25 episodes

Над перемогою працюють не лише на лінії фронту, але й у маленьких містах та селах у тилу. Українці волонтерять, діляться своїм домом, збирають та доставляють гуманітарну допомогу. Це подкаст про тих людей, які щодня непомітно виборюють Україну.

Один одном‪у‬ Один одному

  • Society & Culture

Над перемогою працюють не лише на лінії фронту, але й у маленьких містах та селах у тилу. Українці волонтерять, діляться своїм домом, збирають та доставляють гуманітарну допомогу. Це подкаст про тих людей, які щодня непомітно виборюють Україну.

  Димер: як зоопарк "XII місяців", кінне ранчо та мешканці громади пережили окупацію

  Димер: як зоопарк "XII місяців", кінне ранчо та мешканці громади пережили окупацію

  Димерська громада була окупована росіянам ще в перші дні вторгнення. Попри те, що мешканці були повністю відрізані від українських військових, місцеві волонтери знаходили сили щоб рятувати не тільки людей, а й коней, мавп, собак котів та інших пухнастиків. В цьому епізоді ви почуєте історії:


  Євген, підприємець, що зміг збирати гуманітарну допомогу та відвозити в громаду під обстрілами
  Геннадія та Анни, що попри окупацію змогли врятувати 12 коней на своєму ранчо
  Михайла, власника зоопарку. Разом з працівниками та волонтерами вони не допустили, щоб загинула жодна тваринка, попри голод, холод та обстріли

  • 24 min
  Ічня. Громада, яку не зламала окупація

  Ічня. Громада, яку не зламала окупація

  Ічня знаходиться на півдні Чернігівщині. Попри віддаленість від стратегічних місць, Ічнянська громада була окупована росіянами у лютому. А через села громади проходили військові колони окупантів. Правда до місць призначення багато з них й не доїжджали, адже місцеві одразу повідомляли ЗСУ про пересування.

  Ви почуєте історії:


  Олени, голови громади. 24 лютого вона зайшла в міськраду, а вийшла звідти вже 5 квітня. Весь цей час вона координувала старост сіл та турбувалась про мешканців.
  Старости села Сергія. Він таємно співпрацював з нашими військовими та повідомляв про рух рашистської техніки. В останній момент йому виїжджати з села через заміноване поле
  Руслана, волонтерка, що пекла печиво, а на виручені кошти придбала дрон для батька в підрозділ
  Ліни та Юлі, що зібрали 10 тонн продуктів для Чернігова за дві доби.

  • 18 min
  Ніжин. Місто, яке пережило облогу. «Один Одному» №23

  Ніжин. Місто, яке пережило облогу. «Один Одному» №23

  Ніжин, невелике місто на Чернігівщині, в лютому опинилось майже в повній облозі. Попри це мешканці громади не склали руки, а навпаки активно допомагали військовим та одне одному.  

  У цьому епізоді ви почуєте історії:


  Дар’ї, матінки зі Свято Покровської Церкви. У цьому храмі люди від початку повномасштабної війни готують їжу для захисників і захисниць та плетуть маскувальні сітки.
  Ганни, викладачки Ніжинського університету та волонтерки, що попри оточення міста виїжджала за продуктами для багатодітних родин.
  Романа, пастора баптистської церкви. Він допомагав вивозити людей із міста та ввозити сюди гуманітарну допомогу.
  Голови громади Олександра. Робота казначейства була заблокована майже на три місяці, тож Олександру довелось організовувати допомогу Ніжину без будь-якого бюджету.

  Наталі, яка співорганізувала «Кухарську зграю вовченят», що готує сухпайки для ЗСУ.

  • 29 min
  Велика Димерка. Українці, які перемогли окупацію.

  Велика Димерка. Українці, які перемогли окупацію.

  Це перший наш епізод подкасту з громади, що пережила окупацію. Велика Димерка знаходиться на півночі Київщині. Під час боїв тут загинуло близько 70 мешканців громади. Ви почуєте історії


  Романа, який розвозив людям їжу та медикаменти навіть під час окупації.
  Юлії, що обсадила капустою та помідорами розбитий танк на її городі.
  Антоніни, яка змогла організувати міжнародну гуманітарну допомогу для своєї громади
  Андрія, одного з директорів місцевого заводу Coca Cola. Це підприємство допомагає мешканцям з питною водою та відбудовою селищ.

  • 21 min
  5 волонтерських проєктів Києва. Мозаїка та допомога локальному бізнесу.

  5 волонтерських проєктів Києва. Мозаїка та допомога локальному бізнесу.

  В цьому епізоді «Один одному» ми повертаємось в Київ, щоб познайомити вас з волонтерськими ініціативами, що надихають. Ми розповімо про:


  Таню, що створює нові українські мозаїки, а гроші з продажу передає ЗСУ. Одна мозаїка була створена з уламків снарядів і «Точки У» й вже була продана в США.
  Ксенію та Валентина, співзасновників «Солом’янських Котиків», які створили власний волонтерський штаб, проводять навчання з тактичної медицини і допомагають саперним підрозділам
  Іллі, що залучає гроші від іноземних донорів через проєкт UA Friends. Гроші з цього проєкту часто йдуть побутові потреби військових та лікарень, а волонтери вже допомагають відбудовувати Ірпінь.
  Ірини, засновниці Help Hub. Через цей хаб знаходять гроші з іноземних організацій та фондів, які хочуть підтримати українців. Також проводять благодійні коворкінги, гроші з яких йдуть на армію.
  Насті та Антона, що створили сайт «Лелека». «Лелека» допомагає українським підприємцям знаходити собі клієнтів закордоном і продовжувати заробляти.

  • 26 min
  Новоград-Волинський. Фронт, який тримає Житомирщина

  Новоград-Волинський. Фронт, який тримає Житомирщина

  Наш ювілейний 20-тий випуск подкасту «Один Одном» присвячений Новоград-Волинському. Громада готується до повернення історичної назви – Звягель. А ми тим часом познайомимо вас з мешканцями, серед яких:


  Микола, власник швейної фабрики, що замість костюмів почали відшивати військову амуніцію та форму.
  Ганна, волонтерка, що в перші дні записалась в Тероборону і тепер охороняє рідне місто
  Олексій, співзасновника благодійного фонду «Новоград допомагає»
  Любов, авторки збірки віршів, куди увійшла її творчість та вірші її чоловіка-військового. На друк книжок збирали всією громадою, а всі прибутки з продажів йдуть на потреби ЗСУ.

  • 19 min

Top Podcasts In Society & Culture

CNN
American Public Media
iHeartPodcasts
Glennon Doyle & Cadence13
Michael Hobbes & Peter Shamshiri
This American Life

You Might Also Like