definicja talentuSonda uliczna czyli co mówią osoby z tym talentemSłowniczek talentuPodpowiedzi związane z samoobserwacjąWskazówki do wykorzystania w edukacjiStrategie rodzicielskie  Osoby, które wyróżnia cecha Kontekstu, lubią myśleć o przeszłości. Rozumieją teraźniejszość badając jej historię.  Patrzą wstecz, żeby zrozumieć teraźniejszość, patrzą wstecz, żeby przewidzieć przyszłość.  Chcąc zrozumieć kontekst sprawy, osoby z tym talentem mają ogromną potrzebę by wiedzieć, a żeby widzieć trzeba zapytać.
  I jak pisze Gallup osoby z Kontekstem zasypują pytaniami o przeszłość, o doświadczenia, zdobytą wiedzę. Pytają o okoliczności zdarzeń i sytuacji, a także właściwości i warunki, w jakich występowały, o bezpośrednie przyczyny, jakie miały wpływ na to, że jesteś tu gdzie jesteś.
  A to wszystko by znaleźć odpowiedzi mające znaczenie teraz oraz by ostatecznie decydować o kolejnym kroku, o przyszłości.  Tym razem w sondzie ulicznej o talencie Kontekst biorąc pod uwagę to co było, jest i będzie opowiedziały : Agnieszka Fudzińska, Karolina Starnawska i Ewa Brzozowska.
  Więcej o uczestniczkach sondy ulicznej dowiesz się z wpisu odcinka. >>>>> więcej.  A jeśli chcesz wybrać się ze mną na wirtualną kawę, to zapraszam Cię serdecznie pod tym linkiem: https://buycoffee.to/podcasttdim  Postawiona przez Ciebie kawa zostanie nie tylko wypita, ale pomoże sfinansować:  nagrywanie kolejnych odcinków,odpłatny montaż,obsługę serwisów podcastu przez wirtualną asystentkę.  Dlatego już teraz serdecznie dziękuję za kawę, wsparcie, wspólne spotkanie w kolejnym nagranym odcinku i za Twoje dobre serce.  Poznaj talent Kontekst i korzystaj z jego mocy!  Zapraszam do słuchania odcinka i zostawienia swojego komentarza.  Dziękuję

  • 57 min

Top Podcasts In Education

The Atlantic
TED and PRX
Dr. Jordan B. Peterson
iHeartPodcasts
Daily Stoic | Wondery
Motiversity