100 episodes

Uznávaný gastromanažer a zakladatel restaurace Zas a Znova Karel Šimůnek si zve k mikrofonu česká kuchařská esa. Plnou verzi podcastu najdete na www.info.cz

Chef Arena Karel Šimůnek

  • Arts

Uznávaný gastromanažer a zakladatel restaurace Zas a Znova Karel Šimůnek si zve k mikrofonu česká kuchařská esa. Plnou verzi podcastu najdete na www.info.cz

  Chef Arena #13 – Jan Pýcha

  Chef Arena #13 – Jan Pýcha

  Do výroční sté epizody Chef Areny si Karel Šimůnek nemohl nepozvat nějakého speciálního hosta ze světa gastronomie. Jan Pýcha tuto definici splňuje do puntíku, neboť ho bez přehánění můžeme nazvat jedním z nestorů oboru v Česku, kterému pod rukama prošlo mnoho slavných a úspěšných kuchařů, a který se sám vždy snažil o to, aby česká gastronomie měla náležitou úroveň, ač to mnohdy nebylo snadné. „Za minulého režimu tu byl generační výpadek kuchařů. Ti staří poctiví mistři řemesla šli do důchodu, střední generace to brala stylem nějak to uvařit, vydat, ožrat se a jít domů, a mladí se neměli od koho učit základy, natož aby vyjeli do zahraničí. To se pochopitelně odrazilo i na gastronomii v devadesátých letech,“ vzpomíná Pýcha.

  • 1 hr 20 min
  Chef Arena #12 – Vítězslav Cirok

  Chef Arena #12 – Vítězslav Cirok

  K dobrému jídlu patří dobré pití, a to se týká i míchaných drinků. Vítězslav Cirok patří ke světové barmanské špičce a v nové epizodě podcastu Chef Arena popisuje realitu, v níž existují dobré restaurace s dobrým jídlem, které ale v koktejlech zaostávají. „Spousta podniků má perfektní menu, ale drinky nemají buď vůbec, nebo v neodpovídající kvalitě. Přitom v opravdu dobré restauraci očekáváte i opravdu dobré drinky,“ říká Cirok, který v karlovarském Grandhotelu Pupp, kde je šéfbarmanem, pracuje i na párování drinků s pokrmy na několikachodovém menu. „Není to jako s víny, tady musíte často opravdu zapojit fantazii a pracovat při přípravě drinku i se surovinami, které jinak vůbec nepoužíváte,“ dodává.

  • 1 hr 16 min
  Chef Arena #11 – Klára Kollárová

  Chef Arena #11 – Klára Kollárová

  V září loňského roku se Klára Kollárová stala národní sommeliérkou při Národním vinařském centru ve Valticích. Úkol, který na ni nyní čeká, rozhodně není jednoduchý – změnit tvář vinařství v Česku k lepšímu: a to jak na straně vinařů, tak konzumentů. „Ve vínu je to klišé nad klišé. Od devadesátých let jsme lidem vysvětlovali, co že to vlastně je pozdní sběr. Poměrně dlouho trvalo i to, než se vůbec začala vína odpovídající kvalitě pozdního sběru produkovat. A teď budeme zase bojovat s tím, abychom naučili lidi další věci okolo vína, což je sice také obrovská výzva, ale přesně taková, na kterou tu máme prostor,“ říká Kollárová v nové epizodě podcastu Chef Arena. „Všichni vlastně chceme to samé – dělat kvalitní víno ze správně uchopené odrůdy v daném místě. Kdo to už pochopil, ten je teď lídrem trhu,“ dodává.

  • 1 hr 19 min
  Chef Arena #09 – Marek Komínek

  Chef Arena #09 – Marek Komínek

  Fanoušci populární kuchařské soutěže MasterChef Česko jeho jméno asi neznají, přesto ale mohli práci Marka Komínka sledovat v posledních čtyřech řadách. Komínek zastává roli food producera, tedy člověka, který se stará o suroviny pro soutěžící a mimo jiné také sám připravuje vzorová soutěžní jídla. „Je to pro mě jako pro kuchaře zkušenost k nezaplacení, protože mi to dalo spoustu manažerských zkušeností, schopnost plánovat dopředu, komunikovat s obrovskou řadou dodavatelů a i já sám jsem tam někdy musel vařit jídla, která jsem nikdy před tím nedělal,“ dělí se o zkušenost ze zákulisí Komínek v nové epizodě podcastu Chef Arena.

  • 1 hr 3 min
  Chef Arena #10 – Lukáš Hejlík

  Chef Arena #10 – Lukáš Hejlík

  Ve vánoční epizodě Chef Areny opět nemůže kromě moderátora Karla Šimůnka chybět jeho kolega a parťák Petr Hajný. Tentokrát dorazil i další host, který sice kuchařem není, ale ve světě české gastronomie se jedná o známou a populární osobnost. Herec Lukáš Hejlík patří se svou Gastromapou mezi ty, kteří inspirují k poznávání nových podniků, často na nečekaných místech. „Nechodím po špatných zkušenostech, chci se dělit s lidmi o pozitivní dojmy. Ono pořád platí, že spokojený host to řekne jednomu a nespokojený pěti lidem. Tak buďme my všichni dobří hosté a zanechávejme z restaurací pozitivní reakce,“ říká Hejlík.

  • 1 hr 35 min
  Chef Arena #08 – Roman Dolejš

  Chef Arena #08 – Roman Dolejš

  • 1 hr 3 min

Top Podcasts In Arts

NPR
The Moth
Roman Mars
Avery Trufelman
LeVar Burton and Stitcher
Jimmy Dore

You Might Also Like

Velká Žranice
Forcapture
Lubos Kastner
Čestmír Strakatý
KOULÍ PODCAST
Tomáš Jirsa a Michal Půr