7 episodes

Une jam Loti Shaqiri,student i mjeksise i vitit 3 dhe YouTuber/Vlogger, dhe bashke me motre time binjake Lisa Shaqiri kemi vendos qe ti tregojm historit tona jo vetem permes vlogave por edhe per permes Podcast-ve.Relaksohuni dhe shijojeni show-un!!

Loti & Lisa Show Loti Shaqiri

  • Comedy
  • 4.9 • 11 Ratings

Une jam Loti Shaqiri,student i mjeksise i vitit 3 dhe YouTuber/Vlogger, dhe bashke me motre time binjake Lisa Shaqiri kemi vendos qe ti tregojm historit tona jo vetem permes vlogave por edhe per permes Podcast-ve.Relaksohuni dhe shijojeni show-un!!

  Hyrja "ilegale" në konvikt | Loti & Lisa Show Podcast

  Hyrja "ilegale" në konvikt | Loti & Lisa Show Podcast

  Loti tregon per organe qe ka pa ne ushtrime,udhetimin me shoke ne Prevalle,planin spektakolar per hyrjen fshehurazi ne konvikt,Lisa tregon per javen e saj dhe kur ka rrshqit dhe rrezuar deri ne fund te malit gjate skijimit.  

  Instagram: https://www.instagram.com/lotishaqirii/                      https://www.instagram.com/lisasaqiri/

  • 33 min
  Lisa del pozitiv me COVID-19 kurse Loti del në Takim!! | Loti & Lisa Show Podcast

  Lisa del pozitiv me COVID-19 kurse Loti del në Takim!! | Loti & Lisa Show Podcast

  Fillimi i ri i Podcast-it me rebrand te showit.

  Lisa bashk me antaret e familjes dalin pozitiv me Covid-19 perveq Lotit (hehe),Loti rrin 2 jave vet ne Prishtine ku kallxon rreth eksperiences se jetuarit vet,Gjate ksaj kohe del ne nje Date (uh la la), dhe shume ngjarje te tjera!

  • 21 min
  Karantinë ,Tik Tok ,FBI po na përgjon telefonat!! | EP 4 | Loti & Lisa Show Podcast

  Karantinë ,Tik Tok ,FBI po na përgjon telefonat!! | EP 4 | Loti & Lisa Show Podcast

  Ne kete epsiode Loti bashk me Lisen flasin se si po kalojne ne karantine dhe se si ka ndikuar tek ta ne aspekte te ndryshme,per tik tok ku Loti ka publikuar disa dhe Lisa ka be nje special per Lotin,po ashtu flasin edhe se si telefonat e tane pergjojne bisedat dhe na degjojne tere kohen se qka themi dhe nbaz te saj na qesin rreklama te shenjestruar per neve.  

   Loti & Lisa Show eshte Podcast-i i pare dhe i vetmi ne gjuhen shqipe.  Rreth Podcastit: Une jam Loti Shaqiri,student i mjeksise i vitit 2 dhe YouTuber/Vlogger, dhe bashke me motre time binjake Lisa Shaqiri kemi vendos qe ti tregojm historit tona jo vetem permes vlogave por edhe per permes Podcast-ve.Relaksohuni dhe shijojeni show-un!! 

   Instagram:

  https://www.instagram.com/lotishaqirii/ 

  https://www.instagram.com/lisashaqiri/  

  • 24 min
  Historia e vërtet se çka ka ndodh në Klan Kosovë!! | Loti & Lisa Show Podcast

  Historia e vërtet se çka ka ndodh në Klan Kosovë!! | Loti & Lisa Show Podcast

  Pershendetje te gjitheve dhe miresevini ne episoden e pare te Podcast-it me video.Shpresoj qe po ju pelqen kjo form e podcastit sepse kemi te planifikuar SHUME per kete Show. Per te shikuar episoden ne form te videos dhe me pamje shtes ju lutem vizitoni Loti & Lisa Show ne YouTube.

   Ne kete epsiode Loti bashk me Lisen flasin per eksperiencen ne paraqitjen e tyre ne Televizionin kombetar i cili ka qene LIVE.Po ashtu Loti i ka bere nje suprize Lises,nje dhurate, per ndihmesen qe i jep ne videot e tij.  

  Loti & Lisa Show eshte Podcast-i i pare dhe i vetmi ne gjuhen shqipe.

  • 25 min
  Loti do prezantoj emision në TV !? // Dhe a kemi bërë zgjdhejen e duhur për fakultet?

  Loti do prezantoj emision në TV !? // Dhe a kemi bërë zgjdhejen e duhur për fakultet?

  Ne kete episode do flasem se si kemi vendos per mi ndjek fakuletat,se qfar sfida kemi pas dhe disa fakte interesante per to.

  Po ashtu Lotin e kane thirr per te prezantuar nje program televiziv ne Klan Kosove ne emisionin Wazzup.

  • 20 min
  2019 Review Dhe Qëllimet për vitin 2020!!

  2019 Review Dhe Qëllimet për vitin 2020!!

  Gezuar vitin e ri te gjithve ❤️Shpresoj qe te gjithve ne vitin 2020 te iu plotesohen deshirat dhe ti mberrini qellimet e juaja.

  Kjo eshte episoda e pare prandaj mundemi te bejme edhe gabime por ju premtojm qe episodat e ardhshme do te jene shume me te emocionuara se derisa te msohemi si te bejme Podcast siq duhet!!

  Ne kete episode Loti me Lisen flasin per qellimet e tyre te vitit 2020,si e kane kaluar 2019 dhe disa momente interesante po ashtu edhe disa barcoleta palidhje 😂😂😂

  Faleminderit te gjithve per degjimin dhe per mbeshtetjen.

  • 24 min

Customer Reviews

4.9 out of 5
11 Ratings

11 Ratings

Podcast shqip ,

Me ne fund nje Podcast shqip

Brravo qe ja keni nis me bo podcast,jeni te mrekullueshem dhe vazhdoni se jemi tu u knaq duke ju ndegjuar

gresa444 ,

my review

niceeeeeeeee podcast loti&lisa💜

Top Podcasts In Comedy

Jason Bateman, Sean Hayes, Will Arnett
Morbid Network | Wondery
YMH Studios
Team Coco & Earwolf
Bill Maher
NPR