28 episodes

Podcasty pro chovatele, informace z veterinární laboratoře

LABVET PODCAST Labvet.cz

  • Kids & Family

Podcasty pro chovatele, informace z veterinární laboratoře

  Problémy s psí kůží

  Problémy s psí kůží

  Kůže je u psa stejně jako u lidí největším orgánem v těle a odráží jeho celkový zdravotní stav. Jak by měla taková zdravá kůže vypadat, jak je vhodné o ni pečovat a jak poznáte, že něco není v pořádku? Možná by se vám také mohlo hodit seznámit se s nejčastějšími obtížemi v této oblasti, s možnostmi moderní diagnostiky a případné léčby. To vše podrobně rozebírá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCani s MVDr. Hanou Prausovou z veterinární laboratoře Labvet.

  • 19 min
  Proč nám fena zase nezabřezla?

  Proč nám fena zase nezabřezla?

  Stalo se vám někdy, že vám fenka nezabřezla? Jak je to vůbec možné a co jste třeba udělali špatně? Příčin může být celá řada, a to od nevhodného termínu krytí, přes mnohdy podceňované etologické příčiny nebo vliv samotného chovatele až po různé virové nebo bakteriální infekce! Na zvídavé otázky Michaely Weidnerové z kynologického magazínu eCanis trpělivě odpovídá MVDr. Hana Prausová z veterinární laboratoře Labvet.

  • 33 min
  Ranou socializaci není radno zanedbat

  Ranou socializaci není radno zanedbat

  Chtěli byste mít v dospělosti pohodového a vyrovnaného psího parťáka, který nic neřeší a všude se cítí jako doma? A slyšeli jste už někdy o pojmu raná socializace štěněte? Víte vůbec, jak důležitou roli hraje toto období v životě každého psa, a proč je tak zásadní tomu věnovat dostatečnou a především adekvátní pozornost? Co všechno bychom tedy měli svému čtyřnohému příteli ukázat, kam ho vodit, s čím ho seznamovat nebo co ho naučit, dokud je ještě malý? To všechno jsou otázky, které pokládá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis Bc. Vladimíře Tiché z veterinární laboratoře Labvet a vy si to všechno nyní můžete poslechnout.

  • 34 min
  Odis - ukrajinské národní plemeno

  Odis - ukrajinské národní plemeno

  Slyšeli jste už někdy o jediném národním ukrajinském plemeni s tajemným názvem ODIS? Tušíte, co to přesně znamená, z jakých plemen a za jakým účelem tento malý, akční a povahově moc příjemný psík vlastně vznikl? A hodí se třeba do rodiny s dětmi? Na všechny tyto, ale i další otázky Michaely Weidnerové z eCanis a Bc. Vladimíry Tiché z Labvetu trpělivě odpovídá Markéta Sojková, která k nám do republiky přivezla v roce 2016 první fenku a následně na ní odchovala i u nás historicky první vrh. A kdo ví… Třeba i vy sami zatoužíte po malém střapatém štěňátku.

  • 35 min
  Michaela Čermáková, předsedkyně Cavalier King Charles Spaniel klubu

  Michaela Čermáková, předsedkyně Cavalier King Charles Spaniel klubu

  Přemýšlíte o pořízení malého, přátelského a akčního pejska, který bude zdobit nejen váš gauč a zahřívat vám postel, ale také s vámi bude nadšeně podnikat výlety do přírody, plavat v rybníku, běhat agility, učit se triky při dogdancingu nebo provozovat canisterapii a spoustu dalšího? A měl by mít k tomu všemu ještě nádherný kukuč a překrásnou dlouhou srst? Pak by se vám mohl líbit kavalír King Charles španěl! Toto příjemné společenské plemeno vám přiblíží předsedkyně Cavalier King Charles Spaniel klubu Čech, Moravy a Slezska a zároveň mezinárodní rozhodčí z exteriéru a chovatelka v jedné osobě Michaela Čermáková, která trpělivě odpovídala na všechny dotazy Michaely Weidnerové z eCanisu a MVDr. Hany Prausové z Labvetu. 

  • 1 hr 37 min
  Strašák jménem psincový kašel

  Strašák jménem psincový kašel

  Slyšeli jste už někdy o tzv. psincovém kašli? A byli byste schopní ho bezpečně poznat a odlišit od jiných nepříjemných chorob? Věděli jste také, že ho způsobuje hned několik skupin virů a bakterií, a také že je vysoce infekční? A co třeba přenos na člověka? Co dělat, když pes onemocní, jak dlouho problémy přetrvávají a existuje vůbec nějaký způsob prevence? To všechno jsou otázky, které pokládá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis MVDr. Haně Prausové z veterinární laboratoře Labvet.

  • 27 min

Top Podcasts In Kids & Family

Dr. Becky Kennedy
National Geographic Kids
Tinkercast | Wondery
Dear Media, Aliza Pressman
Stories Podcast / Wondery
WBUR

You Might Also Like

Løype
psichologie.cz
Deník N
Elite Bloggers Podcasts
Neplecha ukončena
Lucie Bechynková & Bára Krčmová